Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
14. sep 2009

nemas, daj si ma k pritelom, potvrdim a budeme potom susedy, posielat si darceky 😀
som Zuzana Horvathova

cestovatelkaandrea
14. sep 2009

Ahojte bambule,
tak uz sme nazad z dovolenky. Idem si nieco pocitat co ste popisali. 🙂 🙂

cestovatelkaandrea
14. sep 2009

ani vas nemozem docitat. tolko ste toho popisali za dva tyzdne. no a teraz si uz v klude doma toho vela nepocitam. nas maly poklad riadne ozil na dovolenke a teraz je strasne zivy.

roka96
14. sep 2009

ahoj Andrea díky za pohladnicu velmi potešila!!

roka96
14. sep 2009

A ako bolo? Počasie vyšlo? Maly ako? Buval pekne??
Zúbok nieje nový?

roka96
14. sep 2009

Niki mne sa včera tiež zrúbal z postele! prvý krát ale tak,že som skoro šok chytila,,
on sa vždy ráno zobudí, zlezje z postele a behá si-. vždy každučké ráno na neho dávam pozor aby pri zliezaní nespadol.. i ked už dávno vie zliezat bez pádu.. ale včera bola zlá noc a my s mužom ráno mŕtvy a samozrejme išiel zliest ale sadol si chrbtom na kraj postele a padol dozadu prichytila ho postielka takže tresol o nu a potom ešte o zem,, poviem Vám to bolo zobudenie sme skoro infarkt chytili.. fakt zákon schválnosti, vždy ked dávam pozor krásne zlezje a včera akurát,,, no čo už. tiež sme sledovali.

roka96
14. sep 2009

Miška tú chatu ti závidím! aj my sa asi musíme dohodnut íst niekam do prírody na víkend 😉 si mi urobila chut!

roka96
14. sep 2009

Andrea a prajem Všetko len a len naj Tvojmu drobčekovi k jeho prvým narodeninám! Hlavne vela štastíčka, zdravíčka, lásky....
už ste asi oslavovali však??

miskachrumka
14. sep 2009

ahoj andrea 😉 tiez dakujem za pohladnicu musi tam byt nadherne! 🙂 napis co ste zazili ako bolo ci pocko vyslo?! 🙂

miskachrumka
14. sep 2009

rok si to aj zmna vystihla!aj ja prajem hlavne veeeeela zdravicka !a to ostatane casom pride! 😉

miskachrumka
14. sep 2009

chata?bola uzastna no co budem opisovat 😉 mam skveleho chlapa som stastna ze ho mam!ma neskutocne prekvapil som si oddychla nabrala stavu zas na dalsi pol rok! 😀 roka chodte na najeku chatu do hor je romantika 😉 oddych od ludi a atd.je to super zmenila som myslienky jednoducho super! 😉

nikollette
14. sep 2009

Ahojte...

no malý bol OK, uplne, spadol asi len z 28cm výšky, máme takú nizkú postel, aj kvoli nasmu hafanovi ,aby vedela vyskočiť, lebo ona na klasickú manželskú postel nedokáže vyskočiť, tak sme pred pol rokom kupovali túto novú ,uplne nizku,... fakt ani velmi neplakal, skor z ľaku, na 30sekund zaplakal, a hned prestal, smial sa, hral sa...
nič nemal nikde, ani len modrinku.. on sa len tak nejak decentne skotúľal... potom papal, nič nevyvracal... pokojnú noc mal ako vždy, dnes sme vstali okolo 11tej, ako vždy, a úplne v pohode.. vnoci toež papal 2x,a dnes už obedoval, veselý je, hrá sa... proste ako vždy...

