Začínajúce zúbky u dvojmesačného bábätka

adrikaadriana
19. máj 2022

Ahojte mamičky, je možné že nám začínajú zúbky? Maličký má 2 mesiace veľmi začal slintat ručičky do úst odmieta papkam či prso alebo fľašku, je taký nepokojny nevie si prísť na svoje posledné dni. Ďakujem 😊😊

jazula
19. máj 2022

Naša toto začala cca v 3 mesiacoch, v 4,5m jej vyšli prvé dva zuby. Teraz má čerstvo rok, 12 zubov a už sa tlačia aj všetky 4 trojky 🙈.
Ale kľudne to môže byť aj to, že si skúma rúčky, alebo kombinácia..

adrikaadriana
autor
19. máj 2022

@jazula ďakujem za odpoveď 😊🙉

jazula
19. máj 2022

@adrikaadriana Ak sú to fakt zuby, tak držím palce, ja mám pocit, že naša posledného trištvrte roka nerobí nič iné, len zuby 🤣🤣

tenerifka
19. máj 2022

@adrikaadriana vsetky moje deti zacali velmi slintat okolo 2 nesiacov, jednej vysiel prvy zub v 4., dalsej v 6. s dalsej v 8. mesiacoch. Takze to s tym nic nemalo spolocne. Koliky co popisujes-nepokoj a nechciet sa prisat mali tiez, skoncilo to zo dña na deñ po dovrseni 3. mesiaca

nikolani
19. máj 2022

@adrikaadriana u nás to isté, dnes sme sa na to pýtali doktora a povedal že zúbky ešte asi nevydu (je skoro) ale že už drobec môže cítiť pohyb zúbkov v dasnach a to ho môže drazdit. Stále si tie ďasná tlači a hnevá sa 🙈

emalka
19. máj 2022

Slintanie, ozuzlavanie ruk a problemy s krmenim su normalne v druhom mesiaci a bude to este horsie 😁 Zacali mu poriadne fungovat slinne zlazy len ich este nevie prehltat, plus spoznava svoje koncatiny a svet okolo seba hlavne cez usta. Ozuzlavat je vacsia sranda ako jest 🤷‍♀️. Plus moze mat akurat nejaky vyvojovy spurt, vygugli si "wonder weeks".

andrea_prestastna
19. máj 2022

@adrikaadriana moj syn mal tri mesiace a 4 zuby vonku , pediatricka neverila ale ze mesiac vysli 4 naraz takze ja uz nepozeram tabulky

zorkahorka
19. máj 2022

Ano, v 2.m obaja synivia slintali.predtym vysli zuby, ustalo to asi po mesuaci

eerikusik
20. máj 2022

@adrikaadriana moja mala prvý zub na konci tretieho mesiaca a hneď na to za dva dni vyliezol ďalší 🤷teraz má rok a 5 mesiacov a idú jej posledné dve stoličky,čiže za chvíľu kompletný mliečny chrup.....je to strašne individuálne

1mata
20. máj 2022

@adrikaadriana skor ojedinele,ale mozr byt. Moj tato sa so zubom narodil 🙂

lias3915
20. jún 2022

My mame čerstvo 2 mesiace. Hnačky, teploty, slintáme ako bernardín, biele ďasná, ruky stále v puse a strašný krik. Kúpili sme silikonovu kefku, camiliu, hryzatko od curaproxu. Na chvíľku úľava ale za chvíľku znova krik. Jedine to pretrpieť. Este mame kúpený kamistad ale ešte sme neskúšali. V piatok ideme k dr. tak uvidíme. Podľa mna je to skoro na zuby. Aj keď na spodných dasnach už mame bodky od zubku