Kedy ísť s dieťaťom prvýkrát k zubárovi?

anickaajanko
10. máj 2009

MAly ma 8 mesiacikov a 4 zubky a tie dva vrchne trosku dalej od seba. Zaujmalo by ma kedy treba ist prvykrat k zubarovi

basado
10. máj 2009

ked bude mat všetky zubky vonku 😵
alebo keby bol nejaky problem napr. kaz tak treba íst hned

mousunek
10. máj 2009

tohle tema uz tu je v diskuzi prvni zoubky
malymu je 7mesicu ma 6zubu a zubarka se na nej koukala uz, rozhodne tim nemuzes nic zkazit kdyz ho zacnes zvykat drive

basado - nesouhlasim k zubari se chodi v roce nejpozdeji v roce a pul aby se decka zvykaly nektere deti maji vsechny zuby klidne az ve dvou letech

babulka123
10. máj 2009

anicka.. moja krstna mama je zubarka a hovorila mi ze v podstate co najskor.. to znamena ze ak mate uz nejake zubky tak treba ist.. oni nic nebudu robit, len je to taka predpriprava aby vedeli ze co bude... zrkadielko ukazu, ofuknu tym vzduchom co maju a tak .. asi tak..

sisstin
10. máj 2009

tak všechny zuby ve 2letech nebudeme mít ani omylem, ted má 5zubů..a k zubaři nejdu, bo má všude brutální hysteráky, nechce se mě pustit..a rozhodně by se u zubaře nenechal povozit ani koukat do pusy ani nic jinýho 😝

basado
10. máj 2009

viem že naš decky zubar hovoril že ked bude mat všetky zubky vonku tak sa mame príst ukazat, takže asi u každeho to je inak

sisstin
10. máj 2009

jako nevidím význam chodit jen tak k zubaři s dětma, který se bojí strašně, to vůbec nevim, jak by ho doktor ode mě odtrhl a donutil ho otevřít pusu, to by prostě vůbec nešlo 😕

babulka123
10. máj 2009

sisi ale cim viac to budes odkladat tym to bude horsie.. ja si pamatam ze ja som bola taka ista.. a kolkokrat krstna vyhodila maminu z ambulanice.. hehehe { sak su sestry } a potom bol pokoj..
ona mi hovorila ze je to len to o tom aby si zacalo babatkok pomalinky zvykat.. samozrejme ze ak sa nebude dat tak ho nikto nebude ani trapit ani nic.. a ak by to nejaky dr. robil tak by mi to pripadalo velmi neprofesionalne

sisstin
10. máj 2009

babul: já nevim, mně to fakt zatim přijde zbytečný, zuby čistíme...a nemá jich fakt ani 5celejch..třeba v UK se chodí k zubaři poprvý až ve 3letech 😕 já bych to viděla nejdříve tak v těch 2 letech teda 😕

babulka123
10. máj 2009

sisi .. jasne je to kazdeho osobna vec..

sisstin
10. máj 2009

babul: jako kdyby nebyl takovej hysterik,tak tam klidně jdu už na roce, není to o tom, že by se mi tam nechtělo 😕 ale zbytečně ho trápit? 😔 to si fakt neumíš představit, co on u doktorů dělá, už jenom, když vlezeme do čekárny 😖 přestává dejchat a modrá 😒

babulka123
10. máj 2009

sisi juuuuj to mi je luto.. to je sila.. a co sa mu nieco zle stalo??? destka lekarka musi mat radost..

sisstin
10. máj 2009

babul: no začalo to poprvý, když měl zhnisaný ramínko po TBC a násilím mu to tam 2x zaživa vyřezávali 😖 to mu byli 3měsíce a od tý doby strašně všude řve..a čím je starší, tím to je horší 😔 do těch 3m to byla pohoda 😔

karotky
10. máj 2009

Siss,.................já si sedla na zubař.křeslo s Adamem na klíně.Nikdo mi ho netrhal z náruče. 😅
Oni sami zubaři se těch dětí bojí,protože s nimi nemají moc zkušenosti,takže si myslím,že by mu prohlídli pusu,ikdyby si ho držela ve stoje v náručí. 😉
S těmi dětmi se chodí takhle brzy,aby si na prohlídky zvykaly postupně. 😉
Já si totiž nedokážu představit,že bych šla s Adamem k zubaři poprvé ve 2.letech.To by jim asi zbořil celou ordinaci. 😅

