6 ročnému padajú zuby, ale nerastú nové

angi07
4. feb 2019

Ahoj môjmu synovi 6r.už vypadol spodný zub a kyve sa mu aj vrchný -lopata ale nerastú ešte nové ...dokopy mu dole chýbajú už 3 ( 2 v dôsledku úrazu v 3 rokoch) 1 sa mu rozkyval a vytiahol to zubar nakolko to mal dost zapalene a bolave a teraz sa mu kyvu zase horné lopaty ...je toto normalne ??? zubar povedal ze zatial vsetko je ok ze to je uz na case ale preco mu nejdu nove ?

lucia_b23
4. feb 2019

Moja dcera takisto..zubarka povedala,ze je to v poriadku

kika831
4. feb 2019

@angi07 je to uplne v poriadku. Synovi zacali vypadavat mliecne zubky v 5 rokoch a este len teraz ( asi 6 mesiacov) mu konecne zacinaju vyrastat trvale. Boli sme aj pre istotu na RTG a zubarka povedala ze ich tam na snimke vidi takze treba len cakat. Pripadne posilnit stravu o vapnik.

angi07
autor
4. feb 2019

@kika831 dakujem...no uz som mala nervy..chcela som s nim uz na RTG

andy2908
4. feb 2019

môjmu synovy vrchny zubok rastol skoro 2roky. ked bol malicky si udrel peru asi následok..boli sme na snimku a mal ho tam.. ked vyrastol to bola radost..uz som bola zufala🙂 tak len cakajte a ked sa nebude pozdavat dajte si urobit snímok..drzime palce😉

zanettsur
5. feb 2019

tak su prosto deti, ktorym rychlo vypadaju zubka a potom su dlhsiu dobu bez nich. najlepsie je navstivit zubara a ten ked zhodnoti, ze je po zdravotnej stranke vsetko v poriadku, tak vam neostava nic ineho len cakat. oni sa raz objavia

kiwi3
5. feb 2019

@zanettsur posledna veta je o zubarovi