Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

megi93
31. júl 2009

miskachrumka, ja som rodila v BA aj keď odtial nie som a sestrička sa pomýlila a nútila ma postaviť sa po sekcii ešte v deň pôrodu, lebo sa menili služby a ona si myslela, že som rodila deň predtým 😖 Takže ja som bola v sprche ešte v ten deň. kedy som rodila. Ale som rada, skôr som to "rozchodila" 😔
Jedna baba, čo somnou ležala na izbe mala podobnú skúsenosť. Rodila nejak velmi dlho a keď už sa konečne malá ukázala, zistili, že má omotanú šnúru okolo krku a ručičky a neprejde pôrodnými cestami, tak malú doslova zatlačil lekár rukou späť a šla na sekciu. Takže miška, klobúk dole pred takýmito pôrodmi a mamičkami, čo to vytrpeli 🙂

monika77
31. júl 2009

megi a ak sa smiem spýtať ako sa ti hojí jazvy po cisárskom? mne teda hrozne

miskachrumka
1. aug 2009

no baby ja som už hore od pol piatej dakujem megi aj mne maleho strcili naspet dnu a ksoro sa mi mihil zadusit ni už nechcem nato mysliet ...............len ked sa mna niekto opyta aky som mala porod tak radssej nehovorim!

miskachrumka
1. aug 2009

baby scim mozem zmiesat tu hipp mrkvicku s zemiakom lebo je ho to nezasyti mozemt o zmiesat s kasou asi nie ze! 😖

miskachrumka
1. aug 2009

neveim co malemu teraz pil mliecko 200ml a bude papat o styri hod.to je okolo dvanastej na obed a ponahlame sa a neviem ci mu to mozem zmiesat sniecim lebo samotny hipp ho nezasyti a ak aj ano tak len max na 2hod! 🙂

miskachrumka
1. aug 2009

monika a co sa tyka tej jazvy po sekcii tak ja ju mam zahojenu aj sa pekne hojila naprieč tomu ze je vecsia ako normalna,ale ked ma malí kopne na tej strane kde je maternica,tak ma to zabolí a na jednej strane si brucho este necitim ale dr.povedal ze je to normalne lebo rezom boli poskodene aj nervy a tie sa musia znovu pomaly zrast a to trva aj rok! 😖

miskachrumka
1. aug 2009

a baby po sekcii ostalo vam aj brusko trosku?mne ano som ztoho na nervy!este mam na sebe 7kilo a tookolo pasa!
😒 ale vsetci hovoria ze to stratim ked zacne mali chodit tak sa tesim nech je to už tu! 🙂

miskachrumka
1. aug 2009

baby kde ste nespiteeeeeeeeee halooooooo 😀 lebo si zacnem pisat sama so sebou hihihihihihihihi 😀

monika77
1. aug 2009

miska mne zostali 4 kilá no bruško, dá sa .. mňa skôr trápia že mi ostali nepené strie a tá jazvy je hrozná

miskachrumka
1. aug 2009

no ja nemam strie nikde len na bruchu nikde ani jeden len na bruchu a to take ze otras!!!!!!! 😠

vinifera
1. aug 2009

Nanku. Za tú poštu Miška nemôže. Ja som predávala obliečky cez internet. Odišlo mi viac ako 200 kusov. A nie vždy to bolo s poštou jednoduché. Párkrát sa aj kočky sťažovali, že kde trčí balík a prečo ešte nedošiel.... Tak som tradične obtelefónovávala pol SR. Volala na pošty a sledovala balíčky. Občas sú tam lajdáci a niekde na pol ceste to zabudnú 😠
Tak ja tu v tomto fóre spadám medzi staré vykopávky. Ja mám 24 rokov🙂
No a teraz ideme kúpať. Neradi sa kúpeme večer. Ja som unavená. Malý je unavený. To je potom nervný. Obliecť sa nechce dať. Zaspať nemôže. Keď sa okúpeme ráno, všetko je bez problémov.

miskachrumka
1. aug 2009

no jednoducho mam take strasne brucho ze sa zan hambimajpred manzelom ale on povedla ja keby som mla neviem co na tom bruchu tak ma bude velmi lubit tak som rada.....trosku romantiky som sem dala! 😀 a kupat nikdy už len s celimi plavkami ja sa zato hambim tei strie a ten raz no strasneee 😝

megi93
1. aug 2009

Monika77 mne sa jazva zahojiloa v pohode. Ja som v pôrodnici nemala malú pri sebe, ale o dve poschodia vyššie, takže každé tri hodiny som chodila ju kojiť, takže ja som behala a rozchodila to. A keď mi dali dole štichy, tak som vzala dve velké cestovné tašky a šla domov 😀 Na mňa pozerali ako na nenormálnu, že to na oddelení ešte nemali, takú rozlietanú mamičku 🙂
Kilá zostali aj mne, kým som kojila, tak som chudla, lebo som sa vyhýbala asi všetkému, kedže malá mala koliky. Nejedla som ani chleba, lebo aj z toho ju bolelo bruško, ale keď mi zmizlo mlieko, tak som sa vrátila k starým zlozvykom a teraz to neide dole 😒 Tak snáď keď začne Babu chodiť, ako hovorí Miskachrumka 😖
No a o striách ani nehovorím. Brucho som si natierala počas tehotenstva, ale nula bodov. A teraz je to katastrofa 😠

miskachrumka
1. aug 2009

megi aj ja som si natierala bruchopoctivo s elastiq a nepomohlo no co už to je osud mamiciek!ziadna neije uplne rovnaka ako pred tehu! 😒

miskachrumka
1. aug 2009

no mi ideme papat a potom ideme na dom idem s a trosku opalovata popolievat zahradu mali hadam tam bude buvat vecer sa ozvem majte sa babulky 🙂

monika77
1. aug 2009

megi a miska ja som tiež natierala brucho a pár dní pred pôrodom sa mi až vyhodili strie .. ešte doteraz som z toh nešťastná, sú fakt nepekné, no čo dodať, mne po pôrode len všetko zlé zostalo a ta jazva ani nehovorím

vinifera
1. aug 2009

Tak ja som sa úplne netabuľkovo nenatierala takmer vôbec. Za celé tehotenstvo asi 10 krát. Nie som moc na krémiky a podobné hovadinky. Brucho mám síce stále také troška ochabnúté. To bude tými dvoma kilami čo mám navyše. Ale žiadne strie nemám. 🙂

monika77
1. aug 2009

vinifera tak to ti môžeme len tíško závidieť 😉

nikollette
1. aug 2009

Ahojte no my sme dnes vstali o pol12 na obed fajnovo 😀 😀 😀
malý je spachtoš ako ja 😅
mlieko samozrejem rano uz nechcel, tak sme teraz pred 5timi minútkami dopapali biednych 10ližíc Hipp (špenátovo-zemiakovej)

Miska tak skoro vstávate, mna by asi porazilo 😕 😅

No ja som natierala poctivo a nema ani jednu striu, a brusko mam pekne pevné ako pred tehu..
pred tehotenstvom som mala 50kg, a teraz mám 49kg 😉 😉 😉

nikollette
1. aug 2009

No a malý mi už zase zabúval... sám od seba, mi zase hajinká... 😅

megi93
1. aug 2009

nikollette, tak to ticho závidím 🙂
My máme posledné dva dni krízu, jedni susedia menili okná, takže rachot, buchot, suseda vymieňa elektroinštaláciu už tri dni a dnes začala zoškrabávať steny a sused sa práve rozhodol vŕtať, takže už tretí deň poriadne nespí a budí sa na zlaknutie s plačom ☹ Takže paráda.... a von sa nedá ísť, lebo v tejto horúčave mi vonku aj tak nezaspí a nechcem jej nahnať nejaký úpal. Nech už nasneží 😅

monika77
1. aug 2009

nikollette to si šťastná žena 🙂 🙂 malinký je pekný spachtoško xixi ... nedávaš mu makový odvar? 😀

nikollette
1. aug 2009

Nedavam makový odvar 😀 😀 😀
on je spachtoš po mamine 😉
Ja ja sa už tešim na zimu...

monika77
1. aug 2009

aj ja som veľký spachtoš, sakra .. malý je presný opak ... niekedy je vyspatý už o piatej a ja najlepšie vtedy spím .. neviem dokedy mu to vydrží .. závidím mamičkám ktoré detičky im prespia celú noc ... my také čosi nepoznáme 🙂

miskachrumka
1. aug 2009

no mne mali spi vkuse od deviatej do pitej niekedy siestej rana!

miskachrumka
1. aug 2009

ahojte tak sme dosli domov som zhorenaaaaa ☹ a pali to no sakra idem si uzit vecer!!!!! 😒

nikollette
1. aug 2009

Nas tiež od včera cca 8mej ale spí aj do obeda...
a ja mu medzitým zvyknem 2x strčiť flasku s mlieckom do úst.. inak spinká pekne celú noc 😉

miskachrumka
1. aug 2009

no na obed sme dali kasu spucoval celu a este aj ktomu spapal 2hipp pohare cele mrkvicku so zemiakom nebude mu tazko?to sme papali o jednej teraz pred hod papal trosku mliecka a o deviatej zas mlieckoooooo

miskachrumka
1. aug 2009

ahoj nikol vy ste spali az do obeda no skvele ako aj moj dnes pekne bival do obeda 2hod a teraz na dome 3,5hod 🙂

miskachrumka
1. aug 2009

nikol davas si maleniekedy hapat na nohu?