Zubný strojček - vyberací verzus fixný

nikolett06
1. sep 2021

Dobrý deň chcela som sa opýtať kto ma aké skúsenosti so strojčekom.. Moja dcéra má na výber si vybrať buď vyberací alebo fixný strojček.. Viete niekto poradiť aký sa oplatí viac? Vopred ďakujem

kacena4
1. sep 2021

@nikolett06 zalezi od veku dietata, vyberaci ak myslis ten klasicky sa dava mensim detom je na roztiahnutie celuste aby sa zuby mali kam upravit ak nezaberie tak sa dava fixny ktory upravuje individualne zuby

vellllo_70
1. sep 2021

Ja by som odporučila fixný. Mala som ho a zuby mi krasne vyrovnal. 10/10

patka06
1. sep 2021

odporúčam vyberací Invisalign

unique
5. okt 2021

@nikolett06 Tiez by som sa rada zapojila do diskusie. Synovi zubarka dala na vyber bud fixny alebo ten priesvitny vyberaci. Ak by sme isli do fixneho, je potrebne absolvovat viac roznych veci ako natahovacie kovove tycky, mozno aj zivicova dlaha atd. Ak by mal priesvitny, nic viac nemusime riesit. Ale....najviac sa obavam toho, ze ak si nasadi novu tu foliovu nasadu urcite to bolí a bojim sa aby to nestrhol hned. S fixnym takyto problem nie je. Mate niekto skúsenosti s týmto priesvitnym strojcekom u 10-12 rocnych deciek?”

patka06
5. okt 2021

@unique fixný spôsobuje omnoho väčšiu bolesť, dlahy priesvitného sa menia týždenne preto nespôsobujú taký veľký tlak na zuby

jaretka
12. mar 2023

Pozdravujem skupinka 🙂, chcela by som sa Vás opýtať ohľadom fixného strojčeka. Mám predkus a plus horné zuby posunuté do pravej strany. Len u mňa je ten problém,že horné predné zuby mám už 3 implantáty kvôli antibiotikám čo mi v detstve zničili zuby. A teraz ako 34 ročná som sa rozhodla ísť ku celistnemu ortopédov ale chcela som sa opýtať či náhodou nemáte skúsenosti s tým to problémom čo mám ja či sa dá fixný strojček na umelé zuby. Ďakujem krásne za vaše odpovede ;)