Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

sissi2
22. sep 2009

prosim vas,nemyslite si o mne nic zle,len ja som naposledy robila s pc na skole a to uz daaavno,tak mi prosim poradte,ako mam vlozit z mobilu do pc fotecky?lebo mam novy nootbuk a nejako tu neviem najst bluetooth.dakujem.

nikollette
22. sep 2009

Bud káblom, bloothotom, infraportom, alebo vložíš memory kartu z mobilu do pc.... 😉

rimmel
22. sep 2009

sisi, musis mat kabel ktory strcis do mobilu a potom do pc a sa ta mobil opyta daco a das OK alebo co :D a potom sa ti na obrazovnke zjavi okienko a tam daj ze Otvor subor...a v priecinku fotky/pictures si najdes svoje foto 😉

alebo potom tu memory card ako hovori nikollette.

zuzka1.
22. sep 2009

ahojte, len kratko.

niki MMR normalna vakcina je hradena poistovnou, ta , kde je plus navyse ockovanie prti kiahnom sa priplaca 26E.

neviem sa rozhodnut, mame este tyzden na rozhodnutie.

megi93
22. sep 2009

Ahojte, dnes sa malej prvýkrát podarilo zatlieskať. Sme sa z toho tešili celá rodina a ona asi najviac, od rána teda tlieska pri každej príležitosti 😀 Tak len tolko, že sa tešíme 😅

nikollette
22. sep 2009

Zuzi dík za info 😉

Megi gratulujem,,,

Idem zalahnuť k chlapovi...

Dobrúúú 😵

sophie1981
23. sep 2009

dobre rano.........dobry den......... 😉

jeeej megi, musi byt zlata ked tlieska....sikula mala..... 😵

som sa\nevedela vcera vecer rozhodnut, komu dat prednost....ci vam na konovi alebo vinku a mm......no vidim, ze tu to mrzlo, tak aj moje rozhodnutie bolo spravne...... 😀 😀

k tym ockovaniam...my mame zatal len zakladne...nedala som ani rotavirus.....a planujem dat extra zaockovat pred skolkou proti zltacke...inac asi nic.......povodne som chcela aj proti kliestom, ale potom som sa dozvedela, ze to treba kazdy rok preockovavat za poplatok, ak sa nepreockuje a chyti kliesta, priebeh je ovela prudsi a rychlejsi...a ja viem ako budeme financne na tom o dva roky??,...v dnesnej dobe si clovek nieje isty ani tym co ma vpisane v katastri nehnutelnosti.....jeden chytrak oberie cloveka aj o gate a zakon s tym nic nespravi....no to len tak mimo...idem vychystat slecnu a padame von, kym este sa da...o chvilu bede zima tak vychutnavame posledne teplucke dni.... 😉 😉

zuzka1.
23. sep 2009

dobre ranko, co etse spite???

roka?
niki ucite spi?
andrea, smily nezvestne!

megi sikula mala, uz to pojde, bude sa ucit coraz viac a viac.

dnes mam volny den, starania sa o seba, zajtra kadernicke, dne slen s drobcekom cley den.

ockovania mame za sebou len povinne+teda dali sme pneumokoky, rotavirus nie, ani klieste, zltacku, nic take.

len teraz sa rozohdujem co s tymi kiahnami 😕

vinifera
23. sep 2009

No Sophie na tom katastri majú iný bordel. Môjmu drahému sme tu vybavovali trvalý pobyt (akože v mojej rodičovskej chalupe). Chalupa stojí viac ako 50 rokov. Ale v katastri ju nemali zapísanú. Celé tie roky sa platila dan z nehnuteľnosti - z nehnuteľnosti ktorá podľa nich vlastne ani vôbec nestála. Tá kočka na úrade ani nechápala, že ako sme vlastne spravili prípojku na plyn k RD - ktorý vlastne nebol nikde evidovaný.....

