Gymnázium - ako zvládnuť nápor učiva?

salamistka
18. okt 2018

Ahojte, neviem či som tento príspevok dobre zaradila, ale chcela by som sa poradiť, dcéra navštevuje prvý ročník gymnázia a potrebovala by som rady a nápady, ako ste prekonávali počiatočné ťažkosti s učivom a pod...My sme rátali s tým, že bude dosť učenia, s čím dcéra nemá problém, ale nerátali sme s tým, že bude aj veľa počítania a matematika nie je jej silná stránka no a na týchto hodinách sa berie látka, napíše sa príklad na tabuľu, zotrie sa a ide sa ďalej, profesora nemusí zaujímať, či to všetci pochopili. Ak niečomu dcéra nerozumie, my ako rodičia jej nevieme dobre poradiť, tak by som chcela vedieť, ako jej to celé uľahčiť. Viem, že to zvládne, len potrebujem nejaké praktické rady, ako ste to zvládali vy. Ďakujem.

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2020

@erikavesela ved planovat mozu, potom sa uvidi, ako su pripraveni.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
007marianna007
31. okt 2020

@salamistka no moja dcéra, keď začala na gymnázium hneď po prvom týždni mi vravela, aby som ju preradila na ucnovku, lebo to nezvláda, že to je všetko taaaak ťažké nad jej sily...samozrejme..je to veľký skok od základnej ku gymnázium..treba len vydržať (pokiaľ bola dcéra šikovná aj na základke tak si musí zvyknúť na vyššii level na gymply), v súčasnosti je dcéra v 3.rocniku a vraví, že to čo sa učili v 1 ročníku, bolo straaasne primitívne 🙂(jej slová), takže moje odporúčanie je, aby ste nachala dcéru zabehnúť, a ak ani po určitom čase jej to nepôjde a bude sa sťažovať, treba rozmýšľať o zmene školy..

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
goblinko1
1. nov 2020

@dskjhfdlkdjhl nie, žiadne ďalšie otázky nemám. Vidno, že ste jedna vzdelaná žena.
@erikavesela máte pravdu je to tak..

goblinko1
1. nov 2020

@erikavesela čo viem, tak kaderník maturitu nemá to určite nie a keď myslíte kozmetička a vizážistka, tak čom mám kamarátku samozrejme každý sme iní no pre nu to tiež nebolo Easy peasy čo som videl čo preberajú, tak si dovolím povedať majú tam biológiu (zdravovedu) fakt na úrovni gymnázií samozrejme nemajú to tam tak všeobecne ako na gympli, ale v tom čo potrebujú, tak dosť čiže tak ale áno základy treba mať len si osobne myslím áno na Soš prejde každý maturitou ale aj keď má prejsť tak sa musí naučiť.. problém je v tom, že zamestnávateľ nepozerá či má jednotky na maturite alebo 4 to samozrejme dosť vypovedá o kvalitách.

erikavesela
1. nov 2020

@goblinko1 kamoska vystudovala kadernik-vizazista s maturitou...ty si asi nevidel gymnazialnu biologiu ...lebo ja tu na sos kadernik-vizazista ano...a teda...s kludom poviem, ze sa to ani omylom porovnat neda...no mozno tak 1/10 gymnazialneho uciva...chemia?..hm 1x do tyzdna, prve dva roky...matika...hm 1x do tyzdna, tiez sa mi zda prve 2 roky...zato ja som mala na gympli matiku 6x do tyzdna a to cele 4 roky...podobne by som mohla pokracovat dalej...nie...ucivo sos nestaci na prijimacky vs...vsade sa vyzaduje gymnazialne ucivo...vies a potom ti takyto clivek povie, zc ho bavi chemia🤦‍♀️...ved o tom nema ani paru...pretoze to co sa on ucil nema s chemiou nic spolocne

simonka2004
2. nov 2020

Dobré ránko, ak môžem poradiť, tak skutočne nehadzat flintu do žita... Je to len začiatok v tomto divnom Covid čase... Určite pomôže doučovanie a počítať, počítať a ešte raz počítať, inak si myslím sa nedá. Čítala som názor "zájsť za učiteľom matematiky"... Trochu nereálny pohľad, keďže školy sú zavreté a výučba čisto distančná. Máte pravdu, problém je v prechode na gymnázium , je to náročné pre deti, iný učiteľ, iný štýl výučby, iní spolužiaci, náročnejšie učivo i jeho skladba..

goblinko1
2. nov 2020

@erikavesela však to áno gymnázium pripravuje na výšku a SOS na odbor ako ja viem nedá sa to porovnať.

goblinko1
2. nov 2020

@goblinko1 len som myslel, že na to že je to na ich odbor celkom dosť proste základ smozrejmw že na gymku je toho kvantum.. oproti sos