Môžu posledné stoličky narásť skôr ako očné?

7. sep 2021

Ahojte, viem, že sa toho veľa popísalo, ze zuby nemusia rásť podľa tabuliek, ale teda našej malej to rastie úplne minotabulkovo. Prvé vyšli jednotky až okolo roka horne a dolne skoro naraz, potom namiesto dvojok isli naraz tri stolicky, potom stvrta stolička. Potom dorastli tri dvojky, ale spodna dvojka stale chýba a malá ma už 18 mesiacov. A teraz, ked by teda mali prist na rad očné, tak ja mam pocit, že sa jej tlačí zadná posledna stolička 🤦 myslíte, ze ta dvojka ešte dorastie a posledné stoličky môžu narásť skor ako očné? Ďakujem krásne

ailiba
7. sep 2021

Podľa mňa to pravdepodobne ešte dorastie... Môjmu synovi tiež rástli atypický... Prvé 4 horné zuby (bol taky bobrik😁), potom jedna jednotka dole... Atď, nič mu nešlo v pároch... Nakoniec už má všetky okrem posledných stolici ek a ma 19 mesiacov. Myslím si, že je ešte skoro ísť k zubárovi... Treba si počkať.

lenka7477
7. sep 2021

To čo si myslia iné mamičky , alebo iní ľudia je úplne jedno . Nedrž sa nikdy tabuliek . Tvoje dieťa je jedinečné - rast čohokoľvek nezastavíš . Moje 3 deti sú každé úplne iné , či rastovo, vývojovo, povahovo - a nikdy som tabuľky nesledovala .

dadulamamula
7. sep 2021

Určite dorastie.. Synovi rástli zuby ozaj podľa tabuľky 😂 a dcére to rástie hala bála.. Prvé stoličky ma a druhe všetky jej chýbajú teraz rastu očné vsetky 3jky naraz :