Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
5. aug 2009

Ja si tiez myslím že tie Hippm sú pre deti v pohode, aj ked mne tie zeleninove nechutia, ale detíčkam nakolko nepoznaju korenie, sol, im to podla mna šmakuje 😀

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

no vsak uvidim ci to nasmu drobcovi zachuti. posledne dni je strasne fajnovy ako mu idu dalsie zubky

smily
5. aug 2009

malej som vcera dala ochutnat nektarinku tak mi skoro prsty odhryzla - tak jej to chutilo... a ked ja nieco jem tak furt ma sleduje a este aj preglga so mnou 😎 😎

nikollette
5. aug 2009

Kolko má zubkov už??? 🙂
Baby a čo si myslíte o odrážadlach??? Chcem malemu kupit taku formulu odrazadlo, tak dufam ze zase ked to kipum nezistím, ze aj to je nebezpečné 😠 ako s tým chodítkom...

katy1979
5. aug 2009

niki kludne odrazadlo kup to je dobra vec. len tiez musis hladat lebo na niektorých sa zle vozi.
my mame formulu vyrobca je myslim smoby a to veru neodporucam. nizko sedanka a na siroko kolesa takze sa na tom v zivote neodrazal. dobre to vyzera ale je to neprakticke.
potom sme kupili puky wutsh a to uz bolo ok. ale na to mate este par mesiacov cas. ale hladaj tiez dostal prve na vianoce a to mal tolko ako chris teraz.

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

nas toto robi pri zltom melone. strasne mu chuti. a strasne studuje co jeme a len preglga 😀

smily
5. aug 2009

tiez smoby ako odrazadlo moc neodporucam... my mate motorku z tesca - ta je fakt velmi vdacna vec... saska ma uz 3 roky a stale sa na tom vozi..

krpito
5. aug 2009

aj my máme odrážadlo, súhlasím že dobrá vec, ale dali sme len od roka 🙂

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

niki nas ma iba dva spodne ale dalsie styri sa mu deru na svet a je teraz z neho maly "nervacik"

roka96
5. aug 2009

konečne synátor zaspal. Strašne ma dnes bolí hlava a jeho tie zúbky tak máme krásny den! 😖
No pozerám, že zase sem prichádzajú poučky!! Chodítka, klokanky atd atd.. Myslím, že každá ktorá je v tejto diskusií má asi internet! 😉 a každá si pozrie odborné články, čo može posobit chodítko a pod veci. A sama si urobí obraz!!! Fakt sa už smejem na tých poučkách! Deti v Afrike atd, atd!! Chudiatka tie majú množstvo iných chorob a problémov. Ved nech si každý robí ako chce!
Andrea ja by som s tým kravským mliekom počkala aspon do roka. Ale viem, hovorí sa mi ked moj syn papá pekne. A je fakt poriadny vymyselník sa pri nom vobec nezastavím, keby aspon pekne buval!

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

roka ani mu to kravske mlieko nedavam, tiez cakam. manzel chce pockat do troch rokov, tak ho respektujem 😀 uvidime co bude o mesiac. mozno ked drobcovi vyjde par zubov von tak bude v pohod a opat bude mliecko pit ako kedysi

roka96
5. aug 2009

a k tým krivým chrbtom by som chcela napísat jedno: Syn plakal stále do polroka chodili sme po doktoroch, kde nám hovorili, že je ok musíte vydržat atd.. Stále, stále.. Potom sme sa dozvedeli od kámošky o osteopatovi - na Slovensku sa o tom ani nevie, prišli sme tam napravil mu chrbátik- povedal, že ešte taký blokovaný ani nevidel.. Odvtedy neplače a pýtala som sa, či by z toho vyrástol, ako sa tu hovorí na dietatko ktoré len tak plače a povedala nám na to, že nie. Jednoducho rezignuje ale potom má problémy s chrbticou, može mat aj s čítaním a pod.. A keby sme si to nevyzistili tak by mal malý problémy a nevedeli by sme prečo..
Takže tak pozrite sa kolko je takých detí, ktoré plaču a nikto nevie prečo a ich niečo bolí- a nikto to nerieši! A bábatka sú stlačené z porodu a nevrátilo sa im telíčko úplne naspat!

smily
5. aug 2009

krpito
ved skor na tom odrazadle aj tak nebude vediet jazdit 🙂
roka96
moja dnes v noci zas vystrajala - dudel vypluje a davaj mrnkat, cela som oslintana co som jej stale davala cumel spat do sut (lebo ho vypluje a zas hlada)...hlava ma bolela vcera ale tak urkutne ze mi bolo az na vracanie... to su tie zmeny pocasia... este som vcera zbehla do dmky - pre ti kupony z babybonusu lebo vzdy ked som tam prisla tak nemali tovar ale vcera konecne uz to mali...ale ako pozeram - moc z toho asi nevyuziejem....

