Môžu ísť 3 mesačnej zúbky?

22adrika22
3. júl 2018

Mam problem, teda ide o to ze moja mala skoro 3mesacna dcerka si zacala davat rucicky. Do ust a strasne slinta a vyplazuje jazyk nonstop cez den je nekludna nespava, len vnoci spi. Prosim poradte, kojim ju uz 3mesiace, a zda sa mi ze jej ide zubok. Spodne dasno ma rovne ziadny hrbol ale na hornom som si vsimla nieco,myslite ze uz sa jej tlaci zubok?

22adrika22
autor
3. júl 2018

@22adrika22 popripade ako jej pomoct

pininka
3. júl 2018

Urcite su to zuby,ale mozu vychadzat dlho. Moj najstarsi mal v troch mesiacoch dva zuby, ale dcerke isli pol roka,kym sa pretlacili. Existuje vela gelov, ale mi sme davali cipky vibucol, tie su homeopatcke a este taku vodicku co som jej vytlacala do pusinky. Opytaj sa v lekarni.

katharines
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
22adrika22
autor
3. júl 2018

@pininka dakujem spytam sa

katharines
3. júl 2018

@22adrika22 a este jej mozes davat zuzlat cistu platenu plienku. Odsaje sliny a dasienka zaroven cisti i masiruje. Mozes namocit i do studenej vody.

beky1813
3. júl 2018

@katharines 3 mesacnemu dietatu slaninu do ruky? 😂😂😂 to aj udrzi a bude vediet, co s nou

beky1813
3. júl 2018

@22adrika22 mozu ist zuby, aj nemusia a je to faza vo vyvoji

katharines
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katharines
3. júl 2018

@beky1813 no na teraz by mozno stacila ta plienka.

beky1813
3. júl 2018

@katharines ved udrzi, ale netrafi do ust. Jaj tieto rady starych materi. Este ani prikrmy nema a uz davat citronovu stavu a slaninu

beky1813
3. júl 2018

@22adrika22 ak ti uz udrzi hracky, skus tie gelove hryzatka do chladnicky, co sa davaju, prvej to velmi pomohlo, hryzla do toho a chladilo jej to dasna

katharines
3. júl 2018

@beky1813 sak ked trafi hryzatko do ust, tak koru zo slaniny nie? Je to okrem ineho bio a nie plast.

lucpro1
3. júl 2018

vyzera to ako zubok ale ten sa jej moze tlacit este dlho :/ treba jej kupit taky ten chladivy gelik na zubok aby ju to nebolelo stale a nebola taka nervozna

lula313
3. júl 2018

Naša mala tiež 3 mesiace teraz a všetko robi to iste. Pasticka v pusinke, ktoré sú ďalším stupňom vo vývoji ako si babo objavilo ručičku. sliny, ktoré ešte babo nevie v takom mnostve prehĺtať a správanie, za ktoré by sa samotný satan nemusel hanbit🙈 dávala som jej pozerať zuby a ešte jej nejdú. Oni tam tie zúbky už sú v tých dasienkach, preto sa ti môže zdať, že sa idu prerezať, aj keď ešte nejdú..

beky1813
3. júl 2018

@katharines jasne slaninu a potom v pol roku rezen 😂 pozname taketo nazory

katharines
3. júl 2018

@beky1813 a ty si skusala zjest koru zo slaniny? Asi nie, pretoze by si vedela, ze ta sa zjest neda, da sa len zuzlat. A ked sa vari tych 5 min, tak uz nie je ani slana.

pininka
3. júl 2018

@katharines len si pozabudla kolko soli je v tej kozi, aj keby si ju umyvala neviem kolko. Mne mama natierala dasna cervenym vinom ale to este neznamena ze to budem robit tiez. Nie som zdaleka biomatka,ale koza zo slaniny je uz aj na mna silna kava.

katharines
3. júl 2018

@pininka ja som to vyskusala a slana nebola. Ved kazdy, ako si zariadi, tak ma.

ukulela
3. júl 2018

ad 1. Slanina má kožu - a nie kôru.
A ani ja by som 3mesačnému kožku zo slaniny nedávala ... bio/nebio, ešte mu zabehne. Detto citrónová šťava - bála by som sa alergickej reakcie. Hryzátka - gélové, čo sa chladia ... Z gélov som mala tuším Kamistad. Obsahuje lidokain ako jediný - takže aj mierne uľaví od prípadnej bolesti.

m_s7
3. júl 2018

@katharines V dnešnej dobe sa tieto babské rady už neodporúčajú, ale samozrejme každá maminka spraví podľa vlastného uváženia..

m_s7
3. júl 2018

@22adrika22 Synovi na zúbky veľmi pomáha Camilia 🙂

lorela
3. júl 2018

@22adrika22 Tiež si myslím, že jej ide zúbok. Netreba silou mocou niečo dávať, veď je to celkom prirodzený stav, zatiaľ nijako nekomplikovaný.
Neskôr, v prípade potreby, stoja za úvahu rôzne prípravky na uľahčenie prerezávania zúbkov, gély či hryzátka z lekárne.

siska53
3. júl 2018

@22adrika22 moja segra tiez tak a prvy zub vysiel v 13.m...
Geliky si na zubky..