Fixný strojček a poisťovne

lili777
20. nov 2018

Chcem sa spýtať, aké máte skúsenosti so zubným strojčekom pre deti, koľko vám preplatili a v akej ste poisťovni? nedávno dávali príspevok v správach a tam bola pri VšZP suma 200 eur a pri Union až 1600 eur. Nás čaká strojček asi pri oboch deťoch, máme ešte cca 1-2 roky času, práve nám vypadávajú stoličky. Tak zvažujem, že by sa neoplatilo aj prepoistiť deti pri tých doplatkoch. Aké máte skúsenosti vy? koľko ste doplácali a akú majú poisťovňu vaše deti. ďakujem🙂

sissy27
20. nov 2018

@lili777 neoplatí sa ti prepoistiť, plus mínus sú tie doplatky u všetkých poisťovní rovnaké. 1600€ možno preplatia, ale pri akej diagnóze? Ja som schválne pozrela teraz do online karty, ja som zaplatila za strojček cca 2000€, poisťovňa (union) doplatila niečo cez 700€.
Krivé zuby sú považované za kozmetický problém, účasť poisťovne je minimálna. Pokiaľ je diagnóza vážnejšia (napr. rázštep podnebia), tak poisťovňa uhradí vyšší podiel, resp. 100%.

lili777
autor
20. nov 2018

@sissy27 2000 eur pre dieťa? to akože naraz??

0silvia0
20. nov 2018

@lili777 naraz sa to neplatí, pozri aj staršie diskusie týkajúce sa tejto témy. Máš tam popísané sumy.
Do nejakej témy som sumy už písala, ale nechce sa mi to znova dohľadávať v záznamoch, máme všeobecnú zdravotnú poisťovňu.

sissy27
20. nov 2018

@lili777 áno, pre dieťa. A platí sa to postupne. Najvyššie položky boli upevnenie (200€ každé zuboradie, teda 400€, odstup cca pol roka) a potom sňatie a nočný strojček 300€ (jednorazovo). K tomu na začiatku rtg, vytrhnutie zubov, každý mesiac čosi, niekedy len 20€, niekedy 120€, podľa toho, čo robila.

silvi70
20. nov 2018

@lili777 dcéra mala strojček pred ca 8 rokmi. Viem že je to pomerne dlhá doba, ale možno pomôžem. Vedela som, že dcéra bude potrebovať strojček. Nasla som ortodonciu priamo v našom meste. Peniaze si vypýtali pri každej návšteve len za to, aby mi oznámili že strojček ešte nemôžu nasadiť, lebo musia zúbky dcére ešte viac narásť. Keď prišiel čas na nasadenie strojčeka, tak ambulanciu zavreli. Nasla som novú lekarku v susednom meste, ale vôbec neľutujem. Za strojček a za kontroly som za 2 roky zaplatila možno 100 eur. Super lekárka, super výsledok. Radím ti, aby si sa aj ty Opýtala vo viacerých ambulanciách. Ceny sú rôzne.

rolandik
14. jan 2019

Pozri aj túto stránku. https://myobrace.com/en-au/what-is-myobrace/tre... Dá sa to objednať aj u nás cez web. My máme výborný výsledok.

madamikova
27. okt 2019

@silvi70 Ku komu ste chodili s dcérkou na ortodonciu?

silvi70
2. nov 2019

@madamikova, do štúrova

sonkamirka
2. nov 2019

My chodime do pov.bystrice, sme samoplatcovia,lebo sa nam nechcelo cakat viac ako rok na poradovnk,vyjde to cca 1500, ked cez poistovnu,asi polovica...

sonkamirka
2. nov 2019

A este nico k teme,mozno neviete,ako som ja nevedela, vszp preplaca polovicu ceny dental.hygieny u deti, max do 30 eur...potesi☺

maryem
10. nov 2019

@sonkamirka Ahoj,prosim ta, mozes mi napisat meno dr? Prip.kontakt..? D.

