Neter a problémy s chlapcom

mimol
21. máj 2016

Ahojte zienky!

Mam neterku, ktorá je v puberte a zacina riesit svoje prve problemy s chlapcami. Radsej to prebera so mnou ako s mamou tak si niekedy pride po radu. Je to velmi pekne dievca. Zapacil sa jej jeden chlapec, ale on nema zaujem o nu, ale o inu. Snazila som sa jej vysvetlit, ze to neznamena, ze je skareda a nema sa nad tym trapit. Len ona je v citlivom veku a berie to ako pohromu 🙂
A veruze som si aj ja zaspominala na taketo moje lasky 🙂 Mali ste vy niekedy zaujem o niekoho, kto o vas nie? Stalo sa vam to aj uz po 20-tke, nie len v teenagerskych rokoch? 🙂 Ako by ste pubertiakovi vysvetlili túto situáciu, že aj atraktívny človek sa nemusí každému páčiť?

tyelde
21. máj 2016

jeeemine, a koľkokrát...len jej treba proste vysvetliť, že svet sa preto nezrúti a nájde si iného...ja som "nie-teen" len krátko, čiže viem si živo pospomínať na tie pocity, ale závisí od povahy...ja som si v puberte veci brala veľmi osobne a žiadne vysvetlenie proste nefungovalo na nič, musela som si to jednoducho v hlave uronať sama...normálne jej vysvetli, že sa také veci stávajú a aj sa jej to ešte isto stane, ale nesnaž sa jej za každú cenu tlačiť "kaleráby do hlavy", možno si to len proste potrebuje nechať v hlave uležať a potom sa cez to prenesie 🙂

rheuska
21. máj 2016

Vkusje velmi subjektivny. Chalan ju asi za atraktivnu nepoklada. Skor jej treba vysvetlit, ze nie vsetko co sa paci jej sa paci aj inemu. A to je dobre. Preto mame vstky sance :D. Tazko sa ale vysvetluje pubertakovy. Ona na to prist musi byt sama. Len ju tolko neutesuj. Musi si tym prejst. A pubertaci tak radi trpia pre lasku :D. To je romanticke a dramaticke a mozu snivat. Porad ak sa pyta a uisti sa, ze nie je nejaka labilna, aby si neublizila. Inak ju nechaj tak. Len sa jej preboha nesmej. To by ti prestala verit. A moja neter miluje ked spomeniem na svoje lasky, zazitky a tak. (samozrejme primerane veku) 😉

lintu
21. máj 2016

Takými pohromami sme si snáď všetci prešli 🙂 Pre pubertiaka je to niečo nové s čím sa musí naučiť pracovať. Čím viac sa bude stretávať s niektorými situáciami, tým viac ho zocelia. Teraz je to všetko ešte o zidealizovaných predstavách a očakávaniach, vzťahoch založených len na fyzickom páčení sa... Ale to patrí k tomu veku. No na čo by sme potom spomínali ako starší? 😀

Nemyslím si, že odmietnutia sú nejako špeciálne viazané na vek. Také sa môže pokojne prihodiť i päťdesiatnikovi. Len ten z toho (narozdiel od toho pubertiaka) nebude robiť pravdepodobne už toľkú drámu.

Skús malej namiesto toho fešáka navrhnúť nejakého alternatívneho chalana z jej okolia, o ktorom už vopred vieš, že sa jej nepáči. Ide tam o to uvedomenie si, že tak ako sa mne niektorí ľudia nepáčia, tak sa nemusím niektorým ľuďom páčiť ani ja. Pritom obaja môžeme byť neviem ako krásni 😵 Praktické príklady zo života sú na vysvetľovanie niekedy najjednoduchšie.

misel0806
21. máj 2016

Sto ludi sto chuti nie kazdy ma rovnaky vkus. To neznamena ze nieje pekna proste jemu nesadla a zivot ide dalej..takych este bude kym najde toho praveho😊

anjeli_k
22. máj 2016

Ahoj, urcite sa to stalo snad kazdemu.moze byt ten clovek uzasny, krasny, no aj tak sa nemoze pacit kazdemu.su ludia, ktorym sa pacia iba urcite typy ludi, napr.chalanovi sa mozu pacit iba ciernovlasky s tmavsou pletou a darmo, ze nezna modrooka blondinka bude najkrajsia baba v skole, aj tak si ho neziska a opacne.mne sa tiez pacili iba urcite typy muzov, teraz uz iba moj manzel☺.treba jej to takto vysvetlit☺l

mima4
22. máj 2016

@mimol

no kedze robim s mladymi kočkami na pôde "krestanskej", vysvetlujem im to, ze aj to sa deje, a hlavne, ze ich hodnota a ich krasa a atraktivita nie je v druhych chlapcoch a ani nikdy nebude, tak ako ich hodnota nie je vo vyzore, v peniazoch, oblubenosti v kolektive, ale v Bohu, Boli a sú stvorene ako krasne Bozie princezne a to bez ohladu na vonkajsie okolnosti. Ale taktiez ich ucim, ze je prirodzeny smutok z "neopatovanej priazne" chlapca, je to prirodzenou sucastou zivota, dospievania... ale aj to sa da brat s humorom 😉

Ja som cca do 22 rokov tieto veci vobec neriesila, moja láska bola hlavne škola a matika 🙂