Nealko pivo pre 15 ročného

natalia_17
31. okt 2018

Dovolili by ste,?

sissy27
31. okt 2018

@marlenka222 si ma pobavila 😂😂😂 očividne nemáš dieťa v tomto veku, takže máš dosť skreslenú predstavu 😉 dovoliť nemusíš, ale to neznamená, že sa to nestane. A pri troške šikovnosti sa nedozvieš. Aj peniaze na pivo či cigy si zoženú.

bubla01
31. okt 2018

@marlenka222
Nechcem zasahovať do výchovy ja len, že si nemyslím, že je to správny typ výchovy (každý podľa svojho gusta). Keď si s dieťaťom rozumieš a vieš stanoviť hranice tak nemusíš zakazovať.
A to že je život dlhy, no neviem. Ani tak veru nie. Niečo si skratka musíš odziť (nemyslím tým aby chodili deti opité a tak) lebo potom budú dospelé prídu do sveta a budú vyhukane kukať...
všetko zakázať a v 18 už dovoliť a neriešiť to znie jak problém.
P.S.- môj názor
Priveľa zakazovať a priveľa dovoľovať je na prd.

0martina0
31. okt 2018

mala by vam tu odpovedať terapeutka čo pracuje s alkoholikmi a potom by ste sai neboli zastancami toho že povoliť

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2018

@0martina0 ale, uz zase nerobme z komara somara. Ked niekto vypije raz za cas trochu nealko piva, tak je to isto lepsie, ako ked mu budes zakazovat a potom sa niekde odtrhne a zryje do nemoty, lebo zakazane ovocie najlepsie chuti.

0silvia0
31. okt 2018

@0martina0 a predstav si, že v Nemecku je veková hranica pre pitie alkoholu (žiadne nealko, ale normálny alkohol) 16 rokov!!! Chceš mi povedať, že čo nemec to alkoholik?

Inak som pri tejto debate dostala chuť na pivo, pôjdem pozrieť, či nie je nejaké zabudnuté v chladničke 🍹

deti95060810
31. okt 2018

tomu nezabrániš... na pár mesiacov to môžeš oddialiť, ale potom ak mu zachutí tak s tým nespravíš veľa... veľa spraví aj partia, kámoši....

galioska
31. okt 2018

@natalia_17 NEalko pivo! co na tom treba zakazovat? zakaz a kupi si aj alko aj energi drink ktory drzi kazde druhe neplnolete dieta v ruke! ach jo 🤔😃 my sme davno cuckali vineckona z deci sme boli ozrate na kazdom vylete zo strednej😂😂🙈

pininka
31. okt 2018

@galioska tak tak, vies ako sa hovorí, zabudol bol, že telatom bol. Neverím že si nehrkli keď boli v takom veku

0silvia0
31. okt 2018

@marlenka222 takže podľa teba ak si ten 15-ročný zarobí, tak si môže to NEALKO blahosklonne dať?

0martina0
31. okt 2018

@0silvia0 a ja som niečo take napisala čo nemec to alkoholik a mysliš že je na tych fľašiach len tak napisane zakaz alkoholu do osemnasť rokou

minnie55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikadooo
31. okt 2018

@natalia_17 podla mna okej, ved je to nealko... nechapem kde je problem?

eva8
31. okt 2018

@matqa411211 tvoje deti fakt neboli na žiadnej párty do 18 rokov? Žiadna oslava narodenín, nič? Ja som dosť striktná mama, ale deti až tak nakrátko nedržím. Oficiálne sa dá zarábať od 16 rokov, teda podľa tej teórie si nealko pivo kúpiť môže aj bez tvojho povolenia, lebo si naň zarobil? Do 18-ky alko ani cigarety nepredajú, ani do nočných klubov nepustia. Ale nealko pivo, radlera, či energetický nápoj si kúpiť môžu bez problémov. Podľa mňa otázka stála či je to vhodné z návykového (neskôr alkopivo) alebo zdravotného hľadiska. Nie zakazovať preto, že si na to nezarobil a vybavené.

