Chodenie von s partiou v 12r.

nefertitiavi
1. jún 2018

Chcela by som sa poradiť ohľadne dcérky
Ma 12 rokov, v septembri bude mat 13.
Dvojfazovo pláve, 2xdo tyzdna ma hiphop a 1x angličtinu
Výborne sa učí ...
teraz s ňou začala plieskat puberta. Neustále prevracanie oči, tukanie do mobilu,papulovanie
Manžela to totálne vytáča a su nonstop v sebe 😢
A teraz k hlavnému problému
1x do tyzdna ide s partiou hip-hopu na limonádu alebo zmrzlinu. Ale teraz najnovšie sa chcú chodit samé kúpať ... a to sa mi zdá uz moc...
Bojim sa ze sa im niečo stane, budu sa blaznit, chalani ich budu topiť.... stat sa moze hocičo ...
Nepáči sa mi ze by mali ist sami🙄🙄
Dcérka nevie pochopiť preco ju nechceme pustit
A tak sa pýtam ...ako reagovať ? Pustit,nepustiť 😢

pribinak
1. jún 2018

ocenila by som, ze vas o tom informovala, mohla to spravit na tajnaca. ja by som ju pustila, trochu jej treba verit
zle sa moze stat aj ked pojde cez cestu, netreba to hned vidiet, ze sa tam budu topit a robit si zle
skoro 13rocna kocka a pises, ze fajn typ, tak treba jej trochu doverovat

reni666
1. jún 2018

Ja si ešte pamätám nato aké to bolo keď som mala 13 ( len pred 10r.) a moji kamaráti furt všade chodili a mňa nikam nepúšťali a je to fakt zlý pocit potom keď sa to už stane veľa krát tak človeka už ani nikam nevolajú a cítila som sa z toho veľmi zle. A keď sa dalo tak som išla potajme lebo pubertakovi keď niečo zákazete tak to bude chcieť ešte viac. A najhoršie na tom je keď rodič ani nevysvetlí prečo zákaze niekam ísť alebo niečo robiť a povie len : lebo som ti to povedala (to vie strašne nahnevat a uraziť akoby si ani človekom nebola) treba sa vcítiť niekedy do nej a vedieť aká je a čo sa jej dá dôverovať lebo potom bude klamať že ide ku kamoske a pritom budú na kúpalisku atď.

fefe123
1. jún 2018

tiež si myslím, že je už dosť "veľká".... ja som chodila sama už od 9 rokov... mám v tom veku susedu a chodia s kamoškou kade tade... ak sa má stať zle, stane s aj doma... treba jej len dohovoriť, že ak sa dozvieš, že vyvádzali, už nepôjde....

juliet86
1. jún 2018

Ahojki. Gratulujem ti k aktivnej sikovnej dcere. Pozri. Bude to len horsie ;) a ty musis najst tu mieru.. verte si s muzom ze ste zasiali dobru vychovu. Moznosti mas viac pustit ju na urcity cas mat dohodnute kedy sa ama ozvat a uvidis ako to vie dodrzat. Dalej pozvui jej kaaratov k vam domov nech u vas prespia alebo nech si spravia domace kino ci oslavu ci hry ci cokolvek a budes mat moznost ich spoznat aj chapcov aj dievcata. Pripadne sa spoj s jej kamaratkou a kamaratkinou mamou a dohodnite si ze sa musia navzajom strazt ako sestry a chodit von len led su tam obe atd atd. Verim ze najdete sposob. Moji rodicia patrili k tym striktnejsim... spatne som rada ze som nepatril k pijucej fqjciacej ladezi od zaciatku ;)

moniikka
1. jún 2018

Naša dcéra mala tiez 12rokov,keď sa bola kúpať s kamosmi sama minulý rok.Teraz ma 13 a tiež sa v lete chystajú,a pritom musia najprv cestovať cca 30km busom.Je to o dôvere a mobily fungujú

reni666
1. jún 2018

@juliet86 ja som mala tiež takú partiu čo pili fajčili cigarety aj trávu a ja som to do dnešného dňa nikdy nevyskúšala aj keď som už bola staršia cc16 tak som aj ja sem-tam pila s nimi ale nikdy nie tak že by mi prišlo zle. Keď niekto vie rozmýšľať za seba a nebude opakovať ako ovca tak je v bezpečí je to o výchove a aj na osobnosti, kamaráti si môžu robiť čo chcú ak si ona povie že to nechce tak to robiť nebude. Sú rodičia čo si povedia že sa dieťa dostalo do zlej partie ale nikdy to nie je na partií.

