Čaká ma opravná skúška

21. nov 2021

Dievčence mám krízu. Vždy som chcela byť sestrička a teraz ked som na škole nejde mi to som demotivovana. V utorok ma čaka opravna skuška ak ju nedám skončila som aj zo školou neviem čo robiť. Ťažšie sa mi to uči pretože mam dysleksiu,dysortografiu a adhd. Pracujem ako zdravotnik ale jednoducho potrebujem k učeniu čas ktorý mi škola poskytnuť nevie? nechce? ja sa to dokažem naučiť ale potrebujem na to viac času. Spolužiačky sa to vedia naučiť hned ale ja potrebujem aspon 4 tzýdne aby som to ozaj vedela pretože sa učim písanim a zapamätavaním. Neviem čo robit. som z toho nestastna.

vitriolka
21. nov 2021

tak nebud nestastna a zamakaj, nevzdavaj to. preopakuj si to, aby si mala prehlad a uvidis v utorok. sprav maximum, chod si cez den na chvilu vyvetrat hlavu a pred dalsimi skuskami si urob harmonogram ucenia taky, aby si tolepsie zvladala, ak ti skola nevie zmenit podmienky. prajem ti vela stastia.

kacena4
21. nov 2021

si na strednej ci vysokej? ja ma na vyske ulavy, a deti na strednej tiez chce to len podat si ziadost na ulavy a mat hlavne spravne potvrdenia z cpppap a neurolog/psychiater

kataina
21. nov 2021

otázka je, ze ked mas dylexiu dysortografiu a adhd či to nebude mat vplyv aj na tvoju prácu v zdravotníctve. Ked napr. čašník prinesie kofolu miesto kokakoly tak o nič nejde. V zdravotníctve každa chyba môže byť vážna. Aj tam si budeš pýtať 2x viac času? Záleží od teba ako to zvládneš.... snaž sa

autor
21. nov 2021

@kacena4 na vysokej.

@kataina V zdravotníctve pracujem už 10 rokov tam problém nemam prax som vždy zvládala na 100% ja mám problém z teoriou

ovecka123456789
21. nov 2021

Neboj sa! Len ver! Spomeniem si na Teba. 🙂

lindous
21. nov 2021

Keďže ide o opravnú skúšku, po ktorej ťa môžu vyhodiť predpokladám, že si predmet už prenášala a nebude to prvý termín ani tento rok? A teda si musela vedieť, že to príde a mohla si sa pripravovať napr, už od začiatku akademického roku systematicky ...ak máte iné podmienky, tak prepáč, ale mne to z toho takto vyplýva .... no tak či tak, teraz už neskoro plakať nad rozliatym mliekom, treba sa zatať a skúsiť podať čo najlepší výkon ... viem, že to stres a aj to zamrzí, ale nejde o život ...miesto opúšťania skús toho čo najviac prejsť a dúfať, že aj trochu šťastia bude na tvojej strane, budem ti držať prsty 🍀 a ak by to náááhodou nevyšlo, nedal by sa s prihliadnutím na tvoj zdravotný stav vybaviť ešte dekanský termín ?

ysseba
21. nov 2021

Čo robiť, čo robiť.... No učiť sa, čo iné by chcela robiť? Nič iné sa robiť nedá, len čo najviac sa učiť. My tu nemáme lievik a nevieme ti to naliať do hlavy, takže namiesto zakladania diskusie a venovania sa odpovediam sa treba učiť 😉 Veď vieš - učiť sa, učiť sa, učiť sa (ako Lenin povedal) 😀
Držím palce

kitycat
21. nov 2021

Neber to nejako zle ale ak si 10 rokov v zdravotnictve tak hadam vies z praxe obkecat aj tu teoriu

autor
21. nov 2021

@lindous mala som riadny a teraz mám opravný-dekansky

nelca0510
21. nov 2021

Tak si to ešte prečítaj,nedá sa nič robiť,keď už máš dekansky. Prečo si sa neucila systematicky,keď ti to nejde? Ako tu poslali vyššie,vedela si,že raz sa ho budeš ešte učiť. Vysoká nie je proste pre každého.

surama
21. nov 2021

Ked nestihas, tak sa ku kazdej otazke nauc aspon nieco a na skuske ukaz , ze ti na tom fakt zalezi 😉

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. nov 2021

@nelca0510 chodim do prace a doma mám 5 ročného syna ktorý je autista. Som na neho sama a potrebujem aj peniaze

autor
21. nov 2021

@raja95 ose postupy a techniky

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninusa221
21. nov 2021

Držim ti palce💙pomoc moc neviem tiež ma aj moj brat poruchy učenia ( sš) ale keď sa snim učim aj cely deň v izbe tak tu 2 jku donesie. Nema sa stebou kto učit? Daka kamoška. Podla mna si to lepšie zapamätaš.

pepek11
21. nov 2021

A papier - doklad o týchto diagnózach máte? Ak áno, treba ho predložiť. Oni to pri skúške musia zohľadniť.

autor
22. nov 2021

@pepek11 mám zohľadnený iba cas na prípravu. To znamená keď mame test mám viac času ako ostatný. Majú mi dávať test miesto skúšania lenže táto vyučujúca to nerobí povedala že preco by ma mala zvýhodňovať oproti ostatným. A doklady mám

agatazp
22. nov 2021

V takýchto prípadoch sa známym osvedčilo učiť sa z nahrávok, t.j. nadiktovať učivo, prípadne poznámky na diktafón alebo do mobilu a púšťať si to kedykoľvek aj počas dňa, v aute, večer pri zaspávaní...hlavne pri dislexii je to veľakrát účinnejšie, keďže si ľudia ľahšie zapamätajú počuté slovo ako prečítané.

nelca0510
22. nov 2021

Mrzí ma to,ale pol hodiny by si si každý deň našla. Žiadny príbuzný?

pepek11
23. nov 2021

Tak tá vyučujúca nemá na to právo. Treba to riešiť s niekým na škole.

janage
23. nov 2021

Držím palce. Len ma zaujíma to sú teraz len 2 termíny na skúšku? Lebo čo ja si spomínam bol riadny, opravný a až tak v určitých prípadoch dekansky. Aj keď ten mi našťastie nikdy nebolo treba.

autor
23. nov 2021

Ahojte nespravila som. Povedala že sa dohodne z prodekankou čo dalej a dá mi vedieť ale asi by som mala to nechať tak nemam na to

pepek11
23. nov 2021

Prečo osobne nejdete za tou prodekankou?

surama
23. nov 2021

Nevzdavaj sa. Chod za prodekankou, vysvetli situaciu a uvidis, ze ti dovoli este jeden termin. Oficialne mas obmedzeny pocet terminov, ale ked chcu, tak vedia jeden akoze vymazat a pojdes este raz. Hlavne musia vidiet, ze chces. Drzim prsty 🙂

marca12
23. nov 2021

Maplno vyuzi cas,nezamyslaj,ze to nespravis. Mysli len na ucenie. Tiez som mala na vyske krizu,bola som na opravnom a par dni premyslala,co ked to nedam. Vyspala som sa na to a ucila sa,co mi sily stacili a uspesne zvladla. Vzdy je riesenie,nevzdavaj sa.