Ako dlho môžu trvať teploty zo zúbkov?

lucida
1. dec 2010

Mamicky mala ma uz 3 dni zvysenu teplotu od 37 do 38,2 ,ale okrem toho nic ine nema a vidim ze ju trapia stolicky,treba ist s tym doktorke,alebo dokedy mam cakat?A moze ist so zvysenou teplotou von?
Poradte,dakujem!

jarunka111
1. dec 2010

tiež ti teraz máme, už od nedele. Ja som išla dr. nech sa na neho pozrie, urobila aspoň výter z hrdla, ak by náhodou niečo iné ako zuby. Ale vyzerá to na tie zuby, lebo mu tiež nič iné nie je. Von nechodíme kvôli tej teplote. To ho dobre neoblečiem, aby som ho neprehriala alebo nepodchladila. Ale ak nemá momentálne teplotu ako teraz , tak vymýšľa ako čert. Práve vyliezol na stôl 😉

bejkka
1. dec 2010

tým istým sme prešli aj my, ale malý mal aj riadne zelené sople, ja som bola u dok, no nič mu nedala, takže sme to len pretrpeli, teploty trvali 5 dní, ale zelené sople mesiac, teraz sme už OK 🙂 S tým, či môžeš isť von ti neporadím, ja som bola, ale vtedy bolo podstatne teplejšie, zavolaj doktorke, nech tie zuby vyjdu čo najskôr... 😉

janka2732
1. dec 2010

mi sme teplotovaly 3 dni.

ginger01
3. dec 2010

@lucida to ze ma dieta zvysenu teplotu je len prejav znizenej imunity pri raste zubov. S teplotou von nechod, az 24 h po vrateni sa do normalu. Chce to len klud , teplo domova, vitaminky a keby sa to zhorsovalo, zajdi k doki... neboj prejde to.

martas77
5. dec 2010

my sme mali teploty tri dni, neklesali pod 39 😒

angela1981
9. júl 2012

Ahojte, my tiez uz mame 3 den zvysenu teplotu. Snazim sa ju aj sprchovat aby sme postupne znizovali teplotu. Nam na pohotovosti povedali, že moze byt prehriata, ze je terau vela takych deticiek. No neviem ja si tiez myslim, ze to ma zo zubov. No uvidime :/

gubcikova
9. júl 2012

my sme mali týždeň.boli sme aj u doktorky nech nám spraví crp a to bolo ok tak to bolo jasné že to budú zuby.teploty prestali a zuby nikde a vyšli až o dva týždne.a momentálne môže byť aj zvýšená teplota s toho tepla

sesilia
3. aug 2012

mame uz deviaty den zvysenu teplotu, hlavne vecer a na noc, avsak posledne dva dni uz aj cez den, niekedz vyskoci aj na 39,3 stupna.. Ziadne ine priznaky nemame. Boli sme u Dr. v pondelok ideme na vytery z nosa a hrdla. Mame 1 1/2 roka a chybaju nam posledne 4 stolicky. Mozu to byt teploty zo zubov? Mozu trvat tak dlho? Skusala som nahmatat zubky, ale zatial som nic necitila. Kedy dat malemu nurofen, hned ked ma teplotu alebo pockat a nechat ho s horuckou? dakujem

surviver
6. aug 2012

prerezavanie zubkov teplotu nesposobuje 😕 ..treba patrat po inej pričine ,z čoho je ta zvyšena teplota...

kika29
11. nov 2012

mojej malej dnes vyskočila poobede teplota na 39C má obe líčka červené. mám pocit že sa jej prerezávajú posledné stoličky päťky. nie som lekárka tak že to s istotou neviem povedať aj ked tá teplota ma zaráža že je taká vysoká. ináč jej nič nieje ani soplíky ani hnačky. zajtra ideme pre istotu ku lekárke. malá brala pred nedávnom ATB bola chorá tak má asi ešte oslabenú imunitu možno preto tá teplota ked sú to zúbky. uvidíme zajtra. 😢

sjusiquatro
25. nov 2012

kika29 Ahoj no co boli to zubky??lebo aj nam teraz idu 5ky a je to hrozne...umrncaný zly nechce velmi jest ani nepohryzie mal teplotu ale tak tých 37,7 max...davam mu aj nurofen ten mu aspon trosku pomoze aj gel som kupila aj ten mu davam lebo aj dost plakal ze ho to boli...jajjjjj nech to uz prejde uz to trva asi 6 dni...

matynko
11. aug 2014

my máme druhé antibiotika mali sme angínu a horúčky neprešli to je 8 dní aj my si myslíme že zuby lebo nič mu nieje ani zápal v krvi zajtra bude výsledok z moču ...už by to mohlo skončit lebo chudak dieťa

andrejkahe
18. sep 2014

My teplotujeme stvrty den ☹, od 37 - 38,9, vyssie nastastie zatial nie. Dufam, ze to tak aj ostane... Do deviatich mesiacov sme boli bez zubkov, teraz to vyzera na styri naraz 😢 . Jasne, ze nechce ani nic jest... Tiez sme boli u doky, tak len pretrpiet a pri zvyseni teploty ju znizovat - na striedacku nurofen, panadol a paralen cipky. Zabaly nemozem davat, malinka ma stale zimne rucicky aj nozicky. Nech je to uz rychlo za nami. Vonku je tak krasne a my sedime doma a malinka sa trapi ☹.

