Prerezávanie trvalých zubov a teplota

lula5552
22. aug 2020

Ahojte synovi postupne začali vypadávat mliečne zuby. Prve mi vypadli prve 2 spodne. Teraz mu naraz vypadli az 3 zubky. Dnes sa rano zobudil a ma mierne zvyšnu teplotu a redsiu stolicu. Mate skúsenosť s tym ze ked sa prerezavaju trvale zuby moze mat dieťa teplotu? Ďakujem

hettinka
22. aug 2020

@lula5552 nie, žiadne teploty ani hnačky. Asi niečo chytil.

majamat
23. aug 2020

u nas tiez nie. myslim, ze pri trvalych zubkoch sa to nezvykne vyskytovat, aj ked neviem,c i nei su nejake vynimky.

je mozne, ze neico chytil. uvidis,a kos a to bude dalej vyvijat. moja dcera ma momentalne vonku az 5 zubkov, 2 jej vypadli nahodne ( vacsinu zubov sme trhali ) a boli to stvorky dole. cakali sme, ze vypadnu trojky, elbo boli uz velmi dlho rozkyvane a zrazu vypadli stovrky. a tie trojky som pred 2-3t vytiahla sama, lebo som uz mala strach, ze jej vypadnu v noci a pridusi sa s tym. uz sa jej kyvali niekolko mesiacov a velmi,a le ona si vsetky zuby setria opatruje v ustach. za tym jednym jej uz rastol aj trvaly, cize tam mala 2 za sebou. toto uz sme mali aj so spodnym jednotkami - boli dvojmo 😀
a teda vytiahla som jej cih, ten jeden isiel total lahko a druhy sa tazko tahal, lebo ten trvaly tam uz dost zavadzal. a pred tyzdnom zrazu vypadla horna stvorka. cize ma vnku dalvnejsie 2 zubky a nedavno 3 zubky. dokopy 5. a bez teploty hnacky.