Odmietanie tekutín počas prerezávania zúbkov

anonymnamamina
21. aug 2020

Ahojte mamičky, mame taký problem... idu nám zúbky a nasa mala odmieta akékoľvek tekutiny. Mame všeobecne problém s pitím vody ale prijíma normálne aspoň mliecko, teraz ani to. Skúšala som všetko: vodu, mlieko, čaj, džús. Skúšala som z pohárika, z fľašky, so sosakom, so slamkou, s lyžicou ale buď to vypľuje alebo príjme max 5 lyžíc... skúšala som melón, vypľula... spapa síce ovocnú vyzivu ale smaozrejme nemôže byt ročne dieta trz len na ovocí cely den... bojím sa zase toho že schudne... neviem už ako ďalej ... máte nejakú radu ? Cikat cika ale zdá sa mi že čoraz menej...

nickpick
21. aug 2020

@anonymnamamina cele leto riesim to iste, kojim, ale v tomto teple musi aj pit, nechce, kruti hlavou, vyraza mi flase z ruk, vyskusala som uz vsetko mozne, ale je to tazke, kazdopadne v niektore dni pije aspon z poharika, v ine vezme na milost flasu, ale jedna sa len o par glgov, ja si myslim ze do nej dostaneme max 1 deci za den, co som bola prekvapena velmi jej chuti melon, hrozno a broskyne, ale tiez zje len par kuskov...treba proste skusat vsetko mozne, neustale ponukat pit, niektore zeny tu radili vstreknut tekutiny striekackou priamo do ust....

anonymnamamina
autor
21. aug 2020

@nickpick problém je ale ten že nechce ani len to mliecko no a akonáhle jej chcem dať nasilu striekacku nedajboze samozrejme s plačom, vykrúti pusu a vypluje :-/

anonymnamamina
autor
21. aug 2020

@nickpick skúšala som ovocné výživy ako som pisala spapa, ale mne sa to aj tak nezdá že keď spapa 2 max 3 ovocné výživy za deň že jej to nahradí tekutiny :/ plus ako som pisala to nemôže ročnému dietatu stačiť, čo sa ešte k tomu pridruzilo aby toho nebolo malo, odmieta akékoľvek jedlo okrem ovocia a jogurtov... masko a zeleninu nedostanem do nej absolútne, drží v puse 15 minút až ju napne a vypľuje

ysseba
21. aug 2020

@anonymnamamina Tak schudnutia by som sa bála určite menej ako dehydratácie. Ale tak čo narobíš keď nechce a vypľúva to? Nič... No proste jej ponúkaj každú chvíľu piť. Sleduj pocikané plienky a fontanelu keď ešte má či ju nemá prepadnutú. Ale keď ciká a nemá fontanelu prepadnutú, tak don´t panic 😉

tatinka
21. aug 2020

@anonymnamamina u nas sme s tymto bojovali dlho,zlepsilo sa to az ked sa sam uplne odstavil od Um, ale nam pomahalo davat mu denne polievocky a tak som davala viac tej vodicky do polievky a to zjedol v pohode,plus denne jedno ovocie,napriklad taka hruska ma tekutin cca 120 ml,neskor zacalo zaberat ked sme si strngali spolu poharikmi a hovorili strngi brngi, a dali si hlt vody a o par sekund znova a znova ....pil aj pije do terqz len z poharika,ziadny naustok ci slamka ,to nikdy ani do ust nevzal ked som aj skusala....

nickpick
21. aug 2020

@anonymnamamina to bude aj tymi zubkami, mozno ma opuchnute dasienka, treba pozriet a potriet gelikom, nasa vodu nechce, ale napriklad jablcnu stavu s vodou alebo caj z materinej dusky uz vypije, malo, ale aspon to, tie polievky su dobry napad, u nas tiez posledne dva mesiace prikrm s maskom a zeleninou ide do kosa, stazka zje 1-2 lyzicky, velakrat odmieta co len okostovat, skusili ste vyvar, alebo co tak smoothie? minuly tyzden na navsteve u sestry videla nasa svoju sesternicku ako jedla mrazeny ovocny nanuk (domacu ribezlovu dren), dali sme jej a oblizovala ostosest, asi treba takou hravou formou skusit, aj ako radia zeny vyssie....