A miška odkiaľ vieš že ja som bola kľudná?! 😕 že ty si bola viac rozrušená, akože čo si tým chcela povedať? 🙄

A včera sa dokonca prvý krát postavil sám!!! To už po tom páde...
Som ležala na posteli a kolená som mala skrčné, a on sa o ne zachytil a postavil sa 😀 síce len na 3sekundy ale predsa 😉

Andy Damiánkovi všetko naj, naj, naj!!!!!
Kamoška rodí v novembri a tiež bude mať Damiánka, hneď som si na teba spomenula 🙂

nikollette
14. sep 2009

Roka tak aj vy ste mali pád, chudáčik...
ale hlavne že je OK 😉

podľa mňa nás poroadne pády ešte len čakajú, už teraz sa toho bojím 😕

nikollette
14. sep 2009

Zuzi pridám si ťa na FB do priateľov 😉

nikollette
14. sep 2009

Júúj, vsak ani neviem ktorá si ty 😅
je ich tam veľa a nie každa Z.H má fotku.... 😅

miskachrumka
14. sep 2009

ja som to myslela tak ze ja som musela ist dr aj kebybol ok jednoducho potrebovala som vediet ze ma vsetko v poriadku!aj ja mam tehulku kamosku al eta už ma termin zachvilku! 😉 a stale nevie co to bude tak sa necha prekvapit! 🙂

nikollette
14. sep 2009

Vsak ok, ale ked som na nom videla že mu nič nie je nechcela som hneď utekať k dokine...
a sledovala som ho... bol naprosto Ok... ani nezvracal ako tvoj, proste nič... on ani poriadne neplakal...
keby som na ňom niečo videla, modrinku, hocičo, alebo že je nejaký iný, jasne že by som hneď utekala ale nebol dôvod... myslím že som neurobila nič zlé...

smily
14. sep 2009

ahoj niki! mala mi vstava uz skoro mesiac ale ani za svet sa neposadi sama, jedine ked je v takej sikmej polohe... ale zase beha po celom dome ked ju drzim za rucicky...
andrea, ahoj
ako bolol na dovolenke???
miska
moje obidve dcery padali z postele.jasne ze vzdy matka je v strese ale ked je dieta ok nejavi ziadne znamky otrasu mozgu - nevracia, nie je ospale atd, myslim si ze netreba utekat ku doktorke... predsa tie vysetrenia su dost stresujuce pre babatko ktore este pred chvilkou prezilo stresovu situaciu...ak sa ti nieco nezda tak hej neni o com diskutovat ale ked je vsetko ok a ta vyska nie je nejaka velka tak radsej ukludnit dieta a sledovat ho.... 🙂

cestovatelkaandrea
14. sep 2009

No caute, dostavam sa k pisaniu. Maly tarzan konecne zaspal a tak mam chvilu klud.
Dovolenka bola fajn. Po dlhej dobe sme sa stretli s rodinou. Korzika je krasna ale je moc daleko. Cesta autom tam bola unavna. Ked uz sme boli na mieste tak to bolo lepsie. Sice sme boli v kempe ''odrezani od sveta'' ale dalo sa. More bolo krasne modre a celkom ciste. Pocasie bolo okolo 31stupnov celych dvanast dni. Kemp bol v pohode, len Damian sa tam nemohol zdokonalovat v chodzi kvoli prachu vonku, tak bol casto v cestovnej postielke a v sedacke. Zato na plazi vystrajal za dvoch. Aj do mora sa odvazil po prvych nevydarenych pokusoch. Ked to tak mam zhodnotit celkovo z toho co sme videli, tak Korzika je fajn pre rodiny ktore maju uz aspon 2-3 rocne dieta. S takym prckom ako je Damulo sa tam toho moc neda a na sedenie na plazi sme nemuseli tolko cestovat. Viem si predstavit ze by som sa tam vratila ale az ked bude Damulo vacsi aby som si tie uzasne hory co su tam mohla vychutnat na nejakej dobrej ture. Asi som divna ale mna sedenie a kupanie v mori moc nenadchlo, cely cas som len pozerala na tie hory co su tam. Inak sme skusali s manzelom pokajakovat a dost ma to zaujalo, tak mozno nieco poriesime buduci rok na jar tu v NL. Tu je moznosti dost. Taktiez sme sli jeden den na turu a pochodili sme do okolitych miest. No a ked sme nikam nesli, tak sme travili volny cas na plazi.

