Biele škvrny na zúbkoch ročného dieťaťa

29. okt 2021

Maličká má 8 zúbkov a na predných som si všimla biele škvrny. Odfotiť sa to nedá, chápete 😁. Neviete čo to je? Chýba bábätku niečo? Zúbky čistíme poctivo každý večer, každý druhý deň aj za zrnko ryže pasty. Ďakujem.

katika9145
31. okt 2021

Ako zubarka tu citam vela odbornych nazorov😁moze to byt fluoroza alebo chyba skloviny, kaz nepredpokladam, jedine, ze vela sladkeho a sladky cajik, z mliecka malokedy... Ale to skutocne moze posudit len zubar resp.aspon foto by pomohla...

katika9145
31. okt 2021

@dadis medove zuby su prevazne zo sladkych napojov a medu na cumliku, pripadne vela sladkosti... Vyzera to velmi charakteristicky, pricom spodne predne zuby su chranene jazykom a slinami, takze nie su postihnute...

dadis
31. okt 2021

@katika9145 Nie je to pravda. 2 r dieta malo kaz skoro na vsetkych zuboch. Bolo kojene na poziadanie, niekolkokrat aj v noci, na prsniku zaspavalo. Sladke dovtedy nejedlo.

krkavcia_mater
31. okt 2021

@dadis prepáčte, viem o tom isto viac ako laici...

katika9145
31. okt 2021

@dadis je to mozne, ale uplne vynimocne... Ale... Hygiena musela absentovat, kazia sa len zuby, na ktorych je povlak a ten sa tak skoro nevytvori... Sama mam odkojene 4 deti a to aj v noci,aj do 2 rokov, aj na poziadanie a nic strasidelne sa neudialo... Tu pani uvadza, ze dietatko ma len 8 zubkov, cize bude malicke, kratka doba na to, aby uz vznikol kaz na viacerych zuboch, hlavne ked uvadza, ze kazdy vecer poriadne umyju zubky... Skutocne to moze posudit len zubar alebo dentalna hygienicka a nie mamicky na koniku, ktore si myslia, ze vedia vsetko... Tym nemyslim vas, ale tak vo vseobecnosti...

dadis
31. okt 2021

@katika9145 Suhlasim. Moj stomatolog mi to odporucil takto, obe deti som po narasteni zubkov uz v noci nedojcila a moje deti maju naozaj vynimocne zdrave zuby v porovnani s rovesnjkmi. Samozrejmostou bolo aj cistenie, hned ako vyrastli. Obe deti som dojcila +- 2 roky.
@krkavcia_mater