deti95060810
1. jún 2018

riešime niečo podbné s dcérou čo má 12r. teiž chodí na tréningy 2 krát do týždňa. Tréner mi povedal, že trénig na štad. trvá hod. ona príde o 2 hod. však akože je ešte tréning.... klame. pokiaľ je to len po tréningu bláznenie sa so spoluž. tak to až tak neriešim....ale troška ma trápi že klame...
k tvojmu problému - nepustila by som ju....bála by som sa.

pininka
1. jún 2018

Tak neviem kde ja zijem, ale ja pustim svoje deti max na ihrisko same, a to som u nas v okoli jedna z mala. Kupat sa a podobne veci by som 12 rocne decko s jeho rovnakymi kamosmi urcite nepustila. Nemam prehnany strach, ale podla mna to nieje este vek na to,aby takto chodili sami. Minule tu bola tema,ze si zena nevedela dat rady s pubertiakom lebo berie steroidy a klame a odmieta s nou o tom hovorit. Tak akoze prrr, ale zas az taku slobodu si podla mna dnesne deti nezasluzia.

lucilaines
1. jún 2018

tiez som v tom veku chodila na kupalisko sama s partiou, stravila som tak pomaly cele leto a dodnes mam na tie obdobia krasne spommienky..na kupalisku je plavcik, okrem toho milion inych ludi, takze su viac menej pod kontrolou..horsie bude ak jej zakazes ist, ona bude sediet znudena doma, kym ostatni kamarati sa pojdu kupat..bude sa hnevat a bude frustrovana, zacne si bohvie s kym vypisovat cez net alebo pojde von s niekym sama a nepovie ti..takze ja by som ju tiez pustila, samozrejme s dohovorom pred tym

deti95060810
1. jún 2018

hm, teraz mi došlo že aj ja som v 6 tr. chodila s kámoškami do susednej dediny na kúpalisko...rodičia v práci, ale vedeli o tom...hm, zabudla som ...

elizita
1. jún 2018

V 1998 bolo krasne leto, chodila som z dediny kazde bozie rano autobusom na kupalisko s kamoskami.. a boli sme az do zatvorenia.. nejaku kupko maniu som mala.. netusim co sme tam cele dni robili 😀 je tam voda hlboka do 4m, naucila som sa v to leto super potapat a cele som si to uzila.... mala som cerstvych 12, ine zaluby som nemala.. a mobil tiez nie.. az neverim, ze je to uz 20 rokov.. teraz ked si predstavim, ze raz bude mat aj moja dcera 12, asi by som sa tiez bala... ale vsetci kamosi a kamosky pojdu a ona nie? ja by som to v jej veku spravila potom potajomky.. a to tiez nie je bohvieco..

kvetinka75
1. jún 2018

pokiaľ je to kúpalisko a nie nejaké jazero, štrkovisko, tak by som ju pustila. Moja dcéra takto chodí od 12.tich. Sem-tam išli s kamarátkou na kupko. Pokiaľ chceli ísť na kupko ďalej, tak sme ich tam odviezli, rozložili deky a behali samé. Celý deň sme ich nevideli. Robili si vlastný program a my s manželom tiež. Ale viem že spolužiačky bez problémov chodili aj mimo mesta na kupko. Išli busom a nikomu sa nič nestalo. Stať sa môže hocikde. Keď bola dcéra menšia, stála som pod toboganom, hore plavčík a aj tak do nej 1 magor narazil.
A že to nevie pochopiť? To asi nikto v ich veku. Ja som tiež nikam nemohla chodiť, dokonca aj po 18-tke som mala problém tak viem aké to je. Pokiaľ nechce ísť večer do baru alebo na disco, tak by som ju pustila.