Inak Damianovi tam hned na zaciatku vysiel horny zub, tak sme si uzili aj uplakaneho, zasopleneho Damula na zaciatku. Na narodeniny sme mu urobili smotanovu tortu s piskotami a ovocim. Piect sme nemohli, lebo v chatke nebola rura a v tom teple smotanova torta chutila vsetkym. Dik za gratulacie, je to od vas mile.

miskachrumka
14. sep 2009

moj tiez nezvracal ba dokonca ani skoro neplakla len od strachu sa zlakol on svrackal len kvoli tomu za dve hod mal papat tak som mu dala a to mi vyzvracal nezvrackal po pade ani nic len ked som mu dala papat za tie dve hodiny ale to preto ze si buchol brusko a a to vyvolalo zvrackanie ze bolo to brusko buchnute ☹ len to ze padol na brusko kedze ho ma vecsie 😉 ale bol ok potom už nic a nadruhy den ho nenapinalo z padu ale zo soplikov ktore mu zatekali do krku!mi povedala primarka v zh!

miskachrumka
14. sep 2009

inac co sa tyka tych hraciek co ste pisali tak aj mi ich mame dost ale mojho maleho zaujimaju iba plastove flase!stymi sa vie pohrat dlho! 😉

miskachrumka
14. sep 2009

smili sikovna je !ja som to maslel ainac jednoducho ze ajkeby bol ok tak potrebujem vediet od odbornika ze je naozaj uplne v pohode!potom mi odlahlo! 🙂

nikollette
14. sep 2009

Smily dík, tiež si myslím, to by som sa ešte nabehala k lekárke s každým jedným pádom, ktorý malý ešte prežije 😉

No môj nezvracakal ani po jedení ako tvoj, takže asi ani bruško ho neboleo, či nebolo udreté, a hned na to , o pol hodinku papal kašu, a v pohode... tak ja som fakt nemala žiadne podozrenie, aby som utekala k dokine...

No s tými hračkami to je pravda, náš ide najviac na sáčky z chipsov 😀 čo sú také úplne šuchotavé...

miskachrumka
14. sep 2009

mis me dnes dostali take krasne gate od macochy no namozem ju tak nazvat lebo je to super zenska!je to moja druha mama!take na traky no bohovy bude vnich su tak na november spravim foto ked ich bude mat na sebe!baby nechcete neikto huggies plianky za super cenu spravim! 😉 su od 7-16kg velke balenie nam su male mi potrebujeme od 11kg hore!ked boli vyvesene tak vyzerali velke ale malemu su male okolo sunciciek! 😀

miskachrumka
14. sep 2009

tento zas lase plastove to mu puka a hryzie stopel!

nikollette
14. sep 2009

Malé sú mu? 😕
My tiež používame už od 7-18kg...

miskachrumka
14. sep 2009

som zabudal ze to zvrackanie po papani po tach 2hodinach bolo sposobene tym ze mame reflux keby ho nemal tak by asi oni on nezvrackal to bolo sposobene refluxom!

miskachrumka
14. sep 2009

hej okolo sunciciek ho to tlaci na tie jeho hrubsie nozicky a mne su nanic nebudem ich donho talcit ked ho tlacia na nozky!jedno balenoe bolo mensie tak sme ho vyuzili ale tp velke nebudem rozbalovat!

miskachrumka
14. sep 2009

inac mali už v apvuku zacal cestovat do zadu iaq do bokov ide pekne a dopredu sa iba niekedy pohne ale sikovny je! 🙂

nikollette
14. sep 2009

tento zas lase plastove to mu puka a hryzie stopel!

Hm????
nerozumiem tvojej reči 😀