Koľko by mal stáť strojček na zuby?

molinna
18. jan 2008

caute babenky,potrebujem radu alebo vas nazor ci skusenost,synovi ortodontistka navrhla fixny strojcek co by ma az tak nedojalo vzhladom na krive zuby 😝 ale co ma dorazilo je suma za tento strojcek 😠 😠 😠 vraj 20000 a viac.je to mozne??? 🙄

laurita285
5. máj 2016
domminika21
31. máj 2016

Ahojte, som studentka zubneho lekarstva a chcela by som vas poprosit o vyplnenie dotaznika tykajuceho sa zubnych strojcekov 🙂

http://www.survio.com/survey/d/A4A5O3G8O1D6K4D9X

Ak budete mat nejake otazky tykajuce sa zubov, kludne ma kontaktujte 🙂

togoo_17
3. jún 2016

@ewica ahoooj, prosim ta, das mi na nu kontakt? Prosim prosim

anickaberkova
3. jún 2016

ahojte chcela by som sa spytat na strojcek na zuby ze kolko bi stal .

sandralenartova
10. jún 2016

@anickaberkova ahoj🙂 mna vysiel horny strojcek 200€ a dolny tiez.. Ale zalezi to od toho k akemu ortodontistovi ides, niekto to ma drahsie (1000€+) a niekto zas lacnejsie.

togoo_17
11. jún 2016

@sandralenartova ahooj, k akemu ortodontistovi si isla? Bolo to v BA?

sandralenartova
11. jún 2016

@togoo_17 ahoj, ano v BA 🙂 presnejsie je to pani zubarka Soňa Pintešová a je vazne skvela. Vzdy ked tam idem, idem s usmevom 🙂 nikdy by som nepovedala ze budem mat radost chodit na ortodonciu :D a je to ulica Heydukova 10 a Onkologicky ustav sv. Alzbety.

nela82
11. jún 2016

@nela6 nemusí to byť vizitka rodičov..mne sa začínaju zuby "kriviť" až teraz...čiže po 30-tke...

togoo_17
11. jún 2016

@sandralenartova dakujem velmi pekne

1cleoh2o1
11. júl 2016

Ahojte, konečne som sa rozhodla dať si strojček, no pomohli by mi nejaké kontakty na dobré ortodontistky s čo najnižšími cenami. Stačí mi obyčajný, kovový, nič špeciálne, len nech urobí svoju robotu. Kľudne aj pocestujem, to nie je problém... Ale ešte jedna otázočka - nie je treba výmenný lístok od zubára, však nie?

Ďakujem veľmi pekne 🙂

katikaba
11. júl 2016

@1cleoh2o1 ja som potrebovala,vymenny listok,chodila somMUDr.Svaralovej do Petrzalky,bola som spokojna

1cleoh2o1
11. júl 2016

@katikaba a koľko ťa to vyšlo? Platila si aj za prvú konzultáciu? Chcela by som totiž počuť názor viacerých, kým sa rozhodnem 🙂 No ale s tým lístkom by bol u mňa problém, môj zubár je veľmi neochotný človek a keď som sa ho už dávno na možnosť liečby strojčekom pýtala, jasne mi "vysvetlil", že on na takého oddelenia nikdy neposiela, lebo je to zbytočné...

tosomja
11. júl 2016

@1cleoh2o1 netreba ti výmenný lístok, odo mňa ani kartičku poistenca na prvom sedení nepýtali. A radím ti vymeniť zubára ak mu nezáleží na chrupe svojich pacientov 😠 Za konzultácie sa väčšinou platí, alebo si to zarátajú do ceny.

katikaba
11. júl 2016

@1cleoh2o1 mozno by sa dalo aj bez listka,treba sa spytat,vysloma to komplet asi na 2000 eur vratane mesacnych kontrol a ceny za aparaty,lebo dospelym nic nepreplaca poistovna,mala som 2 roky fixny aparat,teraz mam drotiky dole a este 2 roky budem mat na noc taku akoby zubnu protezu na spodne aj vrchne zuby

tosomja
12. júl 2016

@katikaba ahoj, aj za tú nočnú protézu platíš, alebo to už je v cene?

katikaba
12. júl 2016

@tosomja v cene,teraz chodim raz za 4 mesiace na prehliadku a uz nic neplatim ani pri prehliadke

togoo_17
12. júl 2016

@katikaba ahooj, kam chodis?

