Vytrhnutie trvalého zubu 11 ročnej dcére

mimikri
5. máj 2015

Dcére narástla 5-ka mimo radu do podnebia a na jej mieste je 6-ka. Boli sme na konultácii u zubnej ortopédky a tá odporučila vytrhnúť. Vyrovnanie by vraj bolo zdĺhavé a začali by sa asi skôr robiť kazy nakoľko prekrýva medzierku medzi zubami. Máme termín ale stále som na pochybách či to dať urobiť. Nemáte podobnú skúsenosť? Dcéra samozdrejme nechce dať trhať. A nie je to dokonca len trhanie ale aj zašitie voľného priestoru.

sissy27
5. máj 2015

@mimikri trhanie a šitie nie je nejak extra bolestivé, dá sa zvládnuť (samozrejme s injekciou)... ale naozaj je otázne, či je nevyhnutné 11ročnej vytrhnúť trvalý zub... ja mám dcéru v podobnom veku, riešime strojček, bude treba vytrhnúť asi nie len jeden zub, ale tiež zubárka (čeľustný ortopéd) s tým čaká, kým nedostane prvý krát menzes, každého pol roka jej sleduje krivku rastu, prepočítavala aj výšku rodičov, pozerala zuby aj mne, aby vedela čo najlepšie odhadnúť,ako sa malej bude vyvíjať čeľusť... aby sa nestalo, že vytrhne zub / zuby, dcéra ešte veľmi narastie a bude to zle... ja by som odporučila ešte skonzultovať s ďalším odborníkom...

katkabg
5. máj 2015

Radcej dat von,samotne trhanie neboli da sa inekcia.Ja ako 12 rocna som musela nosit rok rovnatka na zuby tie co sa neostranuju.Ale predtym mi museli vytrhnut horne 4 zuby.To ma vobec nebolelo,ale to ako sa mi vyrovnavali tie zuby pomocou rovnatiek tak to bolz taka bolest ze az.Niak som teen rok preziila a uz nemam predkus a tam kde mi vythli zuby tam sa mi poposuvali pekne zuby cize nemam tam medzeri.Als takyto zub ako ma vada dcerka by som dala odsranit.Trhania sa nemusite bat.Treba najst sikovneho zubara popripade zubneho chirurga.

mimikri
autor
5. máj 2015

@sissy27 s tým rastom neviem, určite porastie ale už teraz má 146cm takže davam jej ešte takých 20-25- možno 30 cm. Tá 6-ka je zatiaľ posledná čo jej vyšla. Sedmičky ešte nemá. Ja som mala problém so zubmi múdrosti nemala som miesto tak mi rástli pozd´lžne a museli mi to sekať. Pôvodne jej to mali vysýpať kosťou ale ten dr. čo jej to má robiť povedal že zrazeninka jej to prelieči a zašije tu dieru čo zostane po zubku. Vyzeral fakt milý ( veď si ho aj zaplatíme). Možno je to najlepšia voľba len sa nejako neviem zmieriť že trhať trvalý nový ( úplne vyliezol po novom roku) bez kazov... ☹

sissy27
5. máj 2015

@mimikri neviem no... nie som zubár, len teraz tam trávime dosť času kvôli strojčeku a teda zubárka mi všetko veľmi dopodrobna vysvetľuje, vidím, že sa tomu venuje fakt poctivo, a teda vytrhnúť je najjednoduchšie, ale nemusí byť najsprávnejšie... skús ešte konzultáciu s iným, nehovor mu, čo povedal tento a uvidíš... ale v 11 rokoch je podľa mňa ešte skoro robiť nejaké trvalé zásahy, ktoré sa nedajú vrátiť späť...