Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzana84
19. feb 2012

@lussy23 tiez neverim na povery, malej uz asi od cca11 mesiacov podstrihujem ofinku, aby jej nepadala do ociek, ale vsimla som si, ze ofinka, ktoru striham, ovela rychlejsie stale dorasta ako ostatne vlasky, ktore som este nestrihala. Ofinku som podstrihovala uz 3 krat
🙂

nelicefo
19. feb 2012

@ariela22 Jasné ak mi to pôjde veľmi rada. 🙂 Len mi pošli tvoj mail 😉

nelicefo
19. feb 2012

@petrajurinova až teraz pozerám aké krásne mená majú tvoje detičky 😵

mily7
19. feb 2012

To s tým strihaním vlasov sú podľa mňa len babské povery. Mňa vyholili keď som nemala ani rok a mám vlasy-hm zopár na hlave. Pretože ich mám geneticky po otcovi, ktorý ich ma tiež pár. Sestru tuším nestrihali a má chvost ako kôň, tá je po mamke. Proste genetiku človek neoklame!!!!! A to pálenie záhy, sú podľa mňa povery tiež. Niekedy si tak ľudia vysvetľovali veci. Veď koľko tehuliek bolo krásnych a malo dievčatká a koľko mali pupáky, trápilo ich akné a mali chalanov. Proste tehotenské hormóny. Veď už len každé ďalšie tehotenstvo u tej istej maminy môže byť úúúplne rozdielne!!!!

petrajurinova
19. feb 2012

@ariela22 svátek slaví Bela 11.4. když je v kalendáři Izabela.
@nelicefo díky, ale už to stahuju z torentu. Jména dětem vybíral tatínek, já jsem uvažovala spíše nad tradičnějšími, ale teď jsem ráda, že když na ně venku zavolám, tak se za mnou neohlídne 10 jiných dětí.

nelicefo
19. feb 2012

@petrajurinova 🙂 a dobre si spravila..ja som chcela strašne Noemi ale nevydupkala som si ju. tak máme Máriu(po mne) 😝 😀 😀

nelicefo
19. feb 2012

@ariela22 moja posielam ti to,len stále sa to tam načítava..tak hádam sa to odošle 😔 😝

ariela22
19. feb 2012

@petrajurinova dik....takže na Izabelu.....no u nás to je 9.12 😀

ariela22
19. feb 2012

@nelicefo okik ...však v pohode aj keby sa nepodarilo nevadí 😉

nelicefo
19. feb 2012

@ariela22 Budem sa snažiť...ja mám na zoznam.sk mail,ak sa to nepodarí skúsim cez dcérkin mail tá ma na gmail.com 😉

lussy23
19. feb 2012

@ariela22 ja nemám deti, len ma to zaujímalo🙂
@petrajurinova Krásne mená majú detičky🙂

ariela22
19. feb 2012

@nelicefo ok...tak poskusaj 🙂

nelicefo
19. feb 2012

@ariela22 nejde mi to. súbor je príliš veľký na odoslanie 😔

Ale stiahni si to z www.ulozto.sk
tam do vyhladávania daj sharpay's fabulous adventure 😉

ariela22
19. feb 2012

@nelicefo aj tak dik...ani som nevedela ze taky film existuje 🙂

zuzana581
19. feb 2012

No chvílu mi trvalo, kým som vás dočítala 🙂 Takže zúbky umývame asi od roka a pol. On už špekuloval s kefkou aj skôr, lebo on chce od malinka robiť všetko čo mi. No a od tej doby dávam aj pastu. Kupujeme len elmexky. Iba tak obtrem pastu o kefku, prečistím mu zúbky najprv ja a potom ho nechám, nech sa s tým hrá. Ale čistí si pekne. Potom ho baví vyplachovať ústa 😀 Čo sa týka filmou pre pubišky, tak ja mám pocit, že aj Sofia v 8mich rokoch je už pubiška, lebo všetko, čo ste vymenovali sa jej tiež páči. Okrem toho napríklad aj Xena, Pucca, začarovaná ella, Život s Helen a podobné romantiky pre dospelých... Ona má teraz taký dosť široký záber, aj detské, aj romantické. Inak dnes pozerali s nami Kuriera 😎 No ja viem že to asi nie je film pre deti, ale u nás sa také nejak moc nerieši. A keďže sú prázdniny, tak nemusela do postele. A povedala, že sa jej páči ten kurier 🙂 Malý zasa najnovšie pozerá dokola Rio, Rango, predtým Hladá sa Nemo. Strašne sa mu páči Noc v muzeu. Prvý krát ako to pozerala Sofia, tak povedal, že to nechce, že sa bojí, ale potom si to začal pýtať. No a čo ešte? Neviem. Začínal Mickey mousom. Potom Shrek, ahááá a dinosaury, to je naj... Zem dinosaurov, Doba ladová 3,

