Ako zarobiť peniaze, ak mám 13 rokov ?

martinav13
21. jan 2020

Ahojte ako si môžem zarobiť peniaze v 13?Seriózne ale prosím.

martinav13
autor
21. jan 2020

Keby som chcela roznášať letáky tak kde sa treba pýtať prosím vás?

macekovam
21. jan 2020

a co tak zacat doucovat spoluziacky/spoluziakov??alebo sa nauc piect a v predvianocnom obdobi mozes predavat zakusky... alebo teda kolaciky... moja dcera ma 11 a zvlada piect jednoduche pecivo...

predajmamina
27. jan 2020

@julia2018 u nás na SVK som ešte nepočula aby deti za sekanie trávnika alebo za odpratávanie snehu dostali peniaze 🙄 to skôr v zahraničí

julia2018
27. jan 2020

@predajmamina bratranec chodil susedom... za kosenie trávy dostal i 15-20€ ak posekal i zadný dvor za domom. To iste so snehom. Poznám ľudí, čo si nechajú i záhradku v jeseni rýľovať, lebo sami už nevládzu. Dcéra za povysavanie auta 5€. Myslím, že pre jedenásťročnú zvládnuteľné. Dokonca poznám človeka, ktorý pracoval na hospodárstve, ako ozaj ťažko fyzicky a dostával 0,5€/hod. Ale to už je iný príbeh o tom, ako sa dá zneužiť niekto, kto je ozaj v núdzi. Minule známa dala dvom chalanom 10€ za to, že jej vyniesli posteľ do bytu. Kamarátkina dcéra zas plietla náramky a predávala. Čiže ľudia si nechávajú takéto veci robiť aj u nás. Len treba byt na správnom mieste, hľadať, ponúknuť pomoc atd. Nie každý je podnikavá typ.

predajmamina
27. jan 2020

@julia2018 asi záleží aj od mesta - kraja.
Tu na východe.. Poprad SNV Kežmarok určite nikto nedá 11 ročnému dievčaťu 5€ za vysavanie auta ked v umyvárke to stojí 3€

julia2018
27. jan 2020

@predajmamina sme z Prešova, to že to v tvojom svete nejde, nie je môj problém. Kto chce hľadá spôsoby a kto nie..

predajmamina
27. jan 2020

@julia2018 máš dosť drzu komunikáciu 🙆
Nejde to vo väčšine miest nikde deťom neplatia za vysavanie auta možno v tvojom svete

ukulela
27. jan 2020

zeny, vy si to tu predstavujete ako hurvinek valku --- rocna este oficialne brugadovat nemoze. ziadne letaky, nic take ... komparzy - tam by jej to museli dovolit/podpisat rodicia. treba najprv zistit, aky by k tomumali postij rodicia. ak - tak ak by niekto z rodinyúznamy bol ochotny zaplatit za upratanie, alebo dohodil niekoho, komu treba z casu na cas postrazit dieta, alebo zasikovat mladsie dieta z/do skoly, na kruzky ....

carolinamas
28. jan 2020

@martinav13 brigádovať sa dá asi od 15 nie?

elementissa
31. jan 2020

Robíte tu z toho hrozny horor, že nedostáva vreckové.
Ja som tiež názoru, že načo aj - dieťa dostáva od rodičov všetko čo potrebuje a aj kopu blbosti, ktoré nepotrebuje. Stačí si niekedy len vypýtať. A co chce navyše, to si musí zarobiť 🙂 všetci si musíme zarobiť (iba niektorí spoluobčania dostanú všetko zadarmo). Život nie je prechadzka ružovým sadom, ak chcem niečo navyše, musím makať. Takže klidek. Ja som tiež nikdy vreckove nedostavala, ale na Vianoce ci narodeniny som vždy nejaké peniaze dostala a tie som si rozratala na celý rok. A neubudlo zo mňa. Navyše som "zarábala" už od 10 rokov tak, že som chodila na týždenné nákupy pre rodinu. Išla som nakúpiť, odviezla som na bicykli. A babka mi dávala nejakú časť výdavku, vždy to bolo pár korún, možno 5 či 10, že to mám "od cesty". Nikdy mi nič nechýbalo a od 16 rokov som pracovala, lebo síce mama bola taka, ze zaplatí mi všetko, čo potrebujem, ale mne bolo blbé, aby ma niekto vydrziaval a platil za mňa, keď robiť viem a môžem...
Takže milá autorka - ak pracovať chceš a chceš si niečo zarobiť, tak možnosti je viac 🙂 môžeš chodiť strážiť deti, roznasat letáky, učiť skolkarov anglictinu, robiť komparz. Aj ty budeš mať lepší pocit, že si užitočná a najmä sa naučíš, že v živote si treba veci zaslúžiť a peniaze zarobiť 🙂 ani tvojim rodičom nepadaju z neba 🙂 takže kvitujem tvoju snahu 🙂

judar
31. jan 2020

Hlava sa mi zastavuje aké sú dnešné deti nevynaliezavé ...ja keď som mala 9-10 rokov otca nezamestnaného a mamu furt v robote za almužnu ...som dokázala za týždeň zarobiť v tých časoch 3000-4000 sk čo bola 1/3 z maminho platu...vreckové som nedostávala a peňazí som mala jak ruská princezná aj bez toho aby som šaškovala s letákmi či venčila niekomu psa...

