Ako dostať 4 ročnú dcéru k zubárovi?

ajnka
22. júl 2018

Maminky, ako ste dostali tvrdohlavú dcéru k zubárovi? Bude mať 4 roky, už sme u zubára boli, ale neúspešne, ani neotvorila pusu. Zavesila sa na mňa a nebola šanca. A to ešte zubára osobne pozná a nehanbí sa ho (lebo v poslednej dobe sa dosť hanbí dospelákov). Myslím, že má kaz a chcem aby to čo najskôr videl zubár. Skúšala som kadečo, pesničky, videá zubožrútov, fotky rozožratých zubov..Je dosť tvrdohlavá, a keď si niečo vezme do hlavy, pokiaľ sama nezmení názor, môžem sa aj roztrhať, neurobí to. A navyše, je na seba strašne precitlivelá, stačí malinká odrenina a reve akoby ju z kože drali, tak si neviem predstaviť, že by jej zubár išiel vŕtať zub. čo zafungovalo u vás? Poprosím konkrétne tipy/skúsenosti, nie všeobecné rady. ďakujem!!!

sense
22. júl 2018

@ajnka nevuem teda ako ti prebiehavu vas. Ale u bas bolo ze mi sedela dcera na kolenach a najorv chcel akoze pozruet mne a potom jej okrem tiho si mohla svoje zubjy vidiet na obrazivje a jedze mane zubarku tak mala ruzivu rusku aj rukavice a dala ich aj dcere domov ba hranie...my sme boli 1x jed mala tri rojy

brona235
22. júl 2018

@ajnka ahoj. Ja mam 4 rocneho a tiez sa bal ist. Bola som ale raz s nim ze sa idem iba objednat a medzi dverami som zubarovi povedala ze maly mi hovoril ze ho bolia zubky. A on mu pozrel do pusy medzi dverami a nie na kresle. Tak rychlo sa to zomlelo ze maly ani netihol zareagovat. Nastastie sme kaz nemali tak mu nevrtal.
Tolko moja skusenost. Mozno nepomoze ale za pokus to stoji. 😉

natikasim
22. júl 2018

@ajnka Moja skusenost nevzdavaj to. Moja je tiez tvrdohlava no ja som predsa len mudrejsia. Dohodla som sa so zubarom a chodila som tam s nou ako na klavir. Na treti krat otvorila usta dovtedy sedela na mne a kukala co mi robil pan doktor. Na stvrty krat zuby opravil a teraz ideme znovu a uz sa tam tesi. Podotykam ze ja som zvolila taktiku ze chodit k zubarovi je nieco super specialne a predmalou som sa vzdy tesila. Dokonca si vybrala v draciku plastelinu takeho zubara a opravovala a vrtala. Takze trprzlivost nevzdat to a urobit so zubara a s nej dvoch kamosou. Ona si s mojim uz tyka🙂)

elaela23
22. júl 2018

Ja davam za statocnost nieco co chce.ale nie za PP.

janulka2811
22. júl 2018

Juuuj,ak je až tak tvrdohlava tak neviem či niečo pomôže ... bola som vraj taká istá,mala som jednoducho svoj rozum,svoju hlavu a hotovo ... nepomohlo nič,nikto ani riekanky ani obrázky nič,musí chcieť sama ... dodnes som tvrdohlava zostalo mi to 😁😁😁 no dokážem to ovládať už 😉😉😉

ajnka
autor
24. júl 2018

@natikasim
Prave taketo nieco ma napadlo, dnes sme boli aj s babkou u zubara, ale ani na chodbe sa k nemu nechcela priblizit (nie kvoli tomu, ze zubar, ale ze to bol dospely chlap a tych sa teraz velmi hanbi), za par tyzdnov ideme zas, tak ju budem bravat so sebou a raz snad povoli. Vraj tento novy zubar to vie s detmi..

lubos9999
4. aug 2018

@ajnka Skús pozreť teraz spustili novinku BRIX3000 (www.brix3000.sk) ja som bol s tým ošetrený a spokojný som 🙂

ja216
4. aug 2018

Naša to isté,tiež bude mať 4 r ale máme známu zubárku a cez víkend sme boli s manzelom pri nej a malá celý čas asistovala..dostala ružové rukavice a podávala nástroje. Pozerala čo robí tatovi teta zubárka..tak dúfam,že najbližšia preventívka prebehne bez revu..a to s ňou chodíme od 1 r každých 6 mesiacov

ehja129
12. mar 2019

Podplať ju niečim čo má rada. Napr. hračkou alebo jej sľúb výlet alebo niečo také. Na moju to vždy fungovalo 😉
Prípadne jej pri vyšetrení drž aj ruku a opakuj, že si pri nej a že to bude dobré 🙂