Dajte tipy na brigádu pre 12-ročnú

michalkas25
7. dec 2020

Ahojte,chcela by som sa opýtať na nijaké návrhy prigád pre 12 ročné dieťa,okrem venčenia psov a stráženie detí.Za odpovede vopred ďakujem.😊😘

pribinak
7. dec 2020

@viikkki 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ môže vyzerať aj ako 30 ročná, nasiaknuté dátum narodenia do dohody a je ...... v 12tich či v 13tich sa asi nedá veľmi baviť napr o hmotnej zodpovednosti
Ty by si vzala niekoho na brigádu len podľa toho ako vyzerá? Ak áno, tak Mein Gott

viikkki
7. dec 2020

@pribinak nie ale ona je aj zodpovedná, vyspelá nie len fyzicky ale aj mentalne, kľudne teraz keď budem mať babatko nakoľko som tehotná jej ho dám postrazit... Ona sa správa ako dospelý človek... Ale jasne ze zákony sú zákony a brigádovať ist nesmie... Ale zase napríklad ja som od 9rokov dostávala až kým som sa nevydala a ešte aj teraz niekdy peniaze od otca a kým som nemala pracu každý mesiac 200€ (nie nebolo to výživné) normálne s nami býval... Tych 200€ bolo vreckové

hettinka
8. dec 2020

@sisaka nás toez sa vie o seba postarať sám. Ale o seba, nie o ďalšie dieťa, navyse cudzie. Je to veľká zodpovednosť.

sisaka
8. dec 2020

@hettinka viem, že na Slovensku to nie je zaužívané, ale tu áno, tie deti na seba nepreberajú žiadnu právnu zodpovednosť, ta je stále na rodičoch, je to to isté, ako keď starší súrodenec dáva pozor na mladšieho, to nie je, že teenager tam príde na cely deň a supluje rodičov, je to nejak tak ako v amerických filmoch - Rodičia chcú ísť spolu na večeru, zbehnut na nákup...tak si zavolajú dievča na stráženie, ktoré v dome tu hodinku dve postráži deti, aby neostali samé, Naleje im džús, vyberie z chladničky jogurt, atď., dáva pozor, aby sa im nič nestalo, nič náročné, čo bežne deti nerobia, keď majú mladších súrodencov. Decká, ktoré sa na to necítia, tak to nerobia, nie je to žiadna povinnosť, takze ak Johnny v 12 ešte nebol doma nikdy sám, nevie ani zapnúť mikrovlnku a je jedináčik a malé deti videl len z okna, tak asi sa na to nedá, ale je kopec vyspelých deti, hlavne dievčat, chalanov to moc neláka, ktore v 12 rokoch, dokážu na 1,2,3 hodinky úplne v pohode postrážiť dieťa . Tiež to nie je povinnosť rodičov najat si babysittera, keď sa na to necítia, mame tu škôlky, kde dieťa môže odložiť, ak si potrebuješ nakúpiť, či ist s niekym na večeru tie sú otvorene do 11 večer, alebo si nájdeš starsiu osobu trebárs 40 ročnú, alebo neveríš nikomu a nenájdeš si nikoho. Nikto nikoho do ničoho nenúti, ani 12 ročných babysittovat ani rodičov využívať ich služby

gabika0825
20. dec 2020

@michalkas25 oficiálne pochybujem že niekde by zobrali 12 ročnú. Možno po známosti... venčiť psa nejakému staršiemu človeku, alebo vyrábať nieco doma a predávať... nič iné ma nenapadá.. už ani tie letáky moc neponúkajú takto mladým, videla som ponuky a skoro všetko ponúkajú študentom strednej školy

gabika0825
20. dec 2020

@viikkki aj ja mám takú v okolí ale dievča má 16 rokov, no ale vždy bola v kolektíve starších je to sestra mojej kamošky, v pohode ju berieme aj na kávu snami lebo mentálne je úplne inde ako jej rovesnici... ale 13 ročná to je trošku moc... neverim že vyzerá staršie a vážny vzťah? Kde má rodičov? Toto mi príde skor ako zanedbaná výchova.. v 16-18 chápem že baby pôsobia vyzretejšie aj výzorom aj správaním ale 13 ročná to uz je moc