nickushka
20. feb 2012

@zuzana581 neviem, kde som urobila chybu, ale u nás je to boj. keď majú kefky v ručičkách tak pohoda, ale smola, že si ich vždy otočia opačne, tam je taký fajnový gumený koniec a ten ožužlávajú a keď im chcem akože dočistiť ja tak stískajú pery otáčajú hlavu, zúria, ale asi to chce čas...sem tam ich pritlačím, hlavne keď máme na večeru niečo sladké ako kašu apod., možno preto to nemajú radi 😔

zuzana581
20. feb 2012

@nickushka každé dieťa je iné, takže tak ako tabulky neplatia na každé, tak ani to čo platí na jedno dieťa pri umývaní neplatí na druhé. Ja som taká, že ja sa pri veciach, ktoré deti nemajú radi, ale musia ich robiť tvarim tak, že to je úplne prirodzená vec. Neprikladám tomu ani väčší, ani menší význam. Jednoducho je to niečo, čo sa robí. Na malého to zaberá. Od kedy začal vnímať, tak sem mali takú detskú gumenú kefku a keď sme si čistii zuby my, tak si tam s tou kefkou šmátral aj on. Stalo sa že neskôr aj on občas protestoval. Vtedy som povedala, že "a toto čo je, že si nechceš umyť zuby? Ale už aj do kúpelne, nediskutujeme.. Určite nechápal hlavne slovo nediskutujeme 🙂 ale z tonu hlasu možno pochopil, že nemá na výber. Ja mám skúsenosť, že pri veciach, ktoré nechcú deti robiť musím byť dôsledná a neoblomná. Proste ak si má zuby umývať, tak musím denne trvať na tom, aby sa to robilo a nepolaviť ani o deň, lebo tie deti sa potom toho chytia a už vymýšlajú. U nás to pomáha.

nickushka
20. feb 2012

@zuzana581 no to máš pravdu, vieš ja tú disciplínu musím mať, veľmi rýchlo som to pochopila, lebo pri týchto dvoch živých tvoroch to inak nejde, len som sa bála, že tou dôslednosťou som im k tomu vybudovala odpor.ale som rada, že sa nájdu aj prísne mamičky, aspoň si nepripadám taká macocha 😀

liave
20. feb 2012

@nickushka @zuzana581 nooo ak ta to nick potesi ja som som tiez prisna ;) podObne ako zuzka su veci ktore proste neriesim a nedavam na vybber.rano ked su obleceny tak uz sami bezia do kupelne a petka uz aj krici buby umyt a filip za nou ako vychor.je pravda ze obcas je to boj lebo oni zase obaja silou mocou si chcu sami umyvat ale uz mam formulku :najprv mama potom ty ;) a tak najprv im ja trosku posucham zubky a potom sani si cistia;) my cistime od prveho zubku aj rano aj vecer bez toho sa nejde spat a ani rano papat a to uz vedia tazke problem nemame.aj s inymi vecami ako je spekulovanie s jedlom.ak filip zacne vykydavat jedlo z misky zoberiem mu ho a do dalsieho menu nedostane nic(napr.ak to tobi z ranajkami tak do obeda je hladny a pod.) a tak isto peta ak zacne vynyslat a krutit sa a ohrns nosom do dalsieho chodu je hladna.jasne ze ak su chory tak ich nenutim ani nic podobne ved btedy nikomu nechuti ale toto su veci ktore by mali byt sanozrejmostou takze nevyjednavam ;) petra uz rozumie ked jej aj poviem :NO DEAL a po trjto formulke vie ze nema sancu 🙂
Nickushka a ako starych mas chlapciv?
Baby a ako to je z netabulkovymi co sa tyka varenia jedla?kedy ste prestali varit detom zvlast?kedy zacali jet s vami z "jedneho " hrnca ;)

