Zlomené mliečne zuby

14. sep 2022

Ahojte dcérka 2 ročná spadla z kolobežky rovno na nos (nestihla som ju chytiť ). Na horných predných zubkoch mala pri dasne kazy a keďže padla priamo na nos tak si to tieto dva zúbky odniesli na plnej čiare a od kazu sa zlomili. Po štvrtkach ich povypluvala na zem. Na tretí deň od úrazu sme išli k zubárovi. No presne ako som aj čakala zubár povedal že jej s tým nič robiť nebude že ony vypadnú však sú mliečne len že jej to mám sledovať a ak by sa to zapálilo máme dojst. OK .... Lenže ona je už cca týždeň v bolestiach nechce poriadne jesť ... Boli ju to ... Tak rozmyslam že zavolám k zubárovi a pôjdeme tam opäť.... Moja otázka znie .... Čo jej s tým spraví ? A ako prebieha roentgen zubu u tak malého dieťaťa

simona92101
14. sep 2022

Urcite naliehat aby kazy opravil aj na mliecnych zuboch,aj ked su zlomene,ved kym vypadnu este to par rokov potrva.takto sa jej kazy rozsiria aj na vedlajsie zubky.nedavno som bola s 3 rocnou u zubarky a presne toto hovorila,ze treba aj mliecne opravovat,a hlavne cim skor tym lepsie.RTG urobia rovnako ako dospelemu.

lucinka1988
14. sep 2022

určite riešiť každý jeden kaz aj na mliečnych zuboch, aj keď je to len malá bodka, v žiadnom prípade to nenechať zanedbať a keď to zubárka neriesi, vymenila by som ju..Naša to teda rieši a opravuje aj malinky kaz

autor
14. sep 2022

@simona92101 no ono to je všetko pekne ...len si neviem predstaviť ako vydrží 2 ročne dieťa s otvorenou pusou u zubára ... Ledva so to nechala pozrieť a nie ešte aby jej s tým niečo robil ... A to isté pri RTG

simona92101
14. sep 2022

Muz bol s dcerou na RTG,stal pri nej a drzal ju,dali mu vestu.
Zubara mate detskeho ktory vie s nimi pracovat?je mozne aj v sedacii opravit zubky,skus sa poinformovat,ak dieta nespolupracuje.len to teda neodkladat,verim ze zubky ju bolia ked su aj narazene.co tak zatial skusit daky gel,napr.Dologel alebo Dentinox,masirovat prstom dasna,trosku jej to znecitlivie.

autor
14. sep 2022

@simona92101 natierame jej to ale nenechá si to len jej na to rychlo dám gel a potom plače (a ja snou ) 😭 .... Ani cumlík moc nechce ani z fľašky nepije toľko čo pila .... Ja sa len bojím ako to zubár spraví aby si to nechala opraviť .... Nechcem aby sa jej to robilo nejak nasilu aby nemala traumu zo zubára ... Ona je aj dosť bojacna čo sa tyka ľudí ...dosť dlho jej trvá kym sa odhodlá .... A aby ju toto ešte viac nepdrovnalo ....ale už sa vážne nechcem pozerať ako trpí 😭😓

simona92101
14. sep 2022

Mozno je to dobry cas na zrusenie cumlika a aj flasky..my sme to robili tak,ze ak nechcela od nas,dala som jej na prstek a sama si natrela.popripade este vytlacit troska na makku kefku detsku a sama nech si žuvka tu kefku na miestach kde potrebuje..
Preto treba detskeho zubara,ktory to s detmi vie aby sa dieta nebalo..ale ten RTG urcite urobte,aby ste mali istotu ci nema daco zlomene,prasknute,a aj uvidi zubar v akom stave su zubky.drzim palce

hipuska
14. sep 2022

Môj brat riešili osternie v celkovej narkoze. Dokonca kvôli tomu cestovali 300km (jedna cesta)

gabika128
14. sep 2022

Jasne že ju to boli však ak tam tie ulomene zuby má tak tam má aj tu dreň odhalenú nie? Ako sa podľa zubára naučí pekne rozprávať do 5-6 rokov, bez predných zubov.

euka210
14. sep 2022

Moj 2r tak spadol ze si zuby nie zlomil, ale vrazil dnu do dasna, nieco zlomene mu vybrala, ale nechala tak, ze sa s tym nic nerobi...volala az na stomatochirurgiu kvoli nam do Ke, ze co s tym. Isty cas ho to bolelo ked si udrel, ci krvacalo. Po mesiaci bol 1zub vonku a druhy o rok. Syn bude mat 9r a normalne mu potom vypadli a ma trvale.

autor
14. sep 2022

Tak dnes ráno keď sa zobudila hneď so slovíčkom au ....som neváhala a volala zubárovi.. išli sme teda tam ...nechala si pekne pozrieť zúbky no akonáhle jej chcel niečo robiť tak BOJ .... Čiže sa mu nepodarilo nič spraviť .... A áno ako bolo vyššie napísané zub je otvorený čiže bolesť vyráža od zubnej drene ... Sestrička nám odporučila zubnú chirurgiu a zákrok pod narkozou ... Dosť sa toho obávam ...predsa ide o uspatie a mám pred tym rešpekt a hlavne keď ide o moje dieťa .... Isto chápete ... Ale ak máte skúsenosti že ako to prebieha a tak tak kľudne píšte .... Alebo že máme vydržať a zub odumrie a nebude bolieť ....tak ja teraz neviem ....čo by ste robili ?

gabika128
14. sep 2022

Ja by som jej ich dala von, môže tam dostať aj nejakú infekciu, robia sa potom také tie hnisave vačky na ďasnách, aby potom nebol problém aj s trvalým zubami

autor
14. sep 2022

@gabika128 vraj keďže sú tie zuby otvorené tak hnis by sa tam nedostal lebo by vytiekol cez otvoreny zub ...tak ja neviem

gabika128
14. sep 2022

Ja bie som zubár, môžeš skúsiť napísať tejto pani zubarke, alebo si pozrieť jej IG. Aj veľa rodičov pod príspevkami píše svoje skúsenosti a tie vačky sa tam robia často. Ja som mala taký vačok ako dospelá a žiadna sranda teda.

katarinaaa111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz