Maturitný test na opravnej skúške z maturity

leo25
13. mar 2024

Ahojte chcem sa opýtať ako to vlastne je keď niekto napríklad neurobí písomný test z angličtiny ani sloh a opravné sú iné testy a sloh alebo ako to je na opravných? Dik za info

vyrovnanaosoba
13. mar 2024

@leo25 no jasne že iný test, veď máš mať vedomosti z celého štúdia, nie len len jednu otázku vedieť zodpovedať.

onedaynick
13. mar 2024

@vyrovnanaosoba ine sa pyta.

dzejsik
13. mar 2024

@leo25 malo by sa opravovat len to co neurobi, ale je velka pravdepodobnost to urobit, ked z testu staci dosiahnut 33% a zo slohu 25%, navyse slohy opravuju ucitelia a pokial ziak uz aspon co to napisal, nebudu si vyrabat ani oni robotu navyse

leo25
autor
13. mar 2024

@dzejsik ahoj ja viem ze stačí aspoň jedno z toho urobiť ale pýtala som sa ci na opravných sú iné testy ako na riadnej maturite

leo25
autor
13. mar 2024

@onedaynick pýtam sa ci na opravných testoch sú iné testy ako na riadnej maturite alebo sú testy iné koli tomu ze daný test sa už robil a človek by vedel už odpovede dopredu asi tým pádom budú iné testy na opravných

dzejsik
13. mar 2024

@leo25 urcite ine, lebo z tychto budu zverejnene vysledky

julka188
13. mar 2024

@leo25 na 100% je test iný, obsahovo rovnako náročný, téma na sloh je tiež úplne iná. Učím AJ na strednej, tak som dôveryhodný zdroj.

lukbe
13. mar 2024

@leo25 to by ti mal vysvetlit vyučujúci.

nenne27
13. mar 2024

@leo25 tie opravne v septembri su samozrejme ine

nssv2
13. mar 2024

@leo25 tie su samozrejme iné, ale napr spravi jedno z toho či uz len test alebo sloh, tak ustne musi dat minimalne na 3ku a nemusi opakovat

leo25
autor
14. mar 2024

@julka188 ahoj mne nerobí problém ústna skúška viem komunikatívnu angličtina B1 hovorenu ale gramatika je pre mňa za trest čiže neviem ako som dopadla na teste písomnom ale sloh som mala napísaný aj všetko som dodržala odseky forma list aj tie body som dodržala co bola téma len neviem ako ma oboduju a bojím sa aby aspoň sloh vyšiel stačí mi teda 7 bodov to je 35% na prejdenie z písomnej časti teda aspoň sloh mat urobený a môžem ísť na ústnu

marcip
15. mar 2024

1. Aj keby si neurobila ani jedno a ukončiš 4. ročník ideš na ústnu. Ak odpovieš na 3, v septembri opravuješ iba písomnú časť aj EČ aj PFIČ. Na EČ potrebuješ viac ako 33% na PFIČ viac ako 25%.
2. Ak urobíš len jednu časť a odpovieš na 3 si úspešná. Neotravuješ nič, zmaturoval si.
3. Ak neurobíš niektorú časť a odpovieš na 4, my odporúčame sa prihlásiť na všetky 3 časti
Dúfam, že je to zrozumiteľne