gabika0825
26. feb 2020

No ľudia... zas nevieme ako to naozaj je.. ak to teda myslíš vážne, že si musíš niektoré veci kupovať sama na ktoré nemáš mať odkial peniaze, tak to je dosť smutné a tvoji rodicia ta zrejme zanedbávajú, Ale ak chceš od rodičov zbytočné blbosti ktoré ti nechcú kupiť lebo je to napr. Zbytočne predrazené tak to úplne chápem. Sama to pochopíš keď budeš zarábať svoje peniaze v dospelosti. Ale ak si chceš naozaj niečo zarobiť tak ako bolo spomenuté vyššie... venčiť psov starším ľudom, alebo letaky roznášať.. no mame určite povedz že ideš na takúto brigádu lebo o tom musí vedieť. Nie že jej to zatajíš.

lenuska
7. okt 2020

Prosim vas ako sa da najrichlejšie zarobit peniaze ked mam13 ?? chela by som si dat opravit telefon lebo nedostavam ani vreckove od rodičou

122839393827338
23. nov 2020

@martinav13 : áno dobrý nápad ...moja dcéra (12) si chcela kúpiť nový mobil , lebo čo som jej kúpila ja tak ho rozbila tak som sa rozhodla aby si naň zarobila .... a ona súhlasila tak my niekedy pomohla , pokosila susedom trávnik , chodila somnou do práce
( chyžná) ... btw mám 35

vandalancaricova
30. nov 2020

Ahoj, máš instagram? Napíš mi. skúsim ti pomocť. moj instagram: vlancaricova

martinav13
autor
30. nov 2020

velmi dakujem vsetkym uz to nepotrebujem 🙂

viki_12
5. mar 2021

počúvaj ma sem tiež mám toľko čo ty ale mám pre teba návrh môžeš si zarobit a kúpiť si vlnu a háčiki a tak bi si vyrábala plišové zvieratká a kebi si ich predávala tak bi si si zarobila viac.

naozaj ten háčik stojí tak 2 eurá a vlna 1 euro

ked budeš mať tak daj vedieť určite si od teba kúpim nejakú včeličku alebo líšočku

ashleyhosbach
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danim
21. mar 2021

@ashleyhosbach to čo za kravinu si tu napísala? 50€ x 30 dni = 1500€ ... to by malo byt podľa teba vreckové pre dieta. Tak povedz ešte inu múdrosť. Či si sa chcela len zviditeľniť pochváliť? Máš predstavu o platoch na Sk, že sa tak akcne zapajas a radíš?

danim
21. mar 2021

@ashleyhosbach v profile máš 46 rokov, prečo píšeš v príspevku že 35 ?

sarahlinayrova
24. máj 2021

@martinav13 ahoj môžeš ísť s mamkou alebo s otcom to je jedno... do obchodu a pôjdeš po nákupný košík. A popýtať si od nich 1€do košíka (pôjdeš po ňho a aj ho vrátiš ak chceš aby bolo tvoje 😂) No a tak si zbieraj zbieraj ja som si tak nazbierala 35 € za 3 mesiace 🤭🤫😉

kikinder
21. nov 2021

@martinav13 ahoj,mám 14a už cca rok robím s kozmetikou Faberlic je to niečo také ako Oriflame proste sa zaregistruješ a objednavaš kozmetiku s katalógu čo si dali objednať druhý čiže ty to máš za menšiu cenu ako v katalogu ja mam teraz už za 1 objednávku cca 20€ niekedy 10€ a niekedy 50€

matus113
13. apr 2022

Ja chodím bicyklom po chatárskej oblasti, ak uvidím niekoho pracovať tak sa opýtam, či netreba nejako pomôcť. Väčšinou treba a da sa zarobiť tak 20-30€ za hodinu ak není veľa práce a stihnem viac ľudí vybaviť.

chlapec_
5. feb 2023

@martinav13 začni získavať skills na online biznis a popritom brigáduj a uprednostni zarábanie peňazí pred školou. Videla si učiteľa ktorý je bohatý ? Escape the Matrix

lilushka12
26. mar 2024

@moonlight1210 Napríklad u nás v škole by nás vyhodili keby sme robili niečo také.