rucka77
1. jún 2018

Ak chcú ísť na normálne kúpalisko tak prečo nie? Tam by mal byť dozor pri každom bazéne a práve na toto dávať pozor aby neskákali na seba do vody, netopili sa a podobne. Treba jej trošku aj veriť 🙂 Lebo vám prestane hovoriť kam ide a to bude horšie

nefertitiavi
autor
1. jún 2018

Je to jazero. Nie kúpalisko
Nie je tam plavčík 🙄

kvetinka75
1. jún 2018

@pininka ja by som to nevidela tak, že má príliš veľkú slobodu. Jednoducho určité veci patria k určitému veku. Aj keď sa doba zmenila, tak na kúpaliskách sa blblo kedysi aj dnes. Tam by som nejaký rozdiel nevidela. Ale záleží to od toho ako je ďaleko, a aké je dieťa. Ja mám dcéru zodpovednú, dá sa na ňu spoľahnúť, takže u nás zatiaľ zákazy nepadli a to už bude mať 17. Možno preto, že sa nefláka a nepotrebuje sa zúčastňovať aktivít, ktoré by sa mi už nepáčili. Ale kúpaliská, prechádzky, plavárne. To vidím ako neškodné záležitosti. A čo sa týka tej záležitosti ohľadne tých steroidov. To niekedy neovplyvníš, či dáš dieťaťu slobodu alebo nie. Mohlo to začať tak nevinne, že začnem cvičiť, robiť niečo pre svoje zdravie a namočil sa do toho parádne. Ale nikdy nevieš čo ako skončí, ale nikdy nezačínam nič s tým, že to môže zle skončiť. Každý človek je iný a preto by si každý doma mal zvážiť čo áno a čo už nie.

kvetinka75
1. jún 2018

@nefertitiavi tak v tom prípade bez dospelého dozoru určite nie. To by som mala problém aj v 16-tich ju samu pustiť. A nech sa odúva koľko chce. Ak by sa tam niečo stalo, nestojí to za to.

kittykat22
1. jún 2018

@nefertitiavi hmm jazero bez dohľadu - by som nepustila. Kúpalisko kde je plavčík áno. A má krúžky, má kamarátov, nemyslím si, že si matka teroristka. A môžeš jej povedať, že keby sa jej tam niečo stalo, tak ty a manžel pôjdete sedieť, za zanedbanie starostlivosti.

junovedievca
1. jún 2018

Precitala som vsrtky komentare a chcela som sa prodat ze ved preco nie.ale automaticky ked si napisala jazero tak toto by som nedovolila.bud sa dohodnu ze pojdu na kupalisko alebo nepojde a este mozno by som chcela hovorit aj s rodicmi tych inych deti.ci im to vobec dovolili

moniikka
1. jún 2018

@nefertitiavi tak v tom prípade by som nepustila našu dcéru ani keby mala 15

pininka
1. jún 2018

@kvetinka75 ano mas v nieco pravdu, aj moj najstarsi je velmi zodpovedny, je vsak aj rozdiel kde clovek byva a vyrasta. My tu ziadne kupalisko nemame a voda kde by sa mohli ist kupat je riadne daleko. Jasne ze keby sme mali rybnik tri kroky od domu tak ich tam pustim.

nefertitiavi
autor
1. jún 2018

Ja som asi dosť precitlivelá, prísna, veľa od nej vyžadujem...
Možno je to trochu deformácia ... trénujem deti v bazene a vidím ako pri hre nerozmýšľajú

kvetinka75
1. jún 2018

@nefertitiavi nie si precitlivelá, ale jazero bez dospelého a plavčíka. Priveľký risk a nestojí to za to. Kúpalisko je iné ale toto. KEby sa niečo stalo, budeš si to vyčítať do konca života? Len aby sa neodúvala.? Možno ani tie decká nakoniec nepôjdu, alebo pôjdu 1-2x a viac nie. Prídu ešte horšie ,,nápady,,. Neboj, prežije to.

