Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
16. jún 2010

@nikollette no,lebo som zlá dcera,preto tu minule prišla...aby mala so mnou aspon aké take spojenie a videla fotky malého 😔
kedze som s nou prestala komunikovať 😔

mukky
16. jún 2010
nikollette
16. jún 2010

Jaj 😒

leelo
16. jún 2010

zena byva od muza casto ekonomicky zavisla, takze aj to hra rolu. niekedy sa proste nema sama kam s detmi podiet

nikollette
16. jún 2010

Viete po madarsky aj?

nikollette
16. jún 2010

😔 😔 😔

leelo
16. jún 2010

nikol, ty vies?

mukky
16. jún 2010

mm uz zaspal 😀 ,S este spí 😅 ,letim do sprchy lebo ma mm zahluší 😀 potom nakuknem

janac1974
16. jún 2010

mukky...viem,ako ti bolo a co prezivala tvoja mamina,moj mm je tiez tvrdy,on len radikalne riesi...
tento vek je velmi citlivy...tu musi byt clovek velky psycholog...doveruj ale preveruj...moj mm uz aj dceru
vyfackal,ale to nepomaha...nie je riesenie dieta vyhodit z domu...

nikollette
16. jún 2010

Viem 😀 😀 😀

leelo
16. jún 2010

niki - super, aj ja by som chcela. spravny prespurak vie nemecky aj madarsky 🙂

baby, ja si budem strasny pozor davat, aby som v tom citlivom veku nestratila kamaratstvo so svojim deckom. lebo ked rodic prestane byt partnerom a zacne bojovat, je koniec. je to tazke, ale najdolezitejsie! ten vztah dieta-rodic ma v rukach rodic ako ten starsi, mudrejsi, silnejsi, takze za vsetky chyby moze on

nikollette
16. jún 2010

Jani a ktorá dcéra je vacsia nezbednica? Staršia? Sa volá ako ja, pozerám... 😉
Inak máte krásny dvor, super vecičky pre drobca tam máte... Ten macko pooh domcek velký je super 😵 😵 😵

nikollette
16. jún 2010

Nemecky neviem....
neznášam ten jazyk, sa mi hnusý, neviem prečo... taký nechutný mi pripadá 😕 aj ked viem že sme blízko krajín kde je nemčina, ale ajtak 😔

petka035
16. jún 2010

Ahojte, tak ešte nemám dočítané-nejak vela je toho 😕 ale idem sa do toho pustiť. boli sme dnes na perinatalnej poradni(pre predčasniatka)tak máme 8100g a všetko je ok,ani nešpičkuje, že to má dobré.v čakárni boli ešte dve deti,narodené v tom týždni ako Ninka a ešte o niečo staršie boli a Nina vyzerala oproti ním ako obor 😅 jedno dievčatko nemalo ani 6kil. No a topánky:vyvrátila mi všetko čo som už mala pozisťované- odporučila mi značku santé,podrážka pevná a nie mäkká, na doma určite aby bola obutá a von ked tak bosá a kopec k tomu ešte 🙂

leelo
16. jún 2010

@petka035 peti, ahoj.
preco tvrda podrazka? a preco vonku vyzuta? uplne proti vsetkemu co aj ja viem. zacina sa makkou podrazkou, aby bolo dieta akoze "bose", nie?!
niki, vy ako ste to mali?

leelo
16. jún 2010

@nikollette niki, ved ty si od senca, od teba nemcinu nikto ani necaka 🙂 ani mne sa nepaci, ale co zrobim? zato anglinu milujem

nikollette
16. jún 2010

My sme začali chodiť na boso po izbe.. Ked sa občas sám postavil na koberci...
A potom klasické tie zdravotné papučky... aj tenisky sme nosili....

nikollette
16. jún 2010

Mali sme aj klasické topánočky na prvé kročky kupované v zdr. potrebách...
Aj ked boli o číslo väčšie, malému na nohu nešli, kedže ma vysoká nárt... nebola šanca obuť ich... 😒

leelo
16. jún 2010

no a tie topky na prve krocky su s normalnou tvrdou podrazkou?
tu je hit znacka pediped, nejak mam zafixovane, ze tie, ale neskumala som aku podrazku maju pre tych najmensich

nikollette
16. jún 2010

Hej mali klasickú tvrdú. Ale vravím, neobuli sme ich ani raz... nešlo to...

petka035
16. jún 2010

@leelo no ja som si to myslela tak ako ty,ale že nie(už to tu ale minule spomínal niekto z kočiek čo má predčasniatko,tuším wandeira) tak podrážka pevná a obuv vyššia aby bol členok aj päta pevná. že dnes sú jednoliate podlahy tak preto,že nie ako ked ludia chodili po vonku,po nerovnostiach bosí a tak sa im to formovalo. Klenba že sa tiež nevytvaruje sama(čo som čítala,že do dvoch rokov bez klenby)čiže doma ju obúvať a vonku ked tak po tráve alebo po kamienkoch nechať bosú.mali sme na kontrole obuté capačky s mäkkou podrážkou a že tie určite nie(však to mala len pumy na parádu 😅 ) a tieto sante čo nám odporučila majú v lekárni

nikollette
16. jún 2010

Vlastne raz, sme ich obuli. Na polhodinku. Ale strašne ťažko to išlo, a malý v tom ani chodiť nevedel, mu to tlačilo a ťahalo nôžku... úplne otlačenú ju mal...

na tejto foto ich má:

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/nikollette/a...

petka035
16. jún 2010

pediped maju asi pevnú ale ohybnú 😉 čiže asi ako santé,ale nie štýl liliputti

nikollette
16. jún 2010

Aj my sme tieto kupovali v lekárni. Tie mi poradili. Tvrdá podrážka, vyvýšená klenba, že topánočky na prvé kroky...

petka035
16. jún 2010

neviem no,toto je uznávaná neonatologička a dosť sa vyzná a chodia k nej ludia aj z iných miest tak sa tým budem riadiť a vlastne vysvetlila mi to celkom ok

petka035
16. jún 2010

Niki a aké ste teda mali?

leelo
16. jún 2010

aha, cize nove trendy. ja som vzdy bola v tom, ze ked uz topky na chodenie, tak s klenbou. je pravda, ze napr.na plazi po kamienkoch urcite naboso, to ano.
my mame zatial makke tenisky, na paradu.

nikollette
16. jún 2010

Ups, ja už ani neviem presne značku. Ale viem že to bola z tých značiek čo odporúčajú na prvé kroky...
Vravím raz sme ich obuli a darovala som ich kamoske... kupovala odomna tenisky pumy, a topánky som jej dala grátis...
Do kelu fakt neviem značku, nekupovali sme podla značky, my sme dosli do lekárne nech poradia a tieto mi doniesli...
No neviem, ci to aj neboli tie co ty píšeš 😒