nikollette
5. aug 2009

Baby ta formula je taka cervena, cierne kolesá, je dost nizko, ma odkladací priestor, a v zadu taky chvost akko mavaju formuly?? Je to ona ktoru neodporucate,????? Trúbi, vydava zvuky, je to ona???
Tak potom ju nekupim zbytocne.. lepsia bude najeká motorka, nie?

roka96
5. aug 2009

ja si tiež myslím, moj tiež teraz nechce moc papat. Ale už sa nepozastavujem. Ja som chcela po roku dávat kravské, ale stále sa mi to zdá tak skoro. Ved uvidím ale my už papáme jogurty a tak.
A ozi ja som niekde na nete raz našla, vraj hipp sú najhoršie masovo- zeleninové výživy. Robili nejaké testy a v hipp bolo najviac dusičnanov. Takže ja som hipp nekupovala. Jedine čaj.

smily
5. aug 2009

roka96
kamoska sa stazovala doktorke ze jej rocny syn uplne odmieta mlieko - povedala ze to nevadi - staci ak papa jogurty, syry a ine mliecne vyrobky... aj Mudr. Vicianova z Kramarov (odbornicka na zdavu vyzivu a Saskina druha doktorka) tvrdi to iste..

roka96
5. aug 2009

smily my tiež desne noci. moj syn nechce dudlík od narodenia. Už len čakám, kedy sa to ustáli! Lebo je to fakt zaberačka. Len tak cez den začne plakat ale on plače nenormálne si pripadám akoby som ho týrala, a nič nepomáha proste plače, plače. Ani ruky ani hračky a za chvilku to prejde a hráme sa a o chvilu to isté!!

smily
5. aug 2009

no tak to mas fakt hrozne... mala cez den je celkom fajn ale len co pride noc mame zas rusno... manzel spi ani sa nezobudi, ja len trpnem aby nezobuli starsiu, ktora spi na nami (mame poschodovu - saska je hore a ja som sa malou dole)

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

smily nie si jedina kto je senzitivny na pocasie ☹ si vies asi predstavit co to robi so mnou tu v NL. tu je to ako aprilove pocasie

s tym mliekom sa aj ja utesujem, ze vsak zje okolo 100-150ml jogurtu za den, no a za posledne dni vypije okolo 300ml mlieka za den. niekedy len 200-250ml. doktorka mi to kravske len navrhla, ze mu ho mozem davat ak chcem. ale ja mu ho nedavam. ved od roka mu udajne staci 300ml mliecnych produktov denne a to do neho s tym jogurtom nejako dostanem 🙂 vsak ma 11mesiacov a to je takmer rok

suem
5. aug 2009

Roka a prezradis mi z coho mal tvoj syn zablokovanu chrbticu? Z polohy na brusku? Lezenia? Alebo zo skoreho davania do sedu, stavania na nohy a pod.? Nechapem totiz ako sa moze malemu dietatu zablokovat chrbtica ( okrem prudkeho trasenia, urazu, autonehody a pod.)

roka96
5. aug 2009

no aby som nepísala len pochmúrne.. dnes sme sa hrali a Miki mi hovorí: kaka
tak som ho dala na šerblík a spokojne sa vykakal.. on sa pýta od 8 mesiaca ale tak mi vždy ukázal akože tlačí .. ale dnes prvý krát sa pýtal slovne.. som ho tak vychválila.. 🙂

smily
5. aug 2009

to by som tam asi skapala... ja citim burku, snezenie atd.... proste hrozne...
tak mu davaj jogurty a syrceky az by chcel - su aj take detske, a syrove kusatka - saska to zboznuje...

nikollette
5. aug 2009

Haloooo baby? 🙂 🙂 🙂
Je to ta formula co som popisovala??

nikollette
5. aug 2009

Nech nekupujem zbytočne 😉

roka96
5. aug 2009

suem z porodu. Ked vychádza von je vačšie ako otvor ktorým vychádza a strašne sa stlačí!!! a niektorím bábatkam sa potom nevráti telíčko do povodu!!! 😉

krpito
5. aug 2009

smily 🙂 mne je to jasné, len že sa na to pýtala keďže dieťatko má 5 mesiacov 🙂 a nepodrývaj, lebo sa chytím 😀 😀 (máš to vrátené) 😉

roka96
5. aug 2009

my máme odrážatko ale vobec sa nechcel na nom vozit!! Akurát otvárat a zatvárat ten odkladací priestor!!

suem
5. aug 2009

Roka ako vtip dobre 😀 😀 😀
A pravdu si radsej nechaj pre seba.

smily
5. aug 2009

nikollette
takuto som nevidela - len na obrazku na nete.malu sme auticko od smoby - na prd...neviem ta znacka ma neoslovila... ked budes v hrackarstve hlavne skontroluj ci tie kolieska sa dobre otacaju a ci to auticko nie je tazke aby maly sa vadel odrazat

roka96
5. aug 2009

suem a neboj mojho syna som nedávala skor sediet ani podobne 😉 vždy si totiž naštudujem čo ako može uškodit tak tu zase nerob z ľudí krkavčích rodičov!!!OK?