Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

katy1979
23. júl 2009

no vidis aka normalna baba sa z teba odrazu stala.

misha666
23. júl 2009

katy... no ono je to dost aj o genetike...moj manzel alergicky je ja nie som...ale to neznamena ze v sebe nenesiem nejaky gen na alergiu ale sa neprejavil...je to dost zlozite... mala ho od muza zdedila urcite...ale odomna mozno ano mozno nie lebo ja neviem ci ho mam... takze he tu 50% sanca ze bude alebo nebude... ale to je teraz jedno... kazdy nech vychovava svoje dieta ako vie...ja kym som dala prikrm samozrejme som si nieco precitala, treba davat 1-2 lyzicky prve 4 dni...no ale moja mala vcera spasala 5lyziciek, chutilo jej tak co jej budem branit ved mrkvicka neublizi...

miska...uz kasli na to,kolko ludi tolko nazorov... ja napriklad svokru vobec nepocuvam bo ona je nemoderna a zastarale nazory ma ...aj moju mamu niekedy beriem jednym uchom dnu druhym von...proste ty vies co je pre maleho najlepsie... 🙂

vinifera
23. júl 2009

miskachrumka.
Si prvorodička. Máš ledvo 20 rokov. si doma sama s malým, lebo drahý zarába peniažky. (Ja neurážam ja sumarizujem tvoju sitáciu) Staršie a skúsenejšie maminy sa ti snažia poradiť. Čo kedy áno, čo ešte nie. Nikoho nepočúvaš. Stále si myslíš, že máš ty pravdu. Sama si zakladateľkou tém ako 3 mesačné bábo nechce mliečko a 4 mesačné bábo nechce spať. To si fakt myslíš, že robíš všetko super keď malý nechce papať mliečko a nechce ti spávať a je uplakaný? Sa nečudujem, že je nervný keď doňho všetko tlačíš akosi priskoro - potom to chúďa nevie spracovať a je nervózny. Ty všetkým dobre mieneným radám odporuješ. Veď ty si ešte v období vzdoru čo vrcholí niekde v puberte (u niekoho asi neskôr) Keď sa tu konečne rozbehne normálna diskusia tak len afektovane (prejavy typu aaaaaaaa !!!!!!!!!!!! sa v písomnej komunikácii používajú na vyjadrenie silných emócií ale zdôraznenie slov ale keď sa používajú v KAŹDEJ vete už je to afektované a nevyspelé. ) na všetkých reaguješ... a to sa tebe samotnej nepáči keď niekto prispieva svojím názorom alebo nedajbože zareaguje na nejakú tvoju vetu...
Tiež som prvorodička, trošičku staršia, tiež nepočúvam všetky "dobre mienené rady" a o príkromoch toho moc ešte neviem nakoľko sme ešte stále plne kojený ale čítam čítam čítam a snažím sa vyberať zlatú strednú cestu. A mimochodom aj my máme v 5 ich mesiacoch 8 kg. 😀

miskachrumka
23. júl 2009

misha nekaslem nato lebo si ta "katy"mysli ze pekne povedana zedla vsetku mudrost sveta

katy1979
23. júl 2009

misha ani to s tým poctom lyziciek uz netreba brat tak tragicky ak sa ti nevysypala ani nema iný problem tak by to malo byt ok. nas malý tiez nevypluval ale na treti den zjedol snad celu mrkvu. potom dostal zemiak s mrkvou a tak postupne to islo dalej. ta laska k mrkve mu ostala dodnes.
u maleho sa zatial alergia neprejavila, takze uvidime co bude dalej. moj muz sa toho strasne obava ze bude astmatik. zatial nebyva ani casto chorí tak snad sa tomu vyhne.
moja svokra napr. na moj nazor da, vie ze malý nejedava cokoladu tak mu ani neda. v tomto smere ma respektuje. moja mama to uz je horsia kava. nazyva moje dieta chudatkom lebo mu nic nedoprajem. no chuda umrie mi hladom.
moj syn je ale netabulkový sam o sebe. chlieb s maslom nechce zato vyzerie uhorku a paradajky 😅

katy1979
23. júl 2009

chrumka ak som zjedla vsetku mudrost sveta ok. nemyslim si to ale dobre. aj ja robim chyby vo vychove, kedze je to moje prve dieta. a nie som tá katy ale katy.