jongopongo
21. sep 2014

Ahoj, nám tiež trvali zvýšené teploty (max. 38) asi tri dni a vyšli jej naraz 4 stoličky :D Neboj sa zvládnete to v pohodičke len trpezlivosť ;)

zankaj
21. sep 2015

Dnes nasa teplotky a sople, horucky boli sme u dr a ze zuby posledne stolicky horne ☹ tak dufam to prejde ☹

szisza87
6. apr 2016

ahojte, moj malý má 7mesiacov a zatial 2 dolné zúbky. Pri tých dvoch bol mrzutý v noci zle spával ale nic horšie, teraz uz 2den má horúčky,a hnačky nechce velmi jest anni pit.. v noci o 2ej mal 40stupnovú teplotu som ho musela zabalit do mokrej plienky len potom mu bolo lepsie, a dalal som paralen čípok. Uz 2den má vysoké teploty aj cez den aj v noci,a aneviem prícínu. vcera som bola s ním na poradni tam ho lekár popočuval ale nepovedal nic ze by bol chory, a vlastne nic mu nie je ani nekašle nič. Teraz neviem či to moze byt od zubkov takéto vysoke teploty??

gabona1
8. apr 2016

Ahoj, aj môj malý mal teplotu dva dni, bola som aj u Dr a povedala, že je to vyslovene zo zúbkov. Vraj aj tri dni môže teplotovať. Keď nemá zelené soplíky, alebo iné príznaky, je to ok.

eda15
10. máj 2016

Moze mat 14 mes dieta teploty 37,0-37,4 aj tri tyzdne? Myslime si ze su to stolicky ale uz som nervozna ci je to normalne. Nie vzdy ma horucky, cez den aj klesa aj na vecer, v noci vacsinou nema.

mirka0677
10. máj 2016

@eda15 mne dr.odporucila, ze ak by mal maly niekolko dni zvysenu teplotu aj bez zjavnej priciny, tak mame pre istotu doniest vzorku mocu. Nemusime s nim ani chodit osobne. Asi ze zapal mechura sa tak prejavuje, neviem, moc som to neriesila, lebo zatial mal vyssie teploty bez prechladnutia len raz a to mu isli stolicky..

veronikaniak
11. máj 2016

Môj mali mal 40 ale inak bol ok a teras mala 5 mes.teplota 38,5 je noc place ani pit nechce ale spi a place cielko ma studené ale okolo krku horúce bola nachladnute myslite že zubky?

dancuuul
24. jún 2016

@szisza87 ahoj, presne to isté práve prežívame my, ako vám to dopadlo?

meredithe
25. jún 2016

Moj maly ma uz druhy den teploty..behá mu hore dole od tych 37,5 po 38,5 ..zrazam aj plienkou aj na striedačku nurofen,paralen čipky..vsade pisu nepodávat lieky iba ak je nad 38,5 ale mne zo pride troska kruté,ked on je len pri zvýšenej teplote hotovy:/ nema ziadne ine príznaky ..papa aj pije,soplíky nema ani nekasle..nebola som s tym u doktora a teraz sa bojim ci su to zuby alebo je chudak chory :/ mame len dva spodné zuby,ktoré vyšli po dlhom trápení..ale vtedy mal teploty nízke iba ..teraz je taky celkovo umrncany a nic ho nebavi..môžu to byt zuby ?necititim mu nikde hore ďasna navrete,tak neviem:(

vedorka
25. jún 2016

tak ako v prvom prispevku, zubky sposobuju iba zvysenu teplotu do 38, NIE vyssiu.
potvrdi ti to kazda normalna pediatricka aj zubari. horucka nema z coho pri prerezavajucich zuboch ako vznikat.
je to mytus z minulosti, ked sa vsetko pripisuje prerezavajucim zubom od 3 mes do 2 rokov.
je zly - zuby, ma horucku - zuby, vsetko hryzie - zuby, reve - zuby 😀

sophiasopuch
20. aug 2016

Myslím,že nepíšeš správne..Zo zúbkov sú teploty,pretože je oslabený imunitný systém .Dasna môžu byť zapálene..Takže žiadny mýtus..My teraz teplotujeme 3 dni vzdy na obed a večer.A ide jej horný zub tretí.
@vedorka

vedorka
20. aug 2016

@sophiasopuch zuby rastu priebezne dva roky. je jednoduche vsetko hadzat na zuby...
mam to potvrdene od lekarov, HORUCKU, cize nad 38 zuby nesposobuju... iba zvysenu teplotu

sophiasopuch
21. aug 2016

Vždy pri zubkoch mala 2 dni teplotu a potom za 2 až 3 dni sa jej prerezal.Nemala som pocit,že ju bolí niečo iné.Je to naťažko keď dieťa nevie ešte povedať čo ho bolí

koralka2
27. dec 2016

Aj nas trapia najskor zubky. Berieme atb uz tyzden na hrdlo. Teraz mu vyskocila teplota na 38,3. Nema mat z coho ineho teplotu. Pri zubkoch vzdy mava teplotu. Raz mal dokonca 39,5ale len raz a potom uz vobec nebola teplota ani len zvysenka a na druhy den som objavila zub.keby som to nezazila tak neuverim ze moze byt i taka vysoka teplota. Aj u dr som pre istotu bola a ta potvrdila zubky 😂

veve14789
27. feb 2017

Ahojte maly ma tyzden teplotu najviac mal 39.1 a najmenej 37.2 je mozne ze to je zo zubov?Sopel bol priesvitny ale uz je trosku zlty,ako kedy a pridal sa predvcerom aj kasel,dr.nic nezisitila.Moze to byt zo zubov?

koralka2
1. mar 2017

Moze mat kvoli zubkom znizenu imunitu a prekonava nejaku virozu. .

veve14789
1. mar 2017

@koralka2 presne taknl to je,crp je v poriadku,jedna stolicka uz vyliezla cakame druhu