nickushka
20. feb 2012

@liave no jasne, že ma to poteší, lebo v dnešnej dobe povedať, že na svoje dieťa zakričíš, alebo mu sem tam hodím po zadku, najmä pri prebaľovaní, tak ťa idú očami preklať. ale nech si najprv niekto skúsi zažiť jeden deň s mojimi chalanmi a potom uvidíme 😀 čo sa jedenia týka, zistila som, že čím viac tlačím tým horšie jedia, tak tomu dávam voľný priebeh, dokonca im dám mištičky s jedlom, nech jedia sami a ja ich kŕmim z jednej spoločnej, aby aj niečo zjedli 🙂 a keď vykydnú, no tak hold, vykydli, zatiaľ za to ne je postih 😉no a čo sa týka spoločného hrnca, ja som nie veľmi dobrý príklad...ja im varím zvlášť a keďže bývam s mamou, mama varí nám, čiže nedeľný obed jem až do stredy, potom si voľačo rýchle uklochním a tak. Ale čoskoro sa to zmení, sťahujeme sa 🙂

zuzana581
20. feb 2012

@liave súhlasím, ja som taká istá. Ja som dosť prísna mama. Potreby, hlavne tie psychické plním deťom do bodky, materiálne taktiež. Ale v niektorých veciach si u mňa deti neškrtnú 😀 No a čo sa jedla týka, tak moje deti začali jesť to čo mi niekedy okolo 8meho mesiaca. Prichádzalo to tak postupne. Vyslovene na vode som im varila asi len mesiac a potom som už pridávala rôzne veci ako pri bežnom varení, až sme za ten ďalší cca mesiac, mesiac a pol prešli na našu stravu. Solila som málo a my sme si dochucovali na tanieri. Samozrejme, ak sme varili niečo, čo by nevedeli rozkúsať, alebo sme mali chuť na niečo napríklad pikantné, tak mali s nami len polievku a druhé mali inú alternatívu.
@nickushka ty máš možno nevýhodu, že máš rovnako staré deti, lebo ti protestujú obe a podporujú sa v tom. Predsa, keď takto vychovávaš jedno, je to podla mňa jednoduchšie. A potom keď máš jedno velké, ktoré robí niektoré veci automaticky, tak ho to mladšie s radosťou napodobňuje. Ale neboj, myslím si, že dôslednosťou a neoblomným tonom v hlase nič nepokazíš.

zuzana581
20. feb 2012

@nickushka s jedlom je to u mňa zasa iný príklad, čo sa dôslednosti týka. V jedle nechávam volnosť, lebo tam sa mi tlačiť neosvedčilo. Ak chcú jesť jedia, ak nechcú, nejedia. Sofia je otrasný jedák od narodenia a nezmenilo sa to. Sebastian by zasa zjedol aj vola.. všetko chce ochutnať a skoro všetko mu chutí. Dokonca niekedy keď vidím, že malý je velmi zaneprázdnený hrou, alebo neviem čím, tak chodím za nim s lyžičkou a krmim ho ako malé bábetko a nevadí mi to. Väčšinou ale papá pekne sám. Začal asi v roku. Až som sa divila, ale nikdy nerobil nejaký velký bordel pri tom jedle.

nickushka
20. feb 2012

@zuzana581 tak v tom podporovaní sa je to pravda, najmä v tom zlom, ale aj v dobrom.už v brušku bol medzi nimi rozdiel vo vývoji a teraz sa to prejavuje tiež, napr. chodiť začali s 3 týždň. rozdielom, čo som veľmi ocenila 😀 a keď jeden v niečom za druhým zaostáva, tak sa navzájom "potiahnu". ja im môžem 1000x niečo ukázať, ale ak to odkukajú od seba, tak je to raz dva. a ďakujem za podporu 😉

zuzana581
20. feb 2012

@nickushka nemáš vôbec za čo 🙂

nickushka
20. feb 2012

@zuzana581
@liave ešte jedna otázka, možno by som to tu niekde na mk našla, ale sa mi nechce 😖 a pravdupovediac nemám ani moc času, ale mali ste nejaké nezvyčajné reakcie po očkovaní proti osýpkam, rubeole atď? mne dr vravela, že najskôr po 8-10dňoch možno teplota, tečenie očí, vyrážka. no malý má vyrážtičku na pere, ale to môže byť z hocičoho, čo ma ale prekvapilo, dnes sa zobil s takým krvavým očkom, neviem, že by si treskol v noci? ale čím? a neplakal, neviem, nemáte nejakú skúsenosť tohto druhu?

zuzana581
20. feb 2012

@nickushka ja vôbec. Moje deti po každom očkovaní ochoreli. Niečo ako prechladnutie, ale trvalo aj 3 týždne. Ja som zostala antiočkovacia. Je to svinstvo. Ale s týmto ti neporadím.

giselka
20. feb 2012

Ahoj, nestíhám dočítat, jenom jsem proletěla poslední stránku.