katy1979
23. júl 2009

vinifera trefný prispevok 😉

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

miskachrumak tu v nl su take keksiky od styroch mesiacov a su bez lepku. nie su sladke a volaju sa Liga. tie by som ti ja odporucila miesto piskot ak mas moznost si ich zohnat na Slovensku

lilynka
23. júl 2009

presne som sa chrumke chcela opitat, ze ako reaguje syncek na prikrmi.

miskachrumka
23. júl 2009

som prvorodicka to mas pravdu a 20rok som mala už davno ale neva a kolko mam to tu vypisovat urcite nebudem nikto tu nepise kolko ma rokov...........vinifera tie temy su naopak ale neva a mali mal sylny reflux preto nechcel spat a mlieka už mal plne zuby skor ako som mu daval nieco ine a prave preto sme zacali prikrmovat !!!!!!!!!!!

katy1979
23. júl 2009

chrumka este jedno ano mam prve dieta ale so sestrinymi to uz je tretie co mi preslo rukami. nazory po case menim aj ja. co sa mi zdalo byt normálne pred pár rokmi my dnes pride nerozumne.
ked som nemala syna nevidela som nic zleho na klokankach ale postupne clovek cital a cital a zistil ze to nie je to prave orechove co chcem pre svoje dieta. nebyt modreho konika mozno ani neviem ze existuju nejake ergo nosice divno by som pozerala po satkach a myslela by som si ze klokanka je ok. takých veci je viac.
tiez by mi pribinacik neprisiel divný ale akonahle som sa zacala zaujimat o stravu svojho dietata tak som zistila preco nie. to iste sa týka piskot a jednoducho vsetkeho. clovek sa uci vyvojom svojho dietata.

misha666
23. júl 2009

katy...tak zatial nema ona s nicim problem "klop"klop" neze ju zarieknem 🙂 je take spokojne dietatko...ale nie kazdy moze za to ze mu dietatko nepapa mliecko ...napriklad aj moja v tejto horucave vypije na jedno jedenie max 90ml a dakedy mi vypila uz aj 140ml... ale zase rada buvacez den ...kazde dva hodiny si hodinu a pol pospi... mrkvicku jej dam aj dnes aj zajtra a potom skusim brokolicku a o 3dni karfiol a o dalsie tri dni nejaky mix atd 🙂

katy1979
23. júl 2009

cestovatelka su aj tu bezlepkove piskoty aj ryzove len treba hladat. otazne je ako je to po slovensku ale tu v ba ich maju.

katy1979
23. júl 2009

misha no ja vobec netusim kolko v tom veku malý vypil. on bol hladný kazde dve hodiny 😅 ale mm sa odmerat neda jedine ho vazit, ale kedze priberal ako drevorubac tak som to neriesila. zato teraz je horko a ak vypije pol litra vody cez den tak je dobre. uz mu to kamuflujem domácim sirupom ale to funguje len obcas.
brokolica detom chuti, dokonca aj spenat. u nas karfiol vymaloval akurat moje tricko a stenu.
a k tomu budeniu moj malý sa tiez zacal budit po tom tretom mesiaci a vydrzalo mu to dost dlho takze hladom to nebolo. najhorsie to bolo okolo 5-6 mesiaca. to bol hore snad kazde dve hodiny.
chvalabohu uz tu noc ako tak prespí.

