Hryzenie vnútorných líc po prerezaní stoličiek u 18 mesačnej dcérky

lenkaelim
6. sep 2020

Prosím vás o pomoc. Naša 18 mesačná dcérka si začala hrýzť vnútornú stranu líc, začalo to vtedy, keď sa jej prerezali prvé stoličky. Jej prerezávanie zúbkov bolo doteraz veľmi bolestivé, preplačkala dni a noci, ale všimli sme si, že posledné dni, už zúbky až tak nebolia, ako to, že si každú chvíľu hryzie do líc a má tam už veľké rant, ktoré ju bolia a celé dni trávi hryzením a plačom, hryzením a plačom. Často ma aj veľké záchvaty plaču, pretože jej nechuti jest a keď do nej chcem aspoň niečo dostať, rozzurim ju ešte viac. Sem tam sa nám podarí ju zabaviť, že na hryzenie líc zabudne, ale nedá sa to ustrážiť celodenne a celonočne. Už som z toho zúfalá, cele noci kvôli tomu plače, potierame rany gelikmi, ale keďže si to znova a znova hryzie, vytvára si nové rany. Všade tu vo fórach som sa dočítala len o dospelých, ktorí majú tento zlozvyk, tiež od detstva, avšak nikto s malým dieťaťom, preto som založila diskusiu, dúfajúc že sa niekto nájde. Kto má podobný problém, pripadne, kto našiel nejaké riešenie. Je mi jej strašne ľúto, že si takto ubližuje. Zrazu z veselého dieťatka, je malé uplačkane babo, ktoré zúri na všetko, aj na to, čo predtým mala rada. Ďakujem za každú radu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkaelim
autor
6. sep 2020

@viestta jej to ste ma trošku upokojili, a ak sa smiem spýtať, prestal hrýzť keď sa mu všetky stoličky prerezali? Ako dlho vám trvalo toto obdobie hryzenia líc? Zatiaľ si neviem predstaviť, že naša zrazu z ničoho nič na to hryzenie zabudne, ale chcem veriť. Ďakujem pekne.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz