Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bubush
21. mar 2012

suhlasim zabka by mohla vydat seriu kniziek - dobre by sa citali 😉

simona112
21. mar 2012

@andreaka11 ja tiež diety nedržím..radšej pohyb 🙂 ja my sme len chceli bábo a bum máme dve 🙂

andreaka11
21. mar 2012

@bubush no brucho bolo tazke, ale zvladala som to bez problemov. este som aj do skoly chodila a ucitel mi nosil tasky hore po schodoch. ale ked mi jan zdvihol zozadu brucho, to bolo super, ale ked ho pustil, tak skoro som spadla, tak ma to hodiloo dopredu. inak fotka je 2 dni pred porodom

zabka8423
21. mar 2012

@andreaka11 ty budes pripad ako ja. teraz som leniva a anorekticko-pazrava, tri dni nenapcham do seba ani prd a potom aj chladnicku s pantami :D no predtym som schudla tak /mala som fitnes trenera/, ze kazde rano pohar vlaznej vody, do hodiny od zobudenia ranajky. mohla som jest vsetko, ale sladke len do obeda. po obede uz take jedla, co neboli sladke. jedla som kazde dve hodiny a 3x do tyzdna bezna posilka a tie dni medzitym jazda na koni - som mala svojho, tak to bolo jednoduchsie. kocky, prvy tyzden supa dole 5 kil. fakt. som sa odvodnila lebo som bola ako mlok, naliata vodou v jednom kuse, tym dvojhodinovym jedenim sa mi tak rozbehol metabolizmus, ze koniec, strasne rychlo som chudla. za 6 tyzdnov 13 kil dole 🙂 drzala som sa toho pol roka a potom drb, dve ciarocky 😀 ale ako tehu priberiem max 8 kilo, na mna sa to lepi po 6nedeli. bohuzial. ale tak vyskusala som si, prisla som na to, ze sa to da. len teraz som sama s detmi, som v strese, vtedy si pamatam, jedno dieta, viac v pohode som bola, urcite aj to zohralo ulohu. ale tak skuste. mamina tiez schudla vdaka tejto "diete" aj ked to dieta nie je. len menej jest a casto a vela pit a pohyb. ten kamos trener povedal, ked mas pohyb, fyzicku zataz, zer aj klince, aj desat hamburgerov, ale ked nerobis nic a sedis na riti, nejedz, ked nemusis. pretoze aj ked si das mrkvu, ta ma cukor, ked nespalis, ulozi sa vo forme tuku. takze zahada vyriesena. jaj a ze o 17.00 nejest je kktina mi hovoril, ze metabolizmus musi frcat stale, takze ked jes po 2 hodinach a trebars ides spat o desiatej vecer, este o osmej nieco lahke, aspon nieco, dva platky syra a podobne, ale nieco urcite. teraz nemam naladu sa toho drzat, ale z vlastnej skusenosti viem, ze to funguje. akurat je to nakladne v tom, ze ked schudnete tolko kil, menite satnik a to neni zadarmo 😀

stardust
21. mar 2012

@bubush ja ich nepoznam, len z pocutia a poriadne sme sa na tom zasmiali, ke o nich ten znamy hovoril, lebo ta zena ma total odpor ku masu a jej synator jej zvykne zahlasit, nech mu da nieco poriadne na jedenie a mysli tym maso. No, ich syn je proste masozravec ako sa patri 😀

bubush
21. mar 2012

ale mate moj obdiv - mat dvojicky 🙂

andreaka11
21. mar 2012

@zabka8423 ja satnik menit nemusim. mam plny kufor a velku krabicu oblecenia, do ktoreho sa nezmestim 😎 uz sa tesim do fitka, ako to tam vypotim vsetko 🙂 inak ked tam nie som, co i len jeden den, tak mi to chyba.

andreaka11
21. mar 2012

@stardust no thomas by ma asi do riti kopol, ten je taky masovy. a ja si tiez bez masa neviem zivot predstavit.

andreaka11
21. mar 2012

@bubush no bol to sok, ale musela som sa s tym zmierit a naucit zit 😀

bubush
21. mar 2012

@andreaka11 to je dobre ze ti to chyba 😉 ak si nevypestujes k tomu odpor ale naopak radost, nieco na co sa tesis, ze vybehnes bez deti, zrelaxujes, tak ta to bude bavit a ked ta to bude bavit tak vysledok sa uricte dostavi - aspon to kilo pojde dole 😀

bubush
21. mar 2012

@andreaka11 a v rodine mate nejake dvojicky? ono jasne sok ale tak co clovek narobi, popasuje sa s tym co mu zivot nadelil a potom sa uz tesi 😉 aspon sa ti decka prehraju, je to zo zaciatku urcite zahul ale potom to musi byt super

andreaka11
21. mar 2012

@bubush no zaciatky boli tazke, ale teraz som raada, ze mam dve. pekne sa hraju, maju jeden druheho.

niekedy ma dokazu prekvapit reci inych mamiciek, neviem, ci aj ty si pocula take poznamky,
@simona112 , ze ja by som nechcela mat dvojicky... ako keby som si ja vyberala, a deti nie su psy, ze narodi sa 6 steniat a vybereme si tie 3 naj a ostatne tresneme s lopatou....

anulienkaf
21. mar 2012

@bubush ja sa tiez väcsinou najradsej kocikujem sama, lepsie ked ide aj drahy, ale to je malokedy. ale segra je tiez na materskej, sice byva 50 km od nas, ale aj teraz sme s malym u nich od utorka a kocikovat s nou je fajn, ved sestra, nie? ale priznam aa, ze spolocnost novych mamiciek az tak nevyhladavam. moze sa stat ze clovek najde aj dlhorocnu kamosku nakoniec, ale to sa tak casto nestava. v podstate babske kolektivy ani velmi nemam rada, väcsinou z toho vylezu same ohovaracky 😝

andreaka11
21. mar 2012

@bubush mam sesternice, ale to nie je z nasej rodiny, ale janov otec ma sestry dvojicky, ale tie po porode zomreli....

pastelka74
21. mar 2012

dnes bol krásny slnečný deň...celý sme ho strávili pri kozách,hrabaním hliny a záhonov,rozbíjaním orechov a polievaním...môj mančaft už sladko spí a ja vychutnávam ten božský pokoj,to ticho...mať telku len sama pre seba,nikto neskáče na gauči....viete si to predstaviť so mnou??...cítite spolu so mnou tú príjemnú jarnú únavu 😵 😵 😵

andreaka11
21. mar 2012

@anulienkaf presne tak. ja mam jednu kamaratku, ma o tyzden starsiu dcerku a byvaju nejakych 50 km od nas. ale snazime sa stretavat aspon raz do tyzdna.

simona112
21. mar 2012

@andreaka11 no s tým som sa už stretla aj ja..A normálne som kukala na dotyčnú že čo? vyznelo to vážne tak, ako by som si ja sama vybrala že teraz budem mať dvojičky. alebo ma dojímajú niektoré reči keď mi zahlási niekto otázku ako to zvládaš? však ja mám s jedným čo robit.moja odpoved? normálne, keby si mala ty dvojičky by si to vedela zvládať aj ty. však je to krásne keď sú dvaja, ako píšeš ty zahrajú sa spolu, povadia sa, občas sa pobijú ale v dobrom, a majú v sebe oporu, kamoša do konca života, a mega rovnakého 🙂

zabka8423
21. mar 2012

@bubush bude na fb dennik sibnutej Lu. 😀 tam budu usmevne pribehy a clanky. takze potom mozete vyhladat. uz o par dni a bavit sa na realnych pribehoch realnej zenskej a realnych miest 🙂

pastelka74
21. mar 2012

@anulienkaf ...písala som o tom...samé negatíva...radšej sa s malou prechádzam sama,spolu objavujeme svet aj bez blbých rečí,od niekoho...kto upiera vlastnému dieťatku pocítiť na rúčkach trávu či kameň.... ☹

andreaka11
21. mar 2012

@pastelka74 hahaha, zartujes? ja si to nepredstavujem, ja to prezivam 😉 ja som sa tych mojich zbavila po osmej 😎

andreaka11
21. mar 2012

@zabka8423 tvoje pribehy?

pastelka74
21. mar 2012

@andreaka11 ....nápodobne..malinká to zapichla pred ôsmou a staršia zaspala ako ináč pri knihe o chem.pokusoch..neviem ako môže pri niečom takom zaspať....ale vôbec...čítať to pred spaním.... 😀

zabka8423
21. mar 2012

@andreaka11 jj, cisto inkognito a uvidim podla lajkov, ci to dam do sveta alebo nie. lebo ponuku vydat som dostala, ale nemam na to gule, sa hanbim 😅 takze toto bude experimentalna forma, ludia sa s tym zoznamia a ked im to "zachuti", vydam isto moju prvotinu, ktoru mam v sufliku 🙂

zabka8423
21. mar 2012

@pastelka74 mala kukala pat a mat a maly zahucal nad casopisom Obrana 😀 na stranke o nejakych extremnych podmienkach a zbraniach v nich. ehm 😀

pastelka74
21. mar 2012

@zabka8423 ...tuším sme porodili budúcich géniou! 🙂 😀 ...vôbec ju nezaujimajú nové sukne či topánky,ale ako reaguje síra a neviem čo ešte...o tom bude vyprávať celé hodiny.....

andreaka11
21. mar 2012

@simona112 ale to si asi nevies predstavit v akom soku som bola, ked mi zahlasili, ze su dve. ja, zijuca v daalekej krajine, kde nemam nikoho okrem janciho, rec neovladam, kamaratky nemam, co si ja s nimi sama pocnem (jan pracuje). a potom "kamaratky" , ze ako to oni nezvladaju s jednym, ze keby tam nemali mamu, tak sa zblaznia, vychudnute, vystresovane.... a som sa aj bala niekomu povedat, ze cakam dvojicky, len aby ma nelutovali. a ked som to niekomu povedala, v skole, alebo niekomu na ulici (mavali poznamky, ze uz to mam za chvilu a to som bola v polovici), tak sa mi tlacili slzy do oci, lebo nasledovala otazka, ci tu mam niekoho, kto mi pomoze..... ale som na seba hrda, ze som to zvladla bez pomoci. 😎

bubush
21. mar 2012

@zabka8423 to fakt? no super...tak to sa tesim 🙂 dame veeeela lajkov 😎

bubush
21. mar 2012

@pastelka74 tak ty mas tiez doma veselo 😀 ze chemia...ved to neviem ani vyslovit

andreaka11
21. mar 2012

@pastelka74 a cudujes sa, ze zaspala pri citani chemie? no ja si to viem lahko predstavit

pastelka74
21. mar 2012

@zabka8423 ...do toho!!...určite kúpim,vieš opísať veci úplne fantasticky a hlavne výstižne a presne,nezahod dar reči.....nikto nedostane do vienka dar od boha len tak.....a možno si predurčená napísať hotový trhák...ludia sú unavený stých lepkavých chujovín s americkými koncami....ja milujem knihy zo života.....