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

katy,tak to je super, tak to si potom moze miskachrumka kupit piskoty bez lepku 😉

miskachrumka
23. júl 2009

presne tak kazda matka sa uci popri vychove dietata aj napr kazdy den pridem domov s niecim novym kedze som kazdy den s mamickami

miskachrumka
23. júl 2009

už am sunar piskoty su bez lepku aj ked bez chuti ale ok tak už nemam co riesit 🙂

katy1979
23. júl 2009

cestovatelka moze ak ich zozenie.
tu ich mavaju v terne a niektore lekarne tiez drzia taketo veci.

miska no my uz po dvoch rokoch tolko nových info nemame ale po roku uz budes vyskolena
😀

katy1979
23. júl 2009

davidko vela chuti nepozna takze by mu to nemalo vadit ze su bez chuti.

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

miska vsak aj tie keksiky o ktorych som pisala nemaju takmer ziadnu prichut. ale je dobre ze si nasla co si potrebovala. 😀

miskachrumka
23. júl 2009

ale su lahodneeeeeeeeeeeeeeeeeee vyskusam zajtara na obed 🙂 !!!!!!!!!!!!!! 🙂

miskachrumka
23. júl 2009

misha ten karfipl stou brokolicou sskusim aj ja neikedy tento tyzden!

katy1979
23. júl 2009

miska tebe chutia mne tie ryzove prisli bez chuti a zapachu ale ked detom chutia tak nech si daju.
vytrhni na klavesnici klavesu vykricnikom.
a decka radi chrumaju take tie kukuricne chrumky bez soli ale fakt neviem ci ich v takom veku moze alebo nie.

vinifera
23. júl 2009

Katy1979 - to so tou kláveskou 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

moj maly sa isiel zabit za brokolicou strasne ju lubi. teraz mu ju robievam s vajickom a zemiakmi a nestiham mu davat do ust.

sirinka - to ten nas taky macko asi nikdy nebude. je strasne aktivny a vsetko co poje rychlo vytravi pri jeho aktivitach. teraz ma rad ked sa moze postavit v postielke a zacne sa tam natriasat a vykrikovat na plne pecky. a to dokaze robit aj hodinu. Niekedy pozeram v nemom uzase.

inak baby chcem sa vas opytat co si myslite o rajcinach a paprike v prikrmoch pre male deti. tu v NL ich davaju detom do stravy od osmych mesiacov. ako to robite vy, co mate starsie deti. ja som s rajcinou a paprikou zacala az ked mal maly 9 a pol mesiaca a nemal ziadne reakcie, takmu to davam dalej tak raz do tyzdna.

katy1979
23. júl 2009

tu su v prikrmoch tiez od nejakeho 8.mesiaca. s paradajkou sme zacali myslim skor ako mal rok a bez reakcie takze odvtedy paradajky miluje papriku jedol az tento rok ale s tými supkami si nevie dat rady. v jedle mu nevadi surova ano.

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

pardom opravujem sa od siestich mesiacov v poharikoch

matuskovamamina
23. júl 2009

je mi jasne, ze toto budete brat ako provokaciu, ale vobec to tak myslene nie je....

len ma tak napadlo, ze co je vlastne zle na tych tabulkach/aj ked podla mna to nie su tabulky, len dobre mienene rady podlozene dlhorocnymi vyskumami/, ktorych sa tak velmi nechcete riadit...fakt ma to zaujima...je to len tym, ze chcete svojmu dietatku dopriat,aby malo pestrejsi jedalnicek????

fakt to prosim neberte ako provokaciu, ale zaujima ma to....musite mat na to nejaky dovod...takisto ako "tabulkove" maminy....

katy1979
23. júl 2009

cestovatelka je to na tebe, ani ryby sa neodporucaju velmi skoro a vo vyzivach su. ak chces vyskusaj malý bude mat zachvilu 11mesiacov. takze paradajku kludne skus. paprika je dost tazka na zaludok tam by som ja asi este pockala

katy1979
23. júl 2009

matuskova ja som to pochopila tak ze ich k tomu vedie tvrdenie vsak aj my sme tak vyrastali a nic nam nie je.