Ako dlho mali Vaše deti teploty, kým sa prerezal zúbok?

kamajka
6. mar 2011

Želám dobré ránko mamičky.

Môj Miško má 6 a pol mesiaca a očakávame prerezávanie sa prvých zúbkov. Posledný týždeň sa malý čertí, plače, noci sú ťažké a dnešná bola katastrofálna. Celú noc plakal a 5 dní odmieta aj prsník, dnes ho už odmietal aj v noci. Máme aj zvýšenú teplotu, 38,1 (merané v konečníku ☹ ). Aj krochkáme ako prasiatko a sem-tam vybehne nejaký ten soplík. Aj kakáme už tri dni častejšie a redšie. Ako dlho mali Vaše detičky takéto príznaky kým sa im ozaj ten zúbok prerezal? Som osamelá mamina a musím zvládať tri deťúrence v noci aj cez deň, tak by som chcela vedieť, ako dlho to približne potrvá a kedy sa všetci vyspíme🙂, vrátane drobca. Už si nepamätám ako dlho to trvalo starším deťom 😀 . Ďakujem 🙂

mircalla
6. mar 2011

Teploty nemame ziadne ani castejsie kakanie. Ale umrncany a zle spanie je uz asi od Vianoc a zatial mu vysli len 2. Uz ani neviem, co je spanok. V noci zaplace obcas na par sekund, ale budi sa casto. Uz je to sice prechodne trochu lepsie so spanim. Prsnik ale neodmieta. Kvoli tym teplotam a odmietaniu prsnika by som sa radsej poradila s pediatrickou,

pink_lady
6. mar 2011

podla toho co pises by som skor usudila ze ide o zapalene hrdielko + nosohltan a nie "zubky"...pri prerezavani zubkov je oslabena imunita a preto mozu deti lahsie ochoriet ale to neznamena ze to netreba liecit 😕

koniarova
6. mar 2011

Vôbec to nemusia byť zuby. A teplota je dosť vysoká, nečakaj a zajtra behni k lekárke. Ja by som to takto sama radšej nediagnostikovala. A keď už aj prsník odmieta 😖 , no neviem. Ale darmo ti tu mi budeme cez net radiť. Radšej ísť 100x zbytočne k lekárke ako raz neskoro.

janka1224
6. mar 2011

Nám sa zúbky prerezávali od 4 mesiaca a vyšli jej v 10 mesiacoch. Zatiaľ máme iba dva zúbky 😢
Bola zlá, umrnčaná a všetko hrýzla a dosť slintala, ale teplotu sme nikdy nemali. Stolicu mala riedku a častejšiu iba posledný týždeň ako jej vyšiel prvý zúbok.
Podľa toho čo píšeš by som išla radšej k lekárovi, tak ako písali aj ostatné dievčatá :D Keď ti povie, že je to zo zúbkov, tak budeš kľudnejšia :D

vodnarky
6. mar 2011

u nas to bolo neskoro a bolo to rychle...prve zubky sa jej prerezali,ked uz mala skoro rok a potom to uz islo jeden za druhym....mali sme aj zvysenu teplotu,ale hnacky sme nemali...len pre istotu a bezpecnost,zajdi radcej k lekarovy... 😔

mimuska1
6. mar 2011

mojmu malemu ked sa zacali prerezavat, tiež dostal teploty, myslela som ze je to z toho a ked som sla k lekarovi, tak povedal, ze ma nejaku virozu... tak ta teplota vobec nemusi byt len zo zubkov, aj ja by som ti radsej poradila ist hned zajtra k lekarovi...

janulka31
7. mar 2011

my máme rovnako staré dievčatko, tiež má 6 a pol mesiaca a tiež riešime podobný problém... myslím si, že nám idú zúbky, má opuchnuté spodné ďasienko a stolicu má redšiu, častejšiu... no zvýšenú teplotu nemá... nekojím, pije z fľaše a už tretí deň nevypije všetko naraz, ale papká na dvakrát... no to možno so zúbkami nesúvisí... neviem, ja by som sa asi bála takej teploty a radšej by som sa poradila s lekárom...

julienka
7. mar 2011

Ahoj, aj my sme na tom podobne - čakáme na prvé zúbky. O pár dní máme 7 mesiacov, minulý týždeň nám vyskočila na jeden deň teplota skoro na 38, mali sme 2 dni hnačky a teraz má tiež takú redšiu stolicu. Do pusinky pcháme už skoro obe rúčky (jedna je málo) 😉 a hryzieme všetko, čo sa dá. Posledné dni sme začali aj sliniť. Som ale zvedavá, kedy sa ukáže zúbok, lebo zatiaľ po ňom ani stopy 😉

rotulka
20. apr 2011

Ahojte..my od vcera teplotkujeme dvakrat do dna. tak kolo38C...hlavne na vecer...inak ziadne prejavy...mame 7 mesiacov...zubok zatial ziadny....moze to suvisiet zo zubkami?