Koľko platili vaše deti za stužkovú?

13. apr 2021

Koľko vaše deti platili za stužkovú, najlepšie tí, čo ju nemali až tak dávno?

hettinka
13. apr 2021

U nás sa platilo na účet mojej dcéry, pekne videla kto koľko dal. Neskladali sa od 1. ročníka, ale dávali naraz (rodičia sme si to tak nastavili, veď každý si doma môže sporiť koľko chce mesačne, hádam sú všetci dospeli) a po stužkovej sme urobili vyúčtovanie, všetky blocky, faktúry sa zrátali a zvyšné peniaze zasa vrátili na účty.

suzitok
13. apr 2021

@hettinka u nas sporili, cca polovica triedy...my nie, ja nedoverujem takym veciam, rada mam svoje peniaze pod svojim dozorom 😂

monkabohdalova
13. apr 2021

350-400€
Každý polrok po 50 € od prvého ročníka

jaga18
13. apr 2021

2 roky dozadu 250 €, okolo 25 € ešte vracali z toho. V cene full večierok, jedlá nspoje, zákusky, slané, aj alko, sála s výzdobou, DJ, darček a kytice , fotograf, oznamka, choreograf na úvodný tanec...

nina255
13. apr 2021

My sme platili dokopy asi 150€, ale to bolo 8 rokov dozadu,v kulturaku 😃 vysla nam z toho aj chata na dozvuky plus alkohol na nu 😂 ale samozrejme je rozdiel mat stuzkovu niekde na dedine alebo v Bratislave v neviem akom hoteli....to by asi vyslo o dost drahsie

sigma510
13. apr 2021

400 je vcelku dosť, ale ceny za služby išli hore, ale záleží od lokality a co všetko bude v cene. Ja som mala stužkovú v roku 2010 a vtedy nás vyšla okolo 200 eur na hlavu. Mali sme v tom oznamka a všetko okolo réžie, lenže, fotografa sme mali po známosti, ten konkrétny keby sa mu platilo to co vtedy bral za stužkovú, tak by nás vyšiel už v tej dobe okolo 1000 eur iba ten, fotil nám aj pečatenie. Kameraman tiež po známosti, koľko zobral neviem ale keby sa platila plná suma tiež je to pekná čiastka. Aj kameraman aj fotograf boli dlhoročni profíci, mame naozaj pekne aj video aj fotky na úrovni, a bohužiaľ tieto služby sa pohybujú vo vysokých sumách. Taktiež keď si zratam že je dajme tomu 30 študentov a každý pozve 3 ľudí, teda rodičia plus pripadne partner alebo súrodenec, sme na 120 ľuďoch a plus učitelia, čiže stužková môže byť kľudne do 140 ľudí (fotograf, kameraman a pod.sa musia najesť tiež) a jedlo pre 140 ľudí s tým ze treba aj na neskor dajme tomu nejaké švédske stoly, predsa nechať ľudí o hlade od nejakej ôsmej kedy sa poda večera je asi blbosť, keď stužkové bývajú aj do rána. DJ alebo kapela je tiež nie lacná záležitosť, torta, dary, stužky, stuhy, nealko…alko my sme mali aj nejaké víno v tom zarátané, a to nehovorím o prenajmoch saly. My sme mali ponuku saly za 250 eur s tým ze bolo viacej starosti s tým zabezpečiť občerstvenie a naproti tomu sme mali ponuku z jednoho klubu, kde sme mohli mať full servis za 2400 eur, aj ten full servis nebol bohvie co preto sme odmietli lebo cena neodpovedala obsahu co nám ponúkali.

pallacinka29
13. apr 2021

Mne niekedy tieto anonymné otázky prídu len "aby reč nestála" a podľa mňa je to vymyslené... Autorka píše, že syn je prvák, jedna spolužiačka tri roky vopred len úplne "z brucha" strelí sumu 400 Eur - nevie sa, kde, kedy a či to vôbec bude.

tramtada31
14. apr 2021

@pallacinka29 aj u nás to tak bolo, takze tej téme verim. Moja mama vysvetlila triednej, ktorá tiež chcela, aby sme sa skladali každý polrok po menšej čiastke, že to nemá logiku, lebo každý si tie peniaze môže sporit sám doma a potom sa k nej pridali aj ostatní a nesporilo sa na stuzkovu.

suzitok
14. apr 2021

@pallacinka29 nie je to vymyslena tema.. by si sa cudovala kolko rodicov je uz v 9 rocniku posadnutych stuzkovou a su aktívnejší ako deti..ved tie deti ani netusia poriadne, co to ta stužková je..toto je vsetko aktivita rodičov...deti si to začnú uvedomovať az niekedy koncom tretieho a vo stvrtom rocniku
Tiez sme mali take aktivistky, ktore zili 4roky len stuzkovou...a na stužkovej som mala pocit, ze oni maju stuzkovu a nie ich deti 😂

denka001
14. apr 2021

Odporucam postupne aj mi sme sa 50 eur ročne skladali pred 4 rokmi a bolo to lahsie

autor
14. apr 2021

@pallacinka29 naozaj to nie je vymyslená téma aj mňa prekvapili, že sa to rieši takto skoro, ale ževraj niektorí to riasa už od prvého rodicovskeho

autor
14. apr 2021

Myslím v niektorých triedach/skolach

betty_image
14. apr 2021

250 eur, bolo nás v triede 20.

denka001
14. apr 2021

U nás tiež v prvom ročníku už

lucia147852
14. apr 2021

Pred 10 rokmi som mala mat stuzkovu a tiež chceli 350€! A v tom nebolo nič, ani oznámka, ani tablo to proste doplatiť zvlášť. Nakoniec sme 5 nešli lebo to bolo celé divne. Čo sa povedalo v jeden deň na druhý neplatilo. Nakoniec to skončilo dosť fiaskom, že chýbali na úcte peniaze a bolo malo jedla, ale zato litre alkoholu. Tiež sa každý polrok po 50€ malo zbierať. Nič horsie ako keď sa toho chytí nesprávna osoba.

zefyra
14. apr 2021

Dcéra 350

heleninamama
14. apr 2021

Baby, neviem, čo sa čudujete. Pred pár rokmi som učila na gymnáziu a naozaj sa na stužkovú skladalo už od prvého ročníka. Riešilo sa to hneď na prvom rodičovskom. A nebol to môj nápad ako triednej, ale chceli to matky, lebo vraj naraz zaplatiť poplatky, odev, topánky, kaderníka... pre viacerých členov rodiny by bol pre mnohých problém. Decká sa skladali sa po 100 eur ročne, len vo štvrtom ročníku už len 50 eur.
Sálu sme mali napr. objednanú 2 roky dopredu (aj so zloženou zálohou) a všetko dokopy nás v novembri 2014 vyšlo cca 300 eur na osobu. Hotel v centre Žiliny, podľa mňa nič výnimočné, ale jedlo bolo výborné a bolo ho dostatok, rovnako aj pitie. A fakt sme mali vyúčtované všetko do posledného centu, vrátane oznámení, kameramana, fotiek, pohárov... To, čo zostalo, padlo na dozvukoch - vikend na chate.

hettinka
14. apr 2021

@heleninamama a aký je rozdiel, keď peniaze rodič niekam posiela a ked si doma odklada? Veď hádam každý je natoľko hramotny, že vie dat 10 EUR bokom aj doma, ak teda má priblem dat naraz 300€

Inak, Slovakia už stužkové nerobí.

heleninamama
14. apr 2021

@hettinka To sa pýtaš nesprávnej osoby😂. Rodičia si to takto odhlasovali a tak aj bolo. Boli tam dobre situované rodiny, aj priemer, ale chceli to takto. A fakt bol jeden bod na každom rodičovskom na tému Stužková.

hettinka
14. apr 2021

@heleninamama boze, ľudia z toho narobia. Ale máš pravdu, tiež učím a tiež vecný problém stužková, kto zaplatil, kto nie ... tak som to na rodičku zrušila a nech si o tom diskutujú po rodičku. Stužková nie je školská akcia.

luccija
14. apr 2021

To sú len také kuse informácie neboj sa ešte sa x krát pohadate.neter mala na výber 2 miesta, niekto chcel tortu za 400 eur ostatní to chceli dat spraviť cukrárke za polovicu nikdy sa nemôže zhodnúť 20 rodičov.,Sú takí čo to pojmu ako malú svadbu😊žiaci to vôbec tak neprezivaju ako rodičia ako hore niekto píše.ked sú prváci ako môžu vedieť ako pôjde hore strava o x rokov všetko je to len z brucha suma

suzitok
14. apr 2021

A ja som sa teraz prebrala, ze mam syna druhaka 😁 a tu o stužkovej este ani slovo...