Asi jsem taky přísná matka, teda jak na co, ale takové ty věci jako čistit si zuby, uklidit si večer hračky apod. je základ. Taky občas plácnu holkám na zadek, když to jinak nejde.

@liave úplně všechno i stejně ochucené jako my dostávají zhruba od roka, od 10m jsem většinou vařila stejné jídlo, ale vždycky jsem holkám oddělala a pro nás dochutila

agaven
20. feb 2012

ja mam 10 rocne dieta .Ked bola mensia jedavala jogurty, krupice polievky parky dokonca aj suchu salamu mala rada.Aj napriek lekarke co neodporucala skor dat sumku ale tu nechela.No aj tak davala som jej to co chela.Hlavne ked mala chut bola som rada ze papa.Casom som zistila napriklad ak davam vela miecnych vyrobkov za den zistila som ze dieta sa mi zacalo zahlinovat ako sople kasle.Tak som mliecko a miecne vyrobky obmedzima davala som menej denne a zlepisl sa jej zdravotny stav.Ale dieta rastie a tym sa aj menia chute.Parky dnes nema rada, ani salamu hocijaku.Pretym ked bola mensia nechela brokolicovu polievku,rajcinovu polievku a ine.Dnes zase opacne .Preto vekom meni aj jedalny listok.A chute.Cim je vestie dokonca si este vybera nechem cibulu, nechcem kmin a ine.Tak ak neche nieco nevadi o pol roka jej davjte skusit to co nemala rada a cuduj sa svete spapa to .Hlavne menej davat ako chipsy, hranolky a masten jedla priklad kurca .Sladke dat to nepisem ale zase nie moc ako cokoladu na posedenie, potom po obede zase keksik a na vecer pecene kolac to zase nie..Radsej nech si da banan , jablcko.A hlavne ak papa to je dolezite vyberat si budu deticky aj tak stale .nechem halusky urobis radsej podlesniky??hehe a su podlesniky..no uzas.Deti malo chodia von malo sa hybu su stale pri telke pocitaci a potom sa cudujeme ze maju nadvahu.Preto je dobre ked dieta ma aj nejaky kruzok tanec, volejbal hadzana kde maju nejaky pohyb.No a na zaver prisla som na to ze dieta nechce nemusi ked je hlad a dietatu sa neda , alebo potajomky si nezoberie keksik, tycinky a ine co mame bezne pre chut na stole lizatko..tak spapa aj to co ste navarili.Cize nechat vyhladovat potom aj to je dobre ako prazdne brusko.

nickushka
20. feb 2012

@liave a prepáč, neodpovedala som ti na otázku, moji majú 16m, už som si to konečne nastavila v profile, postupne budem možno pridávať, vieš nedúfala som, že tu nájdem niečo a niekoho, čo by ma zaujímalo a predsa 😀

liave
20. feb 2012

@nickushka ;) tak to mame rovesnikov ;) ale ja to mam single :P noo co sa tyka ockovania ...nemam zle skusenosti z ockovanim ale napriek tomu som antiockovacia ako @zuzana581 🙂 neviem cim to je ale ani kedno z deti nemalo nejake reakcie po ziadnom z ockovani.ani petka ani filipko.ci pouzivaju ine zlozenie alebo ci tym ze boli kojeny alebo proste maju dobru imunitu netusim ale ziadne reakcie.filip mal myslim raz zvysenu horucku po tej poslednej v 13 mesiacoch myslim ale to lebo mu isli aj zubky ;) a tu v uk neockuju tak hlava nehlava co som rada .takze asi tiez nepomozem velmi :/ prepinko.noo a s tym kopirovanim plne suhlasim ;) len musim trosku oppnovat z tym ci to je nevyhoda alebo vyhoda rovnaky vek ;) myslim ze mat dve deti rovnakeho veku je podla mna lahsie ako dve s malim rozdielom :/ teda u nas to nebolo med lizat.jeden zubkovat prestal iny zacal takze z bezsennych noci do nezsennych noci.petke obdobie vzdoru pomaly konci filip este len zacina :/ a tak to je zo vsetkym takze na jednej strane mas aj velku vyhodu 🙂
A to s tym jedlom ste ma potesili bo uz som sa zacala bat ze som z inej planety ;)
A inak davate detom hranolky cipsy a hamburgery?ja som dost proto tymto jedlam :/ ale viem ze to nebude na veky len mysim ze na take maju casu dost ...davate take jest a od kedy?