Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

leelo
27. máj 2010

@nikollette ja aj moj muz fungujeme roky bez kravskeho. on ako alergik to nevedel (svokra uplne mimo) a pil ho. odkedy prestal pit polepsilo sa mu. ja alergik nie som, ale tiez mi vadilo. nechyba mi teda vobec.
pijeme "mlieko" ryzove, ovsene. s tym vapnikom je to svata pravda. ziskavame ho, a aj deticky na prikrmoch mozu, z uplne inych potravin 😉
a jogurty a syry jem vpodstate len kvoli tomu, ze kojim...

vevusiatko
27. máj 2010

nie v zlom ale zda sa mi toto tvrdenie neuveritelne prifarbene 😅

nikollette
27. máj 2010

A ked nebudeš kojiť, a ked si aj nekojila, vôbec si jogurty, pudingy, mliečne nápoje, syry, smotanu, atd, atd, nejedla? 😕
Inak podla mna je to blbosť...
Ved ked tak čítam tak pomaly každé jedlo je jed, a sposobuje rakovinu, alergiu, a čo ja viem čo...
To by človek, a vonkoncom deti nemohli jesť vôbec nič pomaly 😔 😔 😔

nikollette
27. máj 2010

človek čo dokonale dbá na stravu alebo hygienu, má nakoniec všelijaké problémy 😔 😔 😔
A ludia co jedia všelico, nemajú dokonalú strelitu sú ok....
takže podla mna ani nejde tak o jedlo, ale o každého človeka individuálne 😉

leelo
27. máj 2010

@nikollette jedla niki, ale mozno nie lazdy den ako je tomu teraz. mna to trosku zahlienuje, ale to je prirodzena vlastnost mliecnych vyrobkov. tu mi zacali strasne chutit syry, su ozaj skvele. na sk jem len cottage

vinifera
27. máj 2010

no aj presne viem z ktorej témy to je - nepríde mi to až tak prichytené za vlasy.

vevusiatko
27. máj 2010

Nikol suhlasim tiez som toho nazoru 😉 ja aj pri malej som opatrna nedam jej hocico nezacinala som skoro s prikrmami ani nic do roka sme boli tabulkovy 😀 teda za na to, ze mne mala papava hipp a podobne veci doteraz hamikov... ale teraz po roku uz obcas mame aj prehresky 😀

leelo
27. máj 2010

a treba si uvedomit dolezitu vec: pohar mlieka je nieco uplne ine ako kelimok jogurtu

nikollette
27. máj 2010

Inak je tiež nepijem nejak mlieko, alebo jogurty.. Ale nie preto že by som z nich mala akékolvek problémy, ale nechutia mi proste... Tak jogurt si dám tak raz za mesiac,... neviem, nejak to nemusím...
Ale zato malý má každý den. A aj UM 😉

vinifera
27. máj 2010

Nika to už nemôžeš brať striktne indivuduálne - pretože alergie sú už celospoločenský problém. A bude to čím dalej tým horšie.

vevusiatko
27. máj 2010

Vini to ano a aj suhlasim s nazorom, ze je to koli nespravnemu stravovaniu casto ...nie vsak vzdy ..ale myslim si ze mliecne vyrobky su velmi dolezite 🙂

vevusiatko
27. máj 2010

ani ja moc nepijem na mlieko alebo jogurt mam tiez chut tak raz do mesiaca 😀

nikollette
27. máj 2010

Ja len nechápem, ten princíp...
Napr. môj dedko, má 82rokov, jedol všetko určite od malička... určite ho moja prababka krmila total netabulkovo..
Nikdy žiadne alergie, ani vážnejšie choroby nemal... KM pil od dojčaťa.. atd, atd... chápete čo myslím?????
Prečo to bolo vtedy tak?

leelo
27. máj 2010

@nikollette no vidis niki, sak ja zjem viac ml.vyrobkov ako ty
na sk mi skoro nic nechuti, musim si zobrat zasobu

nikollette
27. máj 2010

Teraz si nemyslite že som nejaká krkavčia matka, alebo total netabulka, či dokonca extrémistka... 😅 To nie...
My sme na to ako Veve, do roka tabulka, a po roku, už sa sem tam nájde prehrešok jasné 😉
Len ma to zaujíma 🙂

vevusiatko
27. máj 2010

Nikol ale velka cast tej generaicie sa takeho veku nedozila ....a umrtnost deti bola vtedy velka....
ale zase suhlasim aj s tym, ze niekto sa moze stravovat ako chce pit fajcit a vsetko bude ok 🙂 Je to individualne 🙂

nikollette
27. máj 2010

@leelo no vidíš 😅
Ja absolut nemusím jogurty, neviem 😒 ani mlieko, iba občas kakao s takou vianočkou, mňam 🙂 ale aj to raz za uhorský rok 🙂
syry, ako kedy...

leelo
27. máj 2010

@nikollette iny sposob zivota, niki - dedko makal cely zivot na cerstvom vzduchu a nesedel pred telkou s chipsami od malicka. plus znecistenie vzduchu, pody, vod, chemikalie v strave, vsade

nikollette
27. máj 2010

Ved to, vidím niekde dedka 80ročného s cigou v ruke čo fajčí 50rokov, a žije si...
A niekto zomrie na rakovinu pluc ako 40ročný a nikdy nefajčill......

nikollette
27. máj 2010

@leelo može byť 😉
Aj moja prababka sa dožila okolo 93rokov 😕

nikollette
27. máj 2010

Ale toto je na dlho 😕 mohli by sme to rozoberať do rána 😅 a aj tak by sme na nič také neprišli 😀

vinifera
27. máj 2010

@leelo presne ako si to povedala - ozonova vrstva, kyslé dažde, pesticídy, hormonami upravované maso - proste obrovské množstvo chemikálii - to nám síce zaručí rýchlo vyrastené maso (sliepky) krásne papriky ale nás to postupne všetko zabije ☹

vevusiatko
27. máj 2010

Moj nazor nie je dobre to prehanat ani z jednej strany ...to znamena , ze nedam dietatu klobasu do ruky ako polrocnemu a ani nebude moje dieta len na zelenine a ovoci 😝 samozrejme su pripady kedy je to opodstatnene....napr. ked rodicia su alergiici a maju enajek zdravotne problemy alebo ked dieta ma nejake problemy ☹

nikollette
27. máj 2010

Ale ten rozdiel v ovocí a zelenine je strašne cítiť. Nedá sa porovnať taká umelá paradajka s normálnou zo záhrady, ale umelá broskyna s takou zo záhradky 😔

vevusiatko
27. máj 2010

Nikol to ano aj s tym masom je to pravda ☹

lenka_66
27. máj 2010

caute
lelo , prosim ta co znamena tych 17 novych .
http://www.amazon.de/VTech-Baby-80-061764-Spiel...

leelo
27. máj 2010

@lenka_66 vyhodi ti 17 odkazov na 17x tento produkt kde sa vsade da kupit na webe. take cenove porovnanie. zoradene vzostupne podla ceny

leelo
27. máj 2010

@lenka_66 a nove je to preto, lebo si vedla mozes kupit aj pouzite

nikollette
27. máj 2010

Baby idem ja do vane zalahnuť, a potom k tv.
Pekný večer

vevusiatko
27. máj 2010

Nikol bez 🙂