Nemám doma kľud na učenie

6. feb 2022

Neviem čo mám robiť, doma nikdy necítim taky pokoj na učenie sa. Nemám vlastnú izbu, mám ju s bratom. Ten je v nej tak isto stále ako ja. Ja sa najradšej učím nahlas a nechcem aby ma brat počúval. Najlepšie je,keď sa hrá na počítači a nadáva pri tom. Doma sme väčšinu času tiež všetci. Rodicia vždycky odomna niečo chcú, otec vykrikuje tiež pri hrách... proste nikdy necítim ten kľud.
A plus k tomu ešte aj susedia nad nami dupocú. Proste vkuse som v takom strese. A nie len vtedy keď sa musim učiť ale aj normálne :(

kacena4
6. feb 2022

daj si sluchadla a nevnimaj okolie

0silvia0
6. feb 2022

sluchadla na usi a uc sa nahlas ak potrebujes a vzdy vyuzi prazdnu miestnost, napr. rodicovsku spalnu na ucenie. Zial, nie kazdy ma svoju detsku izbu.

hipuska
6. feb 2022

Ja som sa už učila aj v kúpeľke, na wc alebo v spalni rodičov. Ale, najlepšie, keď sa porozprvas s rodičmi a "vydupes" si každý deň čas vo svojej izbe na učenie

missdiva
6. feb 2022

Chuda, neporadim ti ale dufam, ze si to tu precitaju vsetky tie mlade mamicky, ktore maju deti skor ako pracu alebo byvanie.

ckocka
6. feb 2022

Nemožeš sa učiť aspoň niekedy inde ako doma? U kamarátky, v knižnici, keď bude teplo jednoducho niekde vonku?

deti95060810
6. feb 2022

a keby si išla do izby rodičov? aspoň moje sa tak učia napr. básničku, občiansku apod...

deti95060810
6. feb 2022

@missdiva určite lepšie je mať bábo v mladom veku ako v 40 tke... moja skúsenosť... takže s tebou nesúhlasím.

autor
6. feb 2022

@deti95060810 izba rodičov je blízko obývačky :D nepotrebujem počuť otca jak vykrikuje ešte viac

denkatn
6. feb 2022

ja som sa chodila ucit do pivnice🙂 postupom casu som zistila, ze ked som si dala kavu som bola nervzona, tak sa mi zda, ze som do tej pivnice nemusela chodit.. a potom ked uz som mala jednu vysoku skolu hotovu a robila som si take skusky a byvala som sama, tak mi v byte aj tak vsetko vadilo, tak som chodila na schodisko, kde som si dala taky polystyren na sedenie, ale musela som sediet na vrchnom schode aby bolo svetlo a este som musela byt naobliekana a este som musela mat hodinky a zvyraznovac. asi som trochu psycho, ale vsetky skoly som zvladla, takze to viedlo k cielu🙂

mirkasmile
6. feb 2022

Nemáš možnosť ostať dlhšie v škole po vyučovaní? Zopár deciek takto ostávalo v "študovni" do nejakej 16-17tej. Samozrejme ak má škola takéto možnosti

denkatn
6. feb 2022

a z akeho si mesta?

autor
6. feb 2022

@denkatn malého :D

evita_g
6. feb 2022

koľko máš rokov? študuješ sš či vš? ja som sa učievala v aute (zaparkovanom, nie idúcom), tam mi to pálilo 😉

sasesoe
6. feb 2022

Tiez by som Ti odporucala bud protihlukove sluchadla, alebo normalne a pusti si nejaku klasicku hudbu al nieco bez slov, nech Ta to nerusi. Nieco je i o dohode - ked sa brat hra hry, moze si dat on sluchadla.
Ak sa potrebujes upokojit, chod sa prejst, vezmi si knihu/zosit so sebou a mozes si ucivo nahrat a nasledne pocuvat, ale este lepsie je tento cas vyuzit na cudzi jazyk a pocuvat nejaky podcast. (6minute english, Luke's podcast,...)
Zial, idealne podmienky su malokedy, na internate su tiez ludia vacsinou s niekym na izbe, taktiez kancelarie - minimalne 2ja su, casto ale nove, moderne, open space... Takze ostava Ti len hladat moznost, ako sa prisposobit, skusit sa dohodnut, najst kompromisy, okolie nezmenis, mozes zmenit len seba. Drzim palce.

miskakyska
6. feb 2022

..táto mládež...jednej vadí hlučný brat,druhej hlučná nevlastná sestra,susedia.....neter mám takú,že aj keby človek nedýchal všetko jej vadí..🤨 už horšie ako uhundrani seniori,ktorým vadí vlastný tieň🤨😬
Prv 10 deti v jednej izbe spávalo,aj učilo a kľud nechýbal nikomu...

zuzikak
6. feb 2022

tak ako radia dievcata. skus si najst v byte miesto, ktore je podla teba najtichsie. Bud spalna rodicov alebo kuchyna. Tam sa zavri a este si kup aj protihlukove sluchadla. Co viem, robotnici na stavbach ich kombinuju aj so stuplami do usi. To by ti malo pomoct. Inak asi viac v tejto koronovej dobe nespravis ak nemozes zostat v skole dlhsie. Ked bude vonku pekne a teplo, mozes sa ucit vonku v parku alebo na inom mieste, ktore ti bude vyhovovat. Veru nie kazdy ma vlastnu izbu - takych rodin je malo.

autor
6. feb 2022

@evita_g strednú

renab
6. feb 2022

Nas najmladsi sa uci vo vani a to ma izbu sam pre seba. Ale tie ucty za vodu 🤔🤔🤔
Starsie deti mali izbu spolu a naucili sa fungovat. Nevadil im hluk vobec. Naopak, nevedeli sa sustredit v tichu. Na vysokoskolskych intrakoch to mali ako plus...

mirage
6. feb 2022

@miskakyska ked bolo 10 deti v jednej izbe - 19. storocie, myslis, ze od nich v skole vyzadovali tolko, co dnes? Ved pol roka boli s rodicmi na poli. Aj ja musim mat na pracu sukromie a ticho, preto som to zabezpecila aj mojim detom.

denkatn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
desore
6. feb 2022

@miskakyska Kazdy clovek ma ine potreby. Ja som sa celu vysoku skolu ucila v noci od 22:00-3:00. Vadil mi akykolvek hluk.

bilancia
7. feb 2022

ja ked bolo fajn pocasie som sa ucila na balkone :D :D mam starsieho brata a tiez som nikdy nemala vlastnu izbu, pripadne som sa chodila ucit von (lavicka, park , ) alebo aj do "senku" si sadnut na kofolu a pri kofole som sa ucila :D ale doma sa mi nedalo

gabikaa96
7. feb 2022

@bilancia ja som sa učila na dvore,v parku alebo v kaviarni na terase (mám oveľa mladšieho brata a stále má otravoval)

matqa411211
7. feb 2022

@miskakyska ty si kludne sprav aj 12 deciek a nasackuj si ich do jednej male chyzky, nech nikto nema klud, sukromie a tvar sa aka ste stastna rodinka, a druhych nechaj zit normálne

rivini
11. feb 2023

Rodicia nepracuju, ze su stale doma? Skus kniznice, hlavne tie vedecke su na to ako stvorene. Ako studentka mas lacny rocny vstup…