@natalia_17 ochutnať z môjho nealko áno, ale kupovať mu, to nie a aby si kupoval sám, to tiež nie. No neviem ako to bude prebiehať u môjho syna, keď bude chodiť s kamarátmi von.

0silvia0
31. okt 2018

@0martina0 rozprávame sa stále o NEALKU! Ja som len spomenula, že v Nemecku je veková hranica 16 rokov a je to tam normálne akceptované, každá krajina má iné vekové obmedzenia. U nás je to síce 18 rokov, ale táto téma je o nealko pive.

0martina0
31. okt 2018

@0silvia0 no však ja viem že sa rozpravame o nealku ja som napisala preto že je tam zakaz do osemnasť lebo ty si napisala čo nemec to alkoholik a s NEALKOHOLICKEHO alkoholik

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2018

To je zaujimave, ako niektore dokazu (ne)pochopit zrozumitelny text.🙉

@0martina0 Precitaj si to, co Ti doteraz napisala @0silvia0 a citaj pomaly a premyslaj nad tym, lebo Ty si to tak skomolila, ze sa tie Tvoje reakcie uz nedaju ani citat.

0martina0
31. okt 2018

@dskjhfdlkdjhl a čo som na tom skomolila

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2018

@0martina0 takmer vsetko😉

0martina0
31. okt 2018

@dskjhfdlkdjhl čo konkretne

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2018

@0martina0 tak hlavne si asi vobec nepochopila hned jej prvu reakciu, teda toto:
"a predstav si, že v Nemecku je veková hranica pre pitie alkoholu (žiadne nealko, ale normálny alkohol) 16 rokov!!! Chceš mi povedať, že čo nemec to alkoholik?"
Aspon podla toho, co si jej odpisala. Ale vsak si vsetko znovu pomalicky precitaj a premyslaj.

0martina0
31. okt 2018

no však ja som to pochopila že je v nemecku vekova hranica pitia alkoholu od 16 a na moju odpoved mi napisala že sa bavime o nealku to si nepostrehla skus si to znovu prečitať ty a snad pochopiš prečo som to tak napisala

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2018

@0martina0 no, nebudem sa s Tebou hadat, ani Ti vysvetlovat pisany text, si dospela😉Postrehla som celu vasu debatu, mam v tom naozaj dost jasno, ci sa Ti do zda, alebo nie😉

0silvia0
31. okt 2018

@0martina0 ty fakt nechápeš čo som chcela povedať??? Napísala si, že stretnutie s nejakou terapeutkou by nás presvedčilo, že by sme to NEALKO nepovolili v pätnástich rokoch. Na to som ja napísala, že v Nemecku je povolené piť ALKOHOL od 16-tich, čo je celkom blízko k tým 15-tim rokom a predsa nie je každý nemec alkoholik aj napriek tomu, že môže piť normálny alkohol od 16-tich. Chápeme sa? Ak nie, polopatistickejšie to už vysvetliť neviem...

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2018

@0silvia0 skus nakreslit😀

0silvia0
31. okt 2018

@dskjhfdlkdjhl no s kresbou by som to asi príliš skomplikovala, to by sme kreslili do rána😎

romiada
31. okt 2018

@natalia_17 nase decka si dali na dovolenke parkrat...9 a 10 rokov mali. A kamos povedal svojmu dospievajucemu synovi: ked budes mat chut na cigaretu, tak Ti ich kupim ja osobne a so mnou tu prvu krabicku aj vyfajcis. A aky to ma efekt? Chalan je športovec a o cigarety odvtedy ani nezakopol 😉

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2018

@0silvia0 ale ake by to tu bolo potom pekne😉

0martina0
31. okt 2018

@dskjhfdlkdjhl chapem je neskoro večer asi si mala blby den

0silvia0
31. okt 2018

@romiada a s terapeutkou si si už dala stretko?

0silvia0
31. okt 2018

@dskjhfdlkdjhl no to by záviselo od výtvarných zručností 🙂