"divé mäso" v zube

jasminna
12. máj 2019

Stretli ste sa niekto s "divým mäsom" v zube? Moja 7 ročná dcéra mala kaz na stoličke. Zubár jej zub vyvrtal a nechal otvorený, bez plombovania s tým, že ak ju bude bolieť tak ho musí vytrhnúť. Sťažovala sa len pri čistení zubov, keď jej hlbšie vošla kefka. Dnes povedala, že jej tečie krv zo zuba a keď som sa na to pozrela, zbadala som tam akoby vyrastenú kožu - resp. tzv. "divé mäso".

habbs
12. máj 2019

Aj moja dcera to mala a to ma 5 rokov ,ale cim viac je ten zub rozbity tak uz tam nema dive maso ale dieru.Tiez sme boli z toho zo zaciatku frustrovani.Zub sa jej uz z kazdej strany hybe a to ani nebol predtym vrtany,sam sa rozpaduje,skoda,ze tak skoro 🙂

benit
12. máj 2019

Mal to aj moj. Zubarka povedala, ze to nic. Vyrastol trvaly a uz to tam nieje

jasminna
autor
13. máj 2019

Dnes sme boli u zubára, je to prerastené ďasno, vraj sa to stáva. Ak bude mať bolesti, prípadne ak bude krvácať musí ho vytrhnúť. Dúfam, že to prežijeme aj bez trhania 😉

ruzicka111
5. máj 2023

@jasminna ahoj, prosim ta ako ste to poriesili s tym zubkom? Syn to ma rovnako ..raz sme s tym uz aj leteli na pohotovosť (prvy krat ked mu to narastlo) tam dr povedal xe to treba plombovat, ze kým vyrastie trvalá stolicka ešte to má na 5 rokov cca ten zub..lenze plombovanie takeho zuba 200€ ... co mi pride akoze brutálne veľa

habbs
6. máj 2023

Neriesili sme to,zub neskor vypadol a vsetko bolo ok.Vymente zubara ked chce za plombu mliecneho zuba 200 eur.Mam dve deti a ziadny zaplombovany zub nemame hoci su dierave.Nasa zubarka ani neplombuje mliecne zuby.

jasminna
autor
6. máj 2023

@ruzicka111 ahoj, už si ani presne nepamätám, ale asi sme to už potom neriešili, nechali sme to tak, kým zub nevypadol