Kazy u 21 mesačného dieťatka

chiaramonika
24. jan 2014

Ahojte Maminy. Potrebujem poradiť. Moja dcéra ma 21 mesiacov a všimla som si ze na dvoch horných predných zúbkov akoby sa jej začali robit kazy. Nedávam jej vobec sladkosti. Zubky si umýva každé rano. Cumlík ma len na noc. Prosim vas co je nato dobre aby sa to nerozsirovalo dalej ? Za každú radu budem naozaj vďačná.

kacena4
24. jan 2014

ahoj ako vies ze su to kazy?? kludne to moze byt "len" kamen. treba zajst k zubarovi on to posudi. a ak kojis tak to moze mat kludne z kojenia. mliecko je sladke a zubky sa maju umyvat hlavne vecer nie je podstatne rano vecer od jedla je podstatne umyt zubky a cumlik nema nic spolocne s kazom ale s predkusom a s nosenim strojceka. a aby sa nerozsirovalo?? nedavat najma na noc napr. kysle dzusy tie rozozeru sklovinu a "zubokaz" sa skor uchyti a hlavne ist k zubarke aby pozrela na to co je to a umyvat zubky aj vecer a sladkost ako sladkost aj skladky caj ci mliecko je sladkost nie len cukrik ci lyzatko

chiaramonika
autor
24. jan 2014

@kacena4 nekojim a dnes mi bolo povedané v lekárni ze sa to dáva vačšinou z cumlika tak uz neviem teda

kacena4
24. jan 2014

@chiaramonika nie teta v lekarni zle asi pochopila a vysvetlila z cumlika je predkus zubky v predu a potom sa musi nosit strojcek nie pokazene zubky tie su skor predispozicia po rodicoch alebo zle stravovanie (nie sladkosti) napr. aj osladene caje, dzusy, sirupova voda..... ale aj nocne krmenie umelym mleckom caste

chiaramonika
autor
24. jan 2014

@kacena4 nie praveze som prisla tam a povedala som ze sa jej začína robit kaz a ten pán ze to ma z cumlíka a teraz som volala bratovi (on ma štvorročnu dcéru ma to tiez) a ze zubár povedal ze je to z cumlíka alebo z flasky. Praveze ja aj priateľ mame pekne zdravé zuby a v noci ju vobec nekrmim. Ta spinka od siedmej vecer do osmej rana. No každopádne ďakujem za názor a v pondelok utekám k doktorke a potom malej vybaviť zubára 🙂. Si zlata aj tak.

michaela.g
24. jan 2014

@chiaramonika najlepsie ked s nou zajdes k zubarovi, takto to neporiesis. Zubky umyt pred spanim a potom jej davaj v noci uz len cistu vodu ked v noci pyta...

Zubarka, ak to ma kaz tak ho opravi, je to lepsie skor ako neskor ked uz to je bolestive...

chiaramonika
autor
24. jan 2014

@michaela.g hned v pondelok pôjdem.

regrutik
31. jan 2014

Ahojte,mám dvojrocnu dcerku a na volných stoličkách ma zllte vlaky po okrajích zuby,je to kaz ? A kde jej pprejdem prstom,tak ma zodratu sklovinu.jako keby sa jej odlupovalla.,já mám též zubny kamen,a ppoi porode sa to zhoršilo.a na prednych jednotkach maa Biele vlaky..co to može byt.možné to byt z granka

fidoorkaa
4. feb 2014
lenka2507
28. feb 2014

@regrutik Dobrý deň, môžem sa spýtať, či ste už nejako poriešili tie hnedé vlaky na zúbkach, akokeby vypadnutá sklovinka. Akurát včera som si všimla, že malá to ma na jednom zúbku a strašne som sa zľakla, že čo to je. Boli ste s tým u zubára? A koľko má vaše dieťa? Ďakujem...

chiaramonika
autor
28. feb 2014

@lenka2507 ja som bola s tym u lekárky s malou a povedala ze ma pit nesladeny čaj a rano a vecer jej mam umývať zubky ma to na dvoch horných predných a dalej sa to nerobi ani nerozsiruje.