Ja inak od rána lietam okolo malého. Ja som sa konečne ako tak preliečila. Ale malý ochorel. Prvý krát ako je vôbec na svete. Má horúčku 38,7 len neviem, či je to od zubov alebo od choroby. Soplíky mu netečú. Tak neviem..... Ale inak nikdy chorý nebol. Skúšala som mu dávať čipku do zadočku od horúčky ale celú ju vytlačil von. Je na to nejaká finta?

megi93
23. sep 2009

vini na čipok musiš z ostra. Zaťať zuby a zatlačiť mi ho čo najhlbšie. Samozrejme s citom 😉 Držím palec, aby ste z toho rýchlo vyšli

zuzka1.
23. sep 2009

vini u nas sa nikdy neosvedcil cipok, iba ked bol malinke babinko sme raz uspesne dali.

inak nurofen sirup pre deti, je to hnusne sladke, ale lepsie ako cipok. skus, ak ma kto ksocit do lekarne, nech donese.

moj maly nevie zaspat, hra sa uz hodinu v postielke, ja som dovtedy aj zemiaky opekane spravila, 😕 😅

vinifera
23. sep 2009

Ďakujem Megi. Čipok sme tentokrát úspešne zaviedli. Dúfam, že bude účinkovať. 😔
Mimiňák by už aj spal ale asi ho bolí celý človek tak nemôže zaspať. Ja by som spala tiež, no ale kým je mimiňák hore tak sa nedá.
Už som grogy. Dovčera som horúčkovala ja. A do toho ešte aj menzes. Ja mám neuveriteľne tvrdohlavý menzes. Kojím a napriek tomu som dostala menzes už 3 mesiace po pôrode. Tak som začala papať cerazzete ant pri ktorej by sa mal menzes úplne odstaviť. Takže dvojitá kombinácia pri ktorej by teoreticky nemal byť - kojenie plus tabletky. Výsledok? Mám krámy každé dva týždne...!!!!

vinifera
23. sep 2009

Hmm . A teraz strááášne prdí.Viem si predstaviť, kde už ten čipok je 🙄 asi pôjdeme do lekárne po ten sirup ako doporučila zuzka.

roka96
23. sep 2009

zuzi na očkovanie sme mali íst tento týžden, ale kedže má malý soplíky a zajtra ideme na to eeg takk pojdem až na budúci týždeň.. ja som vobec o tom nepočula a snád ani naša doktorka 😝
keby to bolo proti niečomu inému tak dobre ale kiahne sú ok nie? a potom ako to funguje? už to nedostane ani v dospelosti??¨
malý konečne zaspal a ja dočítavam.. včera nebol čas..

roka96
23. sep 2009

vinifera čipok ja dávam tak, že to trošku dlhšie podržím a potom nemá šancu 😠
tiež striedame čipok a sirup, lebo ked máme v noci horučku a mala by som dat čipok bolo by celé mesto hore...takto len dám do pusy sirup, ktorý mu chutí a je to...ale málokedy dávam v noci

miskachrumka
23. sep 2009

ahojte dobre rano!tak nas mali už druhu noc prespal celu az do pol siedmej 😉 rana!potom sa napapa o osmej a spi az do pol jedenastej aj teraz este buva od osmej 😕 dufam ze ho to bude drzat co najdlhsie!aj mliecko papa vecer klop klop klop bez problemov tak asi mame lepsie obdobie konecne! 🙂 .................megi gratulujem!moj sa zase vcera tak zchuti a nahlas smial ze ho poculi vsetci naokolo! 😀 no krasne nieco!!!!!!!! 😉

roka96
23. sep 2009

ozi baby počuli ste o tej materskej od januára? že má íst hore o 100 eur? to už je schválené,alebo ešte sa len schvaluje? ja som to len tak zahliadla niekde v telke...ale smiešne, že len do dvoch rokov.. to bude pre mna iba polrok..
Zuzi moj tiež má velmi rád staršie deti... on ichvždy nahána a oni ho majúú..až luto mi ho niekedy je 🙂

zuzka1.
23. sep 2009

roka uz som sa rozhodla, ze dame len tu zakladnu, kiahne?teploty 2-3 dni a vyrazky. ak ho zaockujem, moze ich aj tak dostat, ale priebeh nebude taky dramaticky. Nevadi, nebudem to riskovat, keby to zle znasa si budem hlavu trieskat, ze to kvoli tej davke proti kiahnam. my ideme buduci tyzden stredu ockovat.