sonkamirka
11. nov 2019

Ahoj,mudr. Topolcanyova

maryem
11. nov 2019

@sonkamirka ďakujem!!

desszi
9. mar 2020

@rolandik prosim ta, da sa niekde u nas objednat myobrace? maly ho ma druhy mesiac a rozhryzol ho 😠

rolandik
22. máj 2020

@desszi objednala som z aliexpresu, mojej ten slovenský oplesnivel. Bola na liečení a tam si ho neumývala!

lubi2002
24. mar 2023

@rolandik to ozaj moze oplesniviet? a pomaha Myobrace, videli ste nejake zlepsenie, ucinky? bolo treba neskor este nosit aj fixny strojcek? prave teraz som sa bola informovat u jednej celustnej ortopedicky (len po info, bez dcery zatial) a tiez mi povedala, ze mozno Myobrace by zatial stacil, dcera ma 9.5 roka a zmiesany chrup.

elizabetha905
24. mar 2023

@desszi dobrý deň, viem ze príspevok je už starší ale skúsim... Môj syn má teraz myobrace a hovorí ze ho tlači nechce ho nosiť, chcem sa opýtať ze ci to nieje otázka par dni kým si na neho zvykne... Vy ste nemali taky problém?

rolandik
13. apr 2023

@elizabetha905 no určite nie pár dní. Zuby bolia pri nosení strojčeka stále.

rolandik
13. apr 2023

@lubi2002 určite pomáha. A určite je dôležitá doba koľko sa nosí. Princíp je v tom, že treba napraviť čelustné kosti. Často majú krivé zuby deti, ktoré dýchajú ústami. Jazyk majú celý čas dole v ústach. Potom sa horná čeľusť nevytvaruje, tak ako má. Chýba jej tam ten jazyk, ktorý je pri dýchaní nosom pretlačený o podnebie a tvaruje čeľusť. Výrobca Myobrace inak uvádza, že nápravenie zubov je potom dedičné. Rozhodne dýchanie nosom prinesie veľký benefit aj na ďalšie organy v tele. Nehovoriac o tom, ako nevzhladná je tvár človeka, ktorý dýcha ústami.

desszi
15. apr 2023

@elizabetha905 ale áno, tlačil a nechcel mi ho nosiť. Nakoniec sme od nosenia upustili a neriešili sme ďalej. Boli a sme bez neho. Ja som neskôr objavila aj prednášky poukazujúce na negatíva strojčekov, tak sme došli k záveru, že zatiaľ nebudeme riešiť.

rolandik
17. apr 2023

@desszi myobrace nie je drôtové strojček pri ktorom zubáry brúska zuby. Práveže tento systém je šetrný k zúbkom. Ja mam už veľké deti, ale určite by som ešte viacej pritlačil, aby ten strojček nosili poctivejšie. Všetky ústupky čo som urobila boli nakoniec na škodu veci.

desszi
24. apr 2023

@rolandik áno, áno, viem, myobrace je zo silikónu, ale ako som písala, upustili sme od jeho nosenia, možno keď bude syn sám chcieť, bude mať iný prístup

hrabovo
4. máj 2023

@desszi je nezávadný ten silikón? Myslím ten z klasickej stránky objednaný, nechcem kadejaké aliexpres, čo sa tu spomínali.... Ďakujem

desszi
4. máj 2023

@hrabovo ja som kúpila priamo u čelustnej ortopédky v ambulancii, ale oni to tiež objednávajú, lebo som musela záväzne objednať, z klasickej stránky to bude v poriadku....

hrabovo
5. máj 2023

@desszi veed to, že mne to tiež ponúka čeľusť a ortopédka. Ale reálne neviem, odkiaľ to objednávajú, či je to ten originál nezávadný alebo aliexpres s milión škodlivými látkami.
Co ta prosím vyšiel?

lillibeautycentre
21. aug 2023

@rolandik ahoj, chcela by som sa opytat na skúsenosti s Myobrace. Mozeme si napisat/zavolať?