Extrakcia koreňa a bolesti po zákroku

misely
6. dec 2018

Dobry den , chcela by som sa opytat ci je normalne ze ma boli cela kost od ucha az po bradu po extrakcii.Kazdy den chodim na vyskrabavanie a cistenie.Beriem antibiotika ale nezaberaju.Kazdu noc zobierem skoro kazde 2 hodiny tabletku proti bolesti.Som z toho zufala....

lucinika
6. dec 2018

@misely mne z jedného zubu zostali iba korene, zubár mi ich vybral (nie chirurgicky),bolelo to asi ešte 2 ci 3 dní, nechodila som na žiadne čistenia, musí tam byt predsa krvná zrazenina aby sa rána zahojila. Prvý deň si môžeš dávať studené obklady, neskôr už nie aby tam cirkulovala krv a rána sa zahojila.

mogaa
6. dec 2018

@misely mne trhali zub minulý týždeň v pondelok(stolička,6)....prvé3 dni nič a od 4-tého dňa bolesti....zrazenina tam bola, takže som si kúpila Wobenzym a bolesti prešli až na 10.deň.....teda cez den to bolo len "cítiť" žiadne exra bolesti, tie prišli až večer(v noci)....Je to čerstvá rana a teraz keď je takto chladno tak je to viac citlivé, pri takomto čase sa ozývajú aj staré zlomeniny(úrazy) a ono je to predsa len rana...Pokiaľ berieš ATB tak jedine vydržať. Asi si tam mala aj ty zápal keďže ti to čistili, ten sa musí "vyliečiť" + sa vytvára nová hmota v dasne aby tam neostala diera.

misely
autor
6. dec 2018

@mogaa mne trhali v nedelu na pohotovosti koren , a dopadla som tak ze kazdy den musim chodit k zubarovi aby my to vycistil.Neda sa mi nic zjest a ani poriadne otvorit pusa.A bolesti su neznesitelne boli ma id ucha az po bradu cela kost.Jedine co mi pomaha je ze si tvar natrerem tvarohom .

mogaa
6. dec 2018

Tam jedine čakať kým prejde opuch a s tým spojený zápal...Prvé dni kašové jedlá a nejesť mliečne výrobky, ja som používala na dezinfekciu 5x denne špeciálnu ústnu vodu z lekárne - po zákrokoch v ústnej dutine(lebo to umývanie zubov bolo hrozné) no a ten Wobenzym- aj urýchluje hojenie a je aj proti zápalu, ale je pravda že mi to trvalo viac ako týždeň....Ale dnes je to 11deň a už to mám uplne zhojené a aj dorastené tkanivo na dasne. Ja som si teda ešte dávala aj C-vit.+Bkomplex. A normálnu stravu som dala až 6deň.