15 mesačnej začali žltnúť zúbky. Ako to zastaviť?

evette
14. júl 2009

Ahojte, dcerke, ktora ma 15 mesiacov, sa zacal na zubkoch tvorit zltkasty povlak. Nejde to dole kefkou. Myslim si, ze su to medove zubky. Nema ich este take cierne, ako som videla na fotkach na internete, ale asi takto to zacina. Mate s tym skusenosti? Malej nedavam ziadne sladkosti, pije len cistu vodu a myslela som si, ze kojenie je pre nu to najlepsie a prave tym som jej asi znicila zuby. Umyvala som jej ich 2 krat denne a najnovsie aj 4 krat denne. Materske mlieko pije aj cez den aj v noci ale pomaly ju odstavujem, nechcem zo dna na den. Neviete, ci sa to da nejak zastavit, zlepsit alebo co? Pastu som jej zatial nedavala, kedze vsetko by prehltla. Prosim poradte. VDAKa

knobloska
6. okt 2009

Včera večer jsem ten žlutý povlak odrhla gázou a je to pryč 😉 . Nevím, jestli to někomu ještě pomůže, povlak asi nesmí být už "nažraná" sklovina. Namotala jsem gázu na prst a docela jsem přitlačila, malá řvala, dásně jsem nepoškodila, ale povlak zmizel. Budu to dělat pravidelně tak jednou týdně, aby už se neudělal. Můžete možná zkusit ještě namočit gázu do kysličníku, já na to teda neměla, ale někde jsem to četla.

zuzana215
10. apr 2011

@evette
ja cistim synovi zuby tiez trikrat denne, lebo ma kazy na jednotkach a nemyslim si, ze mu znicim sklovinu, lebo som rada, ked mu zuby posucham dva krat, trikrat , inak je to boj dennodenny... 😢

lili177
6. mar 2012

aj ja prispejem svojou skusenostou..druhemu syncekovi som nezacala umyvat zubky hned ako sa ukazali, v presvedceni, ze sa nemoze nic stat...bol kojeny aj v noci, zubky sme cca 3mes neumyvali, sem tam nejaku sladkost zjedol a sladke sirupy ked bol chory, ved bolo leto, prazdniny...ked mal cosi vyse roka a cca 6 az 8 zubkov, na prednych jednotkach som si vsimla akesi kriedovatenie zubkov,akesi biele...okolo dasienok...tak som sa vsytrasila a hned sme zacali umyvat...co sa stalo najblizsie dva mesiace...slo to straaaasne rychlo, to biele zhnedlo a navstivili sme zubarku, ta natrela flurovym lakom nakazala umyvat..tak odvetdy umyvam 3krat denne, aj pred popoludn spankom, nocne kojenie sme okamzite vyradili, sladke napoje nikdy, 10dni do mesiaca kazala umyvat zubky stnou vodou Gum paroex 12 percentna, dostat to v auparku v ke v takej zubnej predajni, par krat namocim a umyvam zubky
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1264242-gum...
zvysok mesiaca pasta elmex a ked spi tak mu na vatovu tycinku trolinku elmex gelu a potriem predne zubky
chodime kazde dva mesiace potriet lakom ku zubnej, pochvalila nas, ze sa to nesiri, ze to tak uz ostane, comu velmi neverim...ale,ja som sa zlakla, ak by to malo tak sialene rychlo pokracovat ako na zaciatku, tak by dvojrocny nemal zubky a ked su este trvale...tie predne ostali pri dasienkach hnedo zlte, lae je to ok, ak chcete napiste mi IP