roka96
23. sep 2009

Miška závidím! ale prajem ten spánok!!! 😉

roka96
23. sep 2009

zuzi ja mám tiež taký názor.. tiež máme iba základné..chcela som aj ja proti klieštom, kedže sme také prírodné typy, ale nedala som..muž mi vždy povie, že niekedy nič také nebolo a boli sme ok! ale ked vtedy ani tí kliešti nemali kadejaké pliagy 😀

vinifera
23. sep 2009

Kočky čítala som, že keď horúčkuje tak treba veľa tekutín. Ráta sa tam moje MM? Lebo mi sme nikdy čajík nepili 😲 😲

roka96
23. sep 2009

ja dnes velmi aktívna...ráno sme už boli čerstvé rožky kúpit, na prechádzke, plienky kúpené! naranajkovaný, Miško vykakaný, šerblík umytý 😀 ..Miško uhojdaný a ja pijem kávu a papám osuch s klobasou a slaninou mala som chut..ved muž príde až v piatok..len sily by som si mala viac šetriť 😝

roka96
23. sep 2009

vinifera ráta sa aj MM ja keby nekojím, tak moj je tiež asi dehydrovaný.. on nič nechce.. ja som tiež z toho zúfala...tak teraz kojím častejšie, ked sme chorý!

miskachrumka
23. sep 2009

ja som pocula ze od januara 2010ma ist materska na zivotne minimum cize na 8000sk aj nieco !neviem kolko je teraz presne zivot.min.ale roka dobre si napisala o 100eur!ked teraz mame 5500sk 😠 to je nic ale ak by to slo hore tak by to pomohlo mnohym mamickam! 😉

roka96
23. sep 2009

inak k tomu kradnutiu,,,moja svokra býva naprvom poschodí ale takom vyššom.. oprala si veci zavesila, cez den všetci doma a jej niekto ukradol spodné prádlo..ona nechápala a potom aj iné veci.. chudiatko odvtedy dáva stokrát vačší pozor..my naštastie bývame na 6 poschodí 😉

roka96
23. sep 2009

tak aj mne by to pomohlo každá koruna je dobrá a ešte ked je človek aktívny ako my... no teším sa.. a je to schválené??

zuzka1.
23. sep 2009

zivotne minumum je nieco okolo 5000,-Sk, materska sa ma zvysit na uroven minimalnej mzdy, teda na 8900,-Sk,
zatial sa to riesi medzirezortne, nic nie je este schvalene, navrh momentalne aky je, je blby.

tento vyssi RP bude dostavat mamina len do veku 2 rokov dietata, pom sa vrati na tu nizsiu ciastku, ktora je doteraz. Dostane to mamina, pod podmienkou , ze pred materksou odpracovala 9 mesiacov(270dni). A ak splna podmienky, musi si ist podat ziadost v januari na UPSVR.

vinifera
23. sep 2009

Tak to je super roka. Lebo kašičku od rána vyvrátil. Teraz mi trocha ponaťahoval cicky a zabúval.

Miska ja mam 4800 - minimum. Lebo mi materskú vyrátavali z minimálnej mzdy. Tak to máš ešte super. Inak vo voľnej diskusii je tom celá téme. Teda že od janára 2010 má byť vyšší rodičovský príspevok. Lebo na materskej sme len do pol roka a potom je to už rodičovská dovolenka. Ako moja kamoška so obľubou hovorí materská(rodičovská) žmýkačka.

roka96
23. sep 2009

zuzi ved to, že len do dvoch rokov ..to som aj ja počula..pre nás to bude teda iba polrok.. ☹ zle sme si to načasovali 😝

roka96
23. sep 2009

vinifera ja viem, ale ja to tak volám..ja som polroka mala celkom fajn.. ale ten rodičovský je fakt výsmech!!!ved ked je žena sama tak skončila,, pekne na lúku pást sa...