• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Deštrukcia zubnej skloviny alebo pokazené zúbky z nočného kojenia. Čo s tým?

11. júla 2016 
Mate niekto skusenost u deti praska nam detska sklovina a lame sa jej predny zubok a boli ju to nechce mi chytit ani cumlik ani fkasky a mama rok a 5 mesiacov a zubky cistime 2x za den niekedy aj vic x
9. júl 2016 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@macka012345 ...ahoj u nas sa deje podobne...na oboch hornych dvojkach ma uz odskakanu sklovinku...mame 18 mesiacov a "hole krcky"...navyse mam pocit ze i na hornych 1 to pojde. ..pije len vodicku a kojime sa este...niektori tvrdia ze z nocneho kojenia to moze byt a vraj po kazdom dojceni aj v noci utriet zubky vlhkou handrickou...
Nasa zubarka povedala ze je to blbost a svojim mlieckom naopak napomaham ochrane pred kazom. ..tiez umyvame zubky aj ked nexce vzdy. ..tak aspon namocenou latkou pretriem. ..ale. ..vraj moze ist podla nasej zubarky o to ze nieco sa udialo v tehotenstve pocas vyvinu sklovinky..a s stym bohuzial neurobime nic...ale vraj dalsie zubky budu ok (teda mali by byt)nebude teda automaticky oslabena sklovina pri trvalych zubkoch..len sama som z toho nestastna aky bude mat usmev o rok o dva..a najma ta citlivost tych zubkov...
9. júl 2016 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierkau sak to aj mna stve boli ma to aky bude mat usmev moje vysmiate dievcatko
10. júl 2016 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme na tom podobne :frowning2: , v auguste budeme mať 4 rôčky, už každý horný zúbok poškodený :frowning2: , odlúpená sklovina od krčka, alebo zvnútra - zatiaľ ju to nebolí, ale vyzerá to strašne a vraj bude ešte horšie :frowning2: , paradoxne spodné má ako perličky, krásne zdravé...
10. júl 2016 o 22:54  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierkau nuz je to z kojenia... vkuse zuzle sladke mlieko...moja tiez tak a do toho kombo silne nemocnicne ATB. Zuby sa jej tak rozpadli.ze som ich oskrabala nechtom.zubar povedal se korienky nechat aby drzali miesto trvalym.zuby nemam od 1.5roka.je zaujimave ze ludia si to uvedomuju az teraz kd ma 4.5.ze ci uz jej vypadali. Tak cakame na nove.akurat nevie odhryznut zpredu tak sa naucila este aj kusat sestru s tymi bocnymi.
10. júl 2016 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby mne je z toho tazko..viem ze to nie je koniec sveta. ..ale ptedtym som o tom naozaj nepocula...vzdy som myslela ze sa taketo moze stat len ked sa vobec necistia zubky...
@eeffka ...a zaujimave ze vam len tie jednotky horne takto dopadli..ci aj ine? Nam tie horne dvojky-tam uz skoro vobec nema sklovinu ale mam pocit ze I na jednotkach sa mu robia fliacky...A prestala si potom dojcit ci ako ste to riesili?
10. júl 2016 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierkau jj chytilo jej to 1ky.potom sim jej cistila zuby nasilu s elmexom pre deti.doslova surovacka kazdy den...pasta taka s fluoridom.co mi kazal zubar.ani 2ky nie su tip top ale udrzala som ich. A dojcena bola do 2.5roka
10. júl 2016 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eeffka ..takze ten elmex smelo mozme? Nam zubarka neodporucila pastu este kym nevie vypluvat..aby som ho zbytocne "nezfluorizovala"...
A v noci ked si dojcila..pretierala si zubky vlhkou handrickou?
Ja si neviem predstavit odstavit...prvy sa sam od seba v 19.Mes. A tento druhy je hrozny cicik...
10. júl 2016 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierkau tak neviem ci smelo ja som nasilu a mne to vypluvala.nejedla.v moci som neutierala nic lebo ja som spala :slight_smile: mala mala samoobsluhu.robila som od roka.ak mala v noci spat tak by som jej aj kyslu uhorku dala pozuzlat.
10. júl 2016 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierkau pokojne umyvaj detskou Elmex pastou, aj ked nevie vypluvat. To mnozstvo ju neohrozi. Ako sme 20tich mesiacoch zistili, ze ma pokazene zubky, odstavila som ho od nocneho dojcenia, denne som nechala. Bol to boj, ale za par dni bol klud. A zubarka mu zubky opravila...4 predne, jednu stolicku....doteraz drzia. Az na to, ze sme si ich minule skoro vybili jeden sa mu posunul a asi to neprezil. Moj syn je vsak extremne spolupracujuce dieta, cize sme zvladli vrtanie a plombovanie bez placu, s kludom a usmevom.
11. júl 2016 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok