Zlomený trvalý predný zub

evikuska
5. okt 2018

Dobrý večer, syn, 10 ročný, si pred chvíľkou zlomil predný zub, trvalý... mate s tým skúsenosti? Volala som zubárovi hneď ako sa nám to stalo, bolo to pred pol hodinou, takže ambulancie už sú pozatvárané a pohotovosť funguje až zajtra... Doktor nám kázal prísť až zajtra ráno... je to v poriadku? Syn to má zlomené až skoro pri ďasne... Neošetrujú to hneď niečim, aby sa nenarušil koreň... Som z toho dosť nešťastná...
Ďakujem za postrehy...

veronice
5. okt 2018

Bratovi sa stalo vo veku tvojho syna to iste... koren sa nema ako porusit lebo je v dasne takze pokial si neposkodil aj dasno a nekrvaca, nevidim dovod na paniku....akurat by som mu dala jest len nejaku kasicku ked bude hladny a nech ide skoro spat a rano hned sup lekarovi. Brat si zlomil hornu jednotku takze hned vpredu ale je to vidiet len ked sa siiilno zahladis 🙂 teraz ma uz 34 rokov. akurat prva lekarka mu to spravila nahouby a ked mu to odpadlo tak to robili znova a uz to drzi. Bude dobre, drzte sa 🙂

iveta7677
5. okt 2018

@evikuska môj syn spadol z bicykla keď mal cca 10 rokov a zlomil si predné jednotky. Zubárka mu ich spravila, ale stále odpadli tie biele plomby. Tak teraz to nechávam tak a bude mať neskôr korunku.

evikuska
autor
5. okt 2018

@veronice Tiež je to horná jednotka, dasno nemá poškodené... tak zajtra letíme k zubárovi... chalan je z toho dosť nešťastný... a ja rovnako...
Dúfam, že nám to dobre dopadne a nebude to s komplikáciami... 😢

iveta7677
5. okt 2018

@veronice chcem sa opýtať či brat má len dorobený ten predný zub, alebo či má korunku? Synovi tiež robili predné jednotky, ale plomba stále odpadla, tak teraz neviem čo s tým.

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misiacik31
5. okt 2018

@evikuska ja som si tiež nešťastnou náhodou odlomila z prednej jednotky asi polovicu zuba keď som mala asi 12 rokov...zubarka mi stále len blombu dorabala a ta mi hádam aj 4-5 krát odpadla 😕 žiaľ inak sa nedalo a čakala som až do 15 kedy mi už zubarka spravila krásnu korunku, ktorú mám dodnes a kto nevie o tom čo sa mi stalo tak nevie, že ho mám urobený.

veronice
5. okt 2018

@iveta7677 on ma len tu polku dorobenu ktora sa mu odlomila. Tiez mu to raz odpadlo ale ako mu to druhykrat spravil druhy zubar tak uz drzi

iveta7677
5. okt 2018

@veronice to je super. Synovi dorábali 2x a vždy to odpadlo. Tak som to nechala tak.

iveta7677
5. okt 2018

@misiacik31 Chcela by som sa opýtať. V 15 ke sa už môže robiť korunka?

veronice
5. okt 2018

@iveta7677 mozno skusit v neskorsom veku doplnit

eba7
5. okt 2018

Upokojim ta trochu. Ja som si v takom veku odlomila kus z obidvoch prednych zubov. Hned na druhy den mi to zubarka dorobila a mam to doteraz uz 20 rokov, nikdy mi to neodpadlo. Vidno, ze je to trochu iny povrch ako zvysna cast zubu len ked sa pozriem uplne z blizka. Ale je pravda, ze som to nemala uplne pri dasne, mozno tak do polky. Neboj spravia mu to, prip. neskor korunku a nic nebude vidno 🙂

misiacik31
5. okt 2018

@iveta7677 možno je to teraz inak ja som to mala už pred 10 rokmi, tuším, že vtedy mi vravela, že nie je možné skôr dať korunku z dôvodu, že chrup sa ešte vyvíja....treba sa ale najlepšie informovať u svojho zubára.

zuza77
5. okt 2018

Mojej dcera sa to stalo pred 2 rokmi, na vlastnej narodeninovej oslave 😉 . Oslavovala 7 narodeniny. Zlomila si prednu jednotku , polovicu. Stalo sa to v piatok poobede, takze k zubarovi sme sa dostali az v pondelok rano. Dorobil jej ho (podla röntgenu odhadol velkost' ) , medzicasom dorastla aj druha jednotka a kto nevie, na nic nepride.....nic nevidno, ziadne problemy..... uvidime casom. Zatial drzi 🙂