sisstin
10. máj 2009

karot: no možná je to pravda, ale zatim tam nejdu...máme toho ted jako že fakt dost s doktorama, a nechci dělat žádný stresy navíc, už takhle z toho nespim 😒

jinak kdybych měla normální dítě, tak jdu asi už v tom roce, zubní průkaz je od roka, tak proč ne..ale např. v roce teda neměl ani 1 zub 😝

karotky
10. máj 2009

Tak my měli 1.zub ve 4.měsících a šli jsme k zubařovi až v roce.Dokonce se dokotorka divila,že už ho tam chci v roce tahat,tak jsem si myslela,že nám pak dají tak do 3.let pokoj,ale ona na to,že máme chodit každého půlroku. 😅
Jinak my jdeme zítra na ORL a v úterý na přeočkování proti TBC.
Tak držím pěsti,ať je to u Vás za rok lepší. 🙂

mousunek
10. máj 2009

ja byla u zubarky a malyho jsem mela s sebopu poprosila jsem doktorku jestli mu muze kouknout do pusinky tak si vzala rukavici, prejema mu prstama dasne mrkla na zoubky ktery uz ma a bylo to v pohode rekla ze staci az v tom roce roce a pul, ale to mel jen dva zuby ted ma najednou sest, tak asi pujdem kousek drive 🙂

sisstin - preji pevne nervy koukam nemas to lehke, drz se, drzim palce at je vse OK

pistok
10. máj 2009

ahojky
malý má 10mes. a len 2 dolné zuby
ale vraj sa má prvá prehliadka u zubara robit zhruba v roku
hlavne pohladat zubara a zoznamit s dietatom a pripadne by bolo dobre ked sa podarí kuknút do pusky
u nás pojde so synom asi manžel, lebo ja mám tiež zo zubára panický strach aj v tomto veku a nechcem to prenášat na syna
ale pojdeme niekedy okolo roku určite aspon založit kartu a nech sa drobec porozhliadne
sisstin myslim, že ked povieš zubarovi pri objednavaní o temperamentu syna, tak by sa mohol pripravit a objednat v hodinu, ked to bude vyhovovat vám, aby bol vyspinkaný a tak a hlavne vyzliect plást a nech vás nenechá čakat v čakárni, lebo ked sa zlakne poprvý raz, tak tam už nebude chciet
ak je zubár aspon trošku rozumný, tak sa prisposobí a zahrá sa na kamaráta

marselina
11. máj 2009

my šli v roce a měli jsme 2zoubky

wali
11. máj 2009

my sme sli okolo roku a pol, ked mal viacej zubkov. pytala som sa na to svojho zubara a ten nam povedal, ze staci okolo toho roku a pol. asi je to hodne individualne, ale v tom rozmedzi od 1 do 2 rokov je to asi optimum 🙂 u nas to dopadlo fajn, maly bol z toho nadseny, krasne ukazal zubky a potom dostal aj nejake drobnosti od zubara, tak si myslim, ze sme sli tak akurat.

roka96
11. máj 2009

ja som niekde čítala, že prvá návšteva zubára by mala byt od 6 mesiacov do roka.. zdá sa mi to skoro.. podla mna závisy od toho, kolko má dietatko zúbkov, či má nejaké problémy atd.. ja by som chcela íst okolo roka máme 11 mesiacov 9 zúbkov... možno ked si dietatko zvykne od mala nebojí sa ani neskor, lebo mu to príde samozrejmost..

zuza.m
11. máj 2009

no neviem že či by si moj maly skoro 9mesačny zapametal že bol niekdy u zubara 😅 .v takom veku.a tiež neviem ako by ho niekto donutil otvorit ustočka a držat ich otvorene.. 😅 ma 4zuby tak si myslim že je to uplne zbytočne aby sa tam to dieta stresovalo čo najskor.ved si to aj tak nebude pamätat.dost čo je ist detskej na važenie a premeranie nie to ešte taketo nasilnosti.

jeudi
11. máj 2009

rika se ze k zubari se ma jit hned pri prvnim zoubku lekar se jen koukne nic mu delat nebude

mousunek
11. máj 2009

ono je vazne jit drive nez pozdeji i kdyby mel zubar ditko jen povozit na kresle, tak je to mensi sok nez k zubari jit az s problemem

roka96
11. máj 2009

podla mna to nie sú násilnosti.. ja sama chodím k zubárovi rada.. radšej pojdem skor len tak nech pozrie poradí a pod ako potom ked už bude problém- podla mna to je zle... neviem síce ako tam vydrží moj živánik potom napíšem ale snád bude po mne 🙂
ale je to vec názoru ja som napísala svoj... každé dietatko je iné a každá mamina má iný názor na vec.. no nie?? 😉

najjulinka
11. máj 2009

Ja nosim deti so sebou k zubárke ked idem... A ked som bola na preventívke so sebou, tak vzala aj Kika a Lucinku... Mali rok a pol zhruba... Povozili sa so mnou na kresle, zubárka spravila kuk na zubky ako sa dalo a dostali lízatko... Oni lízatka dostávajú zakaždým ako idú so mnou... Ja si odtrpím a oni dostali lízatka 😀 😀 😀 Povedala zubárka, že deti maju narok každý pol rok na preventívku... Ale uvidíme, či budem taká poctivka,a le určite aspon raz za rok ano... 😉 Nič ma to nestojí, kedže tam tak či tak sama so sebou pojdem... Tých 5minut navyše v ordinácii ma nezabije 😉

petra.vavra
11. máj 2009

my jdeme příští týden, tak jsem zvědavá co mě čeká, malá řve u doktora hned mezi dvěřma, tak čekám, že to bude i tady stejné 😀

majaaita
15. máj 2009

Dle zubního průkazu dítěte od roka, pak každý půlrok preventivka, na počtu zubů nezáleží!

jabadaba
15. máj 2009

My ideme prvy raz k zubarke o par tyzdnov- syn bude mat tri. Poctivo cistime zuby, ma ich nadhene biele a skor som nevidela dovod. Teraz je rozumny, da si vysvetlit a vie u lekara spolupracovat. Neviem si predstavit par mesacnu trubku ako spolupracuje so zubarkou. Samozrejme, ak sa dietatu kazia zubky uz od malinka, ano, necakat. A ak deticky konzumuju cukriky a ine zubolepy, potom je namieste navsteva zubara hned ako sa zjavia prve zuby. Nas syn taketo svinstva nekonzumuje, tak nemam obavy.

Najjulinka, to je "super" zubarka, ked dava malym detickam lizatka. 🙄 To si pestuje buducich klientov? 😀

zuza.m
15. máj 2009

ono par cukrikov a lizaniek nevadi ked si zuky potom alebo pred večerom umyju.horšie je ak sa hygiena zanedbava a cukriky tlačia miesto obeda. 🙄

jabadaba
15. máj 2009

Hm, co Ti ja viem Zuzi, nejak cukriky ani lizatka neuznavam. Ani pri dodrzani ustnej hygieny. Jasne, ze raz za cas jedno dve lizatka neuskodia, ale aj tak mam voci nim predsudky. Ja som nikdy nic take nekonzumovala, nebola som na to ako dieta naucena a preto mi to ani nechybalo. Mam vo svojom veku 36 rokov jednu jedinu plombu aj to na mliecnom zube, ktory sa z nejakych neobjasnenych pricin stale u mna drzi 😅 . Takze - vrtanie som prvy a posledny raz absolvovala ako 10 rocna, odvtedy nic. Nedsvno som na pieskovisku videla cca dvoj troj rocneho chlapceka a mala som dost z jeho chrupu. To bol desny pohlad- cely spodny chrup doslova odhnity. Chudacik, asi zubarov rad mat nebude. To bol zrejme tiez konzument takychto srand, namiesto ovocia zuje vonku gumove hnusoby kriklavej farby. Ked som videla dievcatko male ako to do seba tlaci, az mi zle bolo. Este aj moj syn jej vravel, ze bude mat pokazene zubky, nech to zahodi. Uz to decko moje vie teraz, ze to nie je dobre. Preto som sa podivila tej zubarke, ktora by mala byt uvedomela a mala by vediet, ze nukat decku hrce cukru nie je zrovna spravne. Na co ich na to vobec ucit? 😉