katikaba
13. júl 2016

@togoo_17 MUDr.Svaralovej,na Pecniansku do Petrzalky,velmi zalezi aj v akom stave su zuby,ja som mala krive len horne,dolne skoro vobec,na dolnych mimmenila drotiky asi 2x za cele nosenie

barbora134
21. júl 2016

Ahojte, mam 29 a akurat idem na keramický strojcek, veľmi dlho som sa na to odhodlávala, pretože to nie je najlacnejšie... mám zatial nasadene vrchne zadné zuby spojené drátikom, tak uvidime ako to pôjde dalej. Doktor je ale v Brne, tak sa chcem spýtať či niekoho nepoznáte, keby mi nejaký drátik povolil alebo tak, či by mi to niektorý zo zubárov nenapravil, aby som nemusela utekať do brna, najlepšie z okolia Trenčína...

ivetka_kamo
21. júl 2016

@sandralenartova 200 e bolo za celkové nasadenie strojčeka, je kovový alebo priesvitný? Koľko stoja kontroly a samotné výmeny drôtov? Ďakujem

sofynka
12. aug 2016

@ewica prosim ta mohla by si mi dat kontakty na tu zubar?

merry1
18. aug 2016

@sandralenartova a kolko ste mali rokov ked ste si davali strojcek?

tosomja
24. aug 2016

Ahojte, ja sa toho strojčeka asi ani nedočkám, treba mi vytrhnúť horné osmičky, nie a nie sa dostať k zubárke, buď dovolenka, alebo ja nemôžem...dnes som bola konečne vytrhnúť Trojku, tak ma napichala, že ešte teraz si pol hlavy necítim 🙂
A otázka...neviete mi poradiť lacného dobrého milého čeľustného chirurga v Košiciach? Potrebujem rezať tie osmičky...bojím bojíííím...
A potom už idem riešiť ten strojček.

metoyou4
24. aug 2016

@tosomja horné osmičky ti môže vytrhnúť aj tvoja zubárka...spodné zvyknú bývať komplikovanejšie

tosomja
3. sep 2016

@metoyou4 moja ma poslala k chirurgovi, že treba rezať.

metoyou4
3. sep 2016

@tosomja 😳😔 no co uz...ja som si dala von vsetky štyri ...spodné mi rezali,prepilovali,šili a vrchné mi vytrhla moja.Pri spodných som bola spuchnutá ako syseľ 😀

dorottka
13. sep 2016

@nela6 ale no, ja mam rovne zuby, ale mierne otvoreny zhryz, cize kazdy kto mi kukne do ust hovori, ze ci mi sibe, ze si davam strojcek. Mne ale nejde o kozmeticku stranku, ale funkcnu, nakolko nehryziem na zuby rovnomerne a zatazuje sa tym sanka i zuby. Rodicia to nemali ako postrehnut, lebo to na pohlad vyzera normalne. Skor zubari, ku ktorym som chodila cely zivot ako na klavir, mohli nieco povedat... Ale zial, nie kazdy berie pracu ako poslanie 😒

dorottka
13. sep 2016

@tosomja Igor Ocelak je najzlatsi chirurg, na akeho v KE natrafis a je neuveritelne sikovny. Ak nie on, tak potom Dr. Jutka z kliniky na Komenskeho. Do nemocnice moc neodporucam ist, to si radsej zvolit privatne konkretneho chirurga ako natrafit na post-studakov, co sa na tebe budu zaucat.

miskafluff
13. sep 2016

Ahojte prispejem aj ja svojou skusenostou. Strojcek mam uz dole cca rok a pol. Chodila som do Trenčína. Na zaciatku bola konzultacia cca 30 eur. Potom RTG a vysvetlenie co mi vlastne bude robit cca 200 eur, potom dentalna hygiena a take rozdelovace gumove medzi zuby na 4 dni to bolo cca 100. Nasadenie strojceka priesvitneho asi 600 eur. Kazdy mesiac som chodila na kontrolu a dotahovanie cca 30-50 eur za kazdu navstevu. Spodny mi davali po roku. Dala som si klasicky kovovy a za ten som platila asi 300 eur. Dalej som chodila kazdy mesiac na kontroly spodny aj vrchny za cca 30-50 eur. Po dvoch rokoch mi dali dole vrch cca 250? aj s nocnym retainerom. nasledne po pol roku spodok tiez okolo 250 aj s nocnym retainerom. Tie nosim stale na spanie. Bojim sa spat bez toho aby sa mi zuby nepohli... Ked som kedysi ratala blocky za celu liecbu tak ma to dokopy vyslo nejakych 3000 eur. Uz si presne nepamatam ceny.... Strojcek som si dala robit ked som mala 23 rokov takze poistovna nepreplacala nic. S vysledkom som vsak velmi spokojna. Chodila som k p. Lehockemu. Super pristup, prostredie, proste vsetko. Treba si uvedomit ze vacsinou strojcek nie je len o estetike ale najma o funkcnosti zubov. Ja som mala zuby dost opotrebovane tym ze boli krive tak neplnil kazdy taku funkciu ako mal...