5 ročnému sa začala hýbať spodná jednotka

morten01
16. sep 2016

Ahoj, môjmu synovi sa začala hýbať spodná 1-tka, nebolí ho, iba sa hýbe. Je možné, že tak skoro sa začala hýbať ? Čo s tým, mám ísť k zubárovi a dať to vytrhnúť, alebo nechať to samovoľne nech vypadne, bojím sa, že aby ho neprehltol....Vlastne keď takto skoro mu začnú vypadávať zúbky, tak môžem počítať, že bude mať kazovosť vyššiu, tak mi to tvrdila známa, že jej to povedala doktorka....ďakujem

pribinak
16. sep 2016

Nie, je to OK. Taky maly zúbok vypadne sám, nemusíte chodit k zubárovi
Minule tu dobre pisala nejaka mamička o tom, ze vysoka kazivosť zubov je ked si deti zuby neumyvaju, pijú same bublinkové farebne malinovky a jedia sladkosti a slané blbosti a nie ked skoro vypadne zub
Doktori to tvrdia preto, lebo nase deti maju slabú hygienu zubov a o rodičoch skoda hovorit, tak aj strašenie je dobra prevencia

Nerob paniku a radsej zahraj divadlo okolo zubkovej vily

chryse
16. sep 2016

@morten01 nasa bude mat v novembri 6 a uz ma obe spodne aj vrchne 1 vonku. A uz aj vyrastene trvale. Ked uz sa zubook velmi velmi kyval, a nechceli sme aby ho v noci vdychla pomohli sme mu. Ale to bolo uz ked vysel fakt na vlasku.

daanuska
16. sep 2016

No a moja 4rocna (v juni mala 4r) uz nema obe spodne jednotky 😀 ale zubky zdrave takze som sa riadne vyplasila ze tak skoro ale vraj je to ok ak dieta celkovo fyzicky skor rastie (napr.nasa uz vyzera na 6rokov 🙂 ) 🙂 ono su to vsetko len statistiky a kazdy ame individualny tak dom sa ukludnila 😉 a prvy sme jej vytiahli ale to uz videl len na vlasku a druhy si vytiahla sama

stephanie14
16. sep 2016

Nas maly bude mat v novembri 6 a uz nema 4 dolne s toho 2 ma uz trvale a horne dva sa mu zacali kyvat. On ale mal prvy zubok uz v troch mesiacoch takze nam hned pani doktorka povedala, ze aj skor vypadnu.

katarina822
16. sep 2016

je to Ok netreba chodit k zub. staci ked pojdete na preventivku a on skontroluje zubky. 😉 moja neter ma 4 a tristvrte a uy nema dole obe jednotky. a dcera mala az 7rokov a chybali jej vrchne obe jednotky. najprv zvycajne narastu prve trvale zubky zadne stolicky po 1 yubku na kazdej strane. a podotm zacinaju vypadat vacsinou dolne jednotky obe. ale napr. dcera to mala prehodene najprv jej vypadli horne obe jednotky a uy teraz nema aj dolne obe jednotky. 🙂

katarina822
16. sep 2016

aj niekomu plati cim skor vydu zubky tym skor aj budu vypadavat a rast trvale. moje obe deti 1 zubok vysiel az v 1 roku.

jana_eyre
16. sep 2016

Môj najstarší ma 4,5 a už sa mu 1hybe.. Nic s nim nerobime, vykyve sa mu sám, aj tak si ho stále chytá, lebo ho to drazdi.. Ale za kazivost zubov môže zle cistenie a vela cukru, nie skoré vypadanie.. Inak ja som aj ocakavala ze mu vypadnu skor, prvý zub mu vyšiel ako 3m, aj keď je jasne že to nie je pravidlom, aby skoro mliečne vypadali..

karolinka2010
16. sep 2016

@morten01 moj syn ma sest rokov a od styroch rokov mu postupne vypadlo uz osem mliecnych zubkov. Trvalych mu narastlo uz pät. Chodime k zubarke a vsetko je ok. Je proste vyspelejsi

daanuska
16. sep 2016

@stephanie14 presne vidis aj nasej vysli ako 3,5 mesacnej

morten01
autor
16. sep 2016

@daanuska aj ten môj vyzerá na 6 rokov, takže díky za upokojenie 🙂)

katarinamarkova
16. sep 2016

@morten01 🙂
môjmu najstaršiemu vypadol prvý zub keď mal 8 rokov 🙂
mojej strednej keď mala 4r.
tá najmladšia má 3r. tak uvidíme kedy to príde 🙂

smejem sa lebo syn má teraz 10r, a 4 a kúsok dospelého zuba........a dcérka má teraz 5r. a 2 dospelé zuby a tretí lezie von 🙂