Rast zúbkov a hnačka

mhittnerova
18. júl 2013

Ahojte mamicky, chcela by som sa opytat. mam 14 mesacneho syna a akurat mu idu zubky. je normalne ze ma hnacku, ale az takeho typu ze si len pr......e 😎 a uz je to vonku? je to odt riedke, zatial co mu vysli zubky takuto hnacku este nemal. dakujem za odpovede 🙂

saska.t
18. júl 2013

ano je to typicky sprievodny jav a moze trvat aj 14 dni o tomto tu je uz dost tem skus vyhladat ..

syrik
18. júl 2013

Nie je to typický jav, pokiaľ to predtým pri raste zúbkov nemal...to, či to je zo zubov, môže posúdiť jedine lekár na základe toho, že žiadnu inú príčinu nenájde....

drzubok
18. júl 2013

kiežby hnačky a teploty prestali po tretom roku ked sa ukonči prerezavanie.... hnačky su boli budu v každom veku .... bez ohladu na stav zubov 😉

zumasi
18. júl 2013

@mhittnerova my sme mali skoro pri kazdom zube ine sprievodne priznaky.. niekedy nic, niekedy tyzden hnacku, niekedy kusok soplik... ale dala by som spravit vyter aby sa vylucila ina pricina.

usiko
18. júl 2013

nie je to normalne...pri prerezavani zubkov by nemali byt ani hnacky ani sople ani teploty...pricina bude niekde inde..moznoje to pricina suvisiaca s prerezavanim zubkov v tom zmysle, ze viac cmula, aj spinave veci a hnacka,virus, sopel je na svete...alezuby ako take to neposobuju...mne ked isli zuby, mama nevedela kedy..proste boli..mojej dcere tiez..ani jeden zub sme si nevsimli vychadzat.....a vobec, je mi az smiesne z toho, ako niektre mamky zvaluju aj napriklad sopel na zubky,..ved niekedy sa stava ze zubky sa prerezavajua rastu postupne skoro tyzdne alebo mesiace vkuse......zub este ani nevidno a uz sa reze von...jeden ide..vychadza, druhy sa prerezava atd..takze furt........ako si potom sopel vybera, kedy tiect?

ingmiriama
18. júl 2013

@usiko no mne keď išli zuby predné horúčky 40 počas dňa...a keď mi išli stoličky hnačky a teplota okolo 37,5 a u malého rovnako tak si myslím že je to typické pre zúbky

usiko
18. júl 2013

@ingmiriama nie, aj deckarka aj zubari vravia ze od zubov to nie je...to nema ziadnu suvislost....ty nemozes vediet ze kedy sa ti tie zuby zacali presne prerezavat a teploty mohlibyt len zhodou nahod....akurat sa trafili do procesu prerezavania.....

valentyne
18. júl 2013

osobne nasa mala teplotu len pri hornych trojkach ked jej sli a pri poslednej stolicke-patke. To mala 2 dni cez 39, vsetko testy boli ok, rano odrazu bez tploty a zub vonku... Inac bola pri zuboch len nervozna a ine nemala.
Ale viem o detoch, ktore tyzden hnackovali a nakoniec vyliezol zub a bol pokoj. To dieta bolo v nemocnici, vselico mu testovali a vsetko bolo negativne. Takze to byt moze,ale otestovanie stolice ta nic nestoji a budes kludnejsia... Moze to byt aj cokolvek ine.

nikollll
23. júl 2014

Náš malý mal tiež 40tky teploty. Boli sme aj na pohotovosti, keďže mu v noci takto veľmi vystúpila teplota a tam mi hneď doktorka, že to má zo zubov. Teploty trvali tri dni, raz bola nižšia, raz taká vysoká a keď sa mu obe stoličky prerezali, tak teploty ustúpili. Teraz mu dolná ide a znova teplota vystúpila. Ďasienko má opuchnuté. No hnačky už asi týždeň trvajú, tak ideme k lekárke, nech radšej spraví vyšetrenia, či je to isto zo zubov, nech som kľudnejšia.