Celková anestéza u detí pri zúbkoch

zamcanka79
23. okt 2023

Dobrý deň je tu niekto kto absolvoval celkovú anestézu s dieťaťom u zubára? Ak áno ako staré bolo dieťa? Ako dlho to trvalo? Bolo všetko ok? Nás to žiaľ čaká no mám z toho strach. Malý bude mať 5 rokov. Prípadne viete kontakt na nejakého pedostomatológa, ktorý by spravil zúbky aj bez celkovej anestézy? V okolí NZ, NR, KN, GA, BA, SC? Ďakujem

guudy
23. okt 2023

S konkretnym zubarom neporadim, ale volila by som na vasom mieste sedaciu, namiesto celkovej anestezy. Je to vyrazne setrnejsie pre dieta. Ak teda dieta nie je schopne spolupracovat.

zamcanka79
autor
23. okt 2023

@guudy to je tá premedikácia? (Oblbovak ľudovo povedané?) Ďakujem

guudy
23. okt 2023

@zamcanka79 ano, ludovo povedane oblbovak 🙂

dada0902
23. okt 2023

Skus si pozrieť zubára ktorý robí pod rajským plynom my sme boli pod oblbovakom sedacia narkoza ako o niečo viac spolupracoval ale aj tak ho držali potom som si našla zubára co robí pod rajským a určite to bolo lepšie skôr skus toto než celkovú

sona272
23. okt 2023

Áno , dcérka mala 5 rokov. Mala viac hlbších kazov, 2 museli ísť von plus dentálna hygiena. Spala 2 hodiny , trošku horšie prebúdzanie ale lepšie ako prežiť traumu, ona sa veľmi bála.

camelie12
23. okt 2023

Skuste pozriet pani doktorku MDDr. Simonu Lehotsku. Teraz pracuje v BA, na Jadrovej ulici v Evidente.
Je mila, precizna a profesionalna. A pokial viem, tak osetruje aj male deti.