Idú nám zúbky. Mám dávať Nurofen?

18. aug 2023

Mamicky prosim vas, babu idu zubky davat stale ak zaplace nurofen, paralen sirup alebo nechat trosku nech poplacka a ak uz viac ako cca 10 minut ? Tak dat sirup
Dakujem za rady

vkatush
18. aug 2023

Nedávaj, ak len plače. Zuby môžu ísť aj niekoľko dní, dokonca týždňov, nemôžeš dieťa dopovať liekmi.
Daj, ak bude teplota alebo môžeš na noc, ak by NAOZAJ VEĽMI VEĽMI plakalo.
Jednoducho to treba vydržať. A dávaj gél, kamistad baby. Ten môžeš 3x denne tuším.

yoxinka
18. aug 2023

Zuby idú deťom dlho a je to celkom intenzívna záležitosť, ktorú nemôžeš riešiť nurofenom, lebo plačká viac ako 10 minút. Existuje xy spôsobov ako im zmierniť bolesť (lokálne gély, chladivé hryzátka, masážne géliky). Nurofen iba v úplne extrémych prípadoch (teplota, prípadne na noc). Zuby sú svinstvo s proste to treba vydržať.

nika11103
18. aug 2023

Nesranduj , ja keby som jej mala dávať cipok vždy keď plače tak jej ich dávam naozaj nonstop . Moja mala to extrémne zle znáša a trvá to už skoro dva mesiace v kuse nonstop plače je mrzutá a za tie dva mesiace som jej dala cipok len jeden jedinýkrát keď už to bolo naozaj neznesiteľne že už tak strašne plakala že už nevedela jesť spat nič tak som jej dala cipok , alw myslím , že ani nepomohol , nemala ani teplotu . Ako píše kocka nado mnou , musíme jednoducho vydržať , tiež používam ten kamistad baby a dávam studené na dasienka atd , no jednoducho liek hocijaký za mna až keď to bude naozaj nevydržateľné nie že chvíľku mrnci . Zvládneme to sme v tom spolu tisíce

autor
18. aug 2023

@vkatush Ďakujem ano ten gelik mam davam

autor
18. aug 2023

@yoxinka Ďakujem

autor
18. aug 2023

@nika11103 Ďakujem jasne ze nie nebudem davat za kaxdym babu jedine na. Noc a ak je teplota

jexica
18. aug 2023

na noc kludne daj nech sa vyspinka ja som tak davala

domka222
18. aug 2023

Žena,nesranduj. Dávať nurofen keď zaplače? Mojej by som dávala už rok v kuse lieky a to má len polovicu zubov von. Ak je dieťa už fakt celý deň urevané a nič iné nezaberá, tak áno

hennyinnsbruck
18. aug 2023

Liek proti bolesti som davala len na noc ked bola velmi uplakana

zuzanka.zuzu
18. aug 2023

ale tá teplota je tiež prospešná 🙈 šibnute matky... že nech sa vyspinka 😡 jasné, nadrogujte si dieťa, aby ste sa VY vyspali.

martul
18. aug 2023

Nikdy som pri prerezavani zubov nedávala lieky. Ani pri zvysen teplote, telo len bojuje a zvládne to. Nurofen len pri chorobe.

domka222
18. aug 2023

@zuzanka.zuzu nadrogovať? Dúfam, že ani ty si nedávaš nikdy ibalgin,keď ťa bolia zuby alebo niečo iné

lamonita
18. aug 2023

Ja mam odskúšaný gél Dentinox. Jemne po ňom trpne jazyk aj mne. Malej zaberal.

zuzanka.zuzu
18. aug 2023

@domka222 nie, nedávam. a už vôbec nie pri bolesti zubov

elmivelmi
18. aug 2023

boze to naozaj????Nic nedavaj ved nema teploty.To proste nie je vibec ore dieta prospesne.

denithestrange1993
18. aug 2023

Podla mna to mama vyciti ked je to uz pre dieta utrpenie tie zuby. Ja som to robila tak,ze som najprv dala chladive hryzatka,jakoubek gel,ponosila som v zvisle polohe,dojcenie a az potom nurofen. A poviem ti pravdu,ze ten nurofen proti zubom som dala asi tak 2x za cele prerezavacie obdobie.

snehulak77
18. aug 2023

Dávala som na noc, alebo keď bolo cez deň moc zle. Zuby idú síce dlho, ale niekoľko dní je taký vrchol tých bolesti, vtedy sme na noc dávali, aby sa mu uľavilo. Gél tiež, ale ten s mydokainom, lebo ten aj reálne umrtvi a pomôže. No a cez deň sme mali curaprox hračku, čo sme dali do chladničky a obhryzal, to pomáhalo tiež.

surama
18. aug 2023

Moj syn mal rocny 14 zubov vonku, takze u nas to bolo velmi intenzivne a davala som Nurofen. Nie casto, len ked sa uz isiel dany zubok prerezat a vacsinou len na noc. Gely nula bodov...hryzatka pomahali, ale on vsetky prehryzol. Cez 10 cumlikov rozhryzol, potom som prestala ratat. Prehryzol aj tie mraziace hryzatka a vytiekla z toho voda, takze potom som ich skrtla. Ked mu isli zvysne 6 zubky, tak to uz bolo v pohode...stacilo uz len kupovat nove cumliky 😃

autor
18. aug 2023

@snehulak77 viete mi poslat stranku tej CHLADIACEJ CURAPROX hracky ako vyzera ? ĎAKUJEM 🙂

snehulak77
18. aug 2023