terezka1947
1. jún 2018

@nefertitiavi si normalna mama...tiez by som na jazero nepustila
a co sa chodenia von tyka-zalezi s kym,kto je v tej partii
ja som asi tiez stara skola a deti mam este male....ale tiez by som chcela vediet,co a ako,kde su a s kym-hoooooci,jasne,nemozem byt policajt,ani nechcem,ale kedze su to stale deti-darmo maju 12,13....su este na niektore veci,situacie male.....musi byt este nejaky dospelacky dozor

ebi88
1. jún 2018

Coooo? My sme sadli so sesternicou mladsou odo mna na bus rano a sli sme na kupko, ja asi 10 rocna starsia ako dozor, vycapali sme sa a sli domov, vsetci spokojni :D

eliska13
1. jún 2018

@deti95060810 veď toto🙂) my sme zabudli ako sme vyrastali.ale v takom veku som nebola ešte sama na kúpalisko som išla ako 15 r
@nefertitiavi neviem napíšem za seba.Ja by som ju nepustila, ale môže to brať ako podraz a presné by som sa bála toho, že sa budú topiť veď viem ako sa deti hrajú v bazéne.Cim väčšia blbosť tým väčšia zábava.Ak ju nepustis a budú tam všetci bude zase outsider a budú sa jej posmievať.ty zvaz či je rozumna, ale zase ona môže byť a niekto iný bude spratek.Tazke to je u nás vzdy išiel niekto z dospelých čo bol mimo nás a, ak bolo treba odviezol nás....ale viac nie ako áno.

@ebi88
@nefertitiavi

eliska13
1. jún 2018

@ebi88 áno aj môjho otca učili voľakedy staršie deti plávať.Otec mal vtedy 7 rokov a bol s nimi na jazere🙂sme iná generácia úzkostlivo a deti sú viac-menej doma a potom sa bojíme všetkého.Chceme ich chrániť a možno im tým robíme zle a nevedia potom odhadnúť riziko.Je to ťažké radiť.

ebi88
1. jún 2018

@eliska13 tak ja som 88 rocnik, neviem ci som stara ci ako :D tam sme stretli furt kopu deti z nedalekehonsidliska, skakali sme ked plavcik nepozeral, a tu sme, no. Ale jazeronbez plavcika to by som sa trochu asi aj ja bala.. neviem no.

jana_eyre
1. jún 2018

ja som sa v 13 chodila sama kupat s kamaratkami bezne, bicyklami daleko od domu.. veru neviem, ci by som svoje deti v tom veku v pohode pustila, to neviem teraz povedat, pretoze este take nemam - ani ked mal najstarsi 2r nevedela som si predstavit, ze sa raz bude bicyklovat sam daleko odomna a teraz to tak v pohode funguje bez toho aby som sa sialene bala.. (to je len priklad, vacsiu odvahu mam az ked je to aktualne, nie ked si to len predstavim) ja len taku otazku, kedy je podla vas vhodne aby decka chodili same sa kupat?

hettinka
1. jún 2018

V 12 rokoch som dceru samú nepúšťala nikam, chodili sme po ňu aj na krúžok, najmä v zime,
ale chodievala na sústredenia a súťaže, tam bola "pod dozorom" trénerok, ale samozrejme, nestarali sa tak, ako rodičia, mali aj dosť voľno.
Na kúpalisko s kamoškami išla v 9. triede, ale tak, že aj my sme boli na tom kúpalisku, len sme tam neboli "spolu". Potom chodila na prímestský tábor v letem, tam tiež už sama, postupne sme tak uvoľňovali a vždy s pravidlami, kedy príde, čo môže.
Teraz má skoro 17 a už chodí dosť von, aj vlakom po Slovensku, ale viem, ze je zodpovedná, ozve sa mi v priebehu dňa, alebo da fotky na Insta. Vždy viem, kde je, s kým je, kedy príde.
Ak sa vracia domov neskôr, prídeme radšej po ňu autom, zatiaľ jej to nevadí, práve naopak, je rada. Jej kamarátov tiež poznáme, aspoň z videnia a odkiaľ sú, z 90% sú to spolužiaci zo školy, mladší aj starší.
Doma ju uviazať nemôžeme, ale doba je taká, že deti treba "strážiť".

caroline_
20. aug 2018

@deti95060810 podľa mňa ti aj preto klame, lebo vie ze by si ju nepustila