Od koľkých rokov ste dovolili svojim dcéram gélové nechty?

katka729911
15. nov 2022

Ahojte, mamičky, od koľkých rokov ste dovolili svojim dcéram gelove nechty ? Mam 16 ročnú dcéru ktorej som prvé nechty dovolila tesne pred 13kou, druha dcéra ma 12 avšak dovolila som je jej až tak 12,5-13… zaujma ma, v kolkatich ste dovolili vy 🙂

panelacikova
16. nov 2022

@ayanamirei k tomu napíšem len jedno: nielen namaľované nechty, či nechty umelé robené "s gráciou" - ako si to ty približne opísala, ale i nechty bez akéhokoľvek zásahu dokážu byť pekne upravené. takže nerozumiem celkom, znelo to, akoby nechty bez čohokoľvek, čo na ne nepatrí, neboli upravené....
ešte ma upútala myšlienka, že v tvojom okolí sú preferované upravené pekné nechty, to akože do firmy napríklad prijímajú na dobré pozície na základe upravených nechtov? 🙂 alebo to preferujete vy, čiže pár žien z práce, ktoré preferujú umelé nechty, lebo je to jedna z mála dôležitých vecí v ich živote a toto je to tvoje okolie? 🙂

kikushaa
16. nov 2022

@katka729911 ak si ich bude platit sama tak kludne aj v 16tich 🤷‍♀️

deginko
16. nov 2022

Najskôr na strednej škole,aj to iba výnimočne na nejaké oslavy,atď určite nie pravidelne a keď si bude na to zarábať...ale teda pri 12-13 dieťati by mi to ani nenapadlo

lorin29
16. nov 2022

@katka729911 po 18tke 🙂dovtedy nedovolim

onedaynick
16. nov 2022

@lorin29 a cim sa to zazracne v 18tke zmeni?

namornicka
16. nov 2022

V tom stredoskolskom veku ked si zarobi alebo odlozi z vreckoveho nie je problem. Mali by tie baby vediet kolko taky “standard” stoji, aby si aj do buducnosti vedeli urcit priority a vypocitat vydavky. Pekne nechty sa daju ziskat aj prirodzene, manikura a zopar kvalitnych lakov a mas to. Skor by som sa zamerala na tuto stranku veci, nech si istu starostlivost o seba zabezpeci svojpomocne. Lebo ked si vezmes gel nechty, farba u kadernicky, este nieco k tomu a hned mas stovku mesacne v keli. Napr. permanentku do fitka alebo do plavarne teenagerovi zaplatim bez mihnutia oka.

juliasb
16. nov 2022

@lenqua_12325 a máš preto pocit, že si lepšia?

ahhola
16. nov 2022

Co študentka, to metrak, ale gélovky musia byt.

lenqua_12325
16. nov 2022

@juliasb jasneeee, najlepšia na svete 😅

lenqua_12325
16. nov 2022

@juliasb Radšej dieťaťu zaplatím za tie peniaze súkromné doučovanie alebo krúžok, ktorý chce. Jazykovú školu.
Určite niečo rozumnejšie ako gélové nechty, ktoré naozaj nepotrebuje.
Učím tiež deti, že sú pekné také aké sú, že každý z nás je výnimočný a nejaký plast na ruke nás neurobí krajším.
Iná vec je v tom veku nalakovať si svoje prirodzené nechty.
Tebe sa to ale určite páčiť nebude, tak si nájdeš akýkoľvek iný dôvod na kopnutie si 😉. Mne to ale nevadí. Poslúž si.

dejka77
16. nov 2022

@panelacikova Skor si myslim, ze je taka osobnost a nejako ju pritahuju take veci, aj ked teda doma to nevidi. Aj v obliekani je kreativna.

juliasb
17. nov 2022

@lenqua_12325 mne je absolútne jedno ako ty vychovávaš svoje deti. Pýtala som sa ta iba 1 vec, na ktorú si mi neodpovedala - myslíš si, že si preto lepšia?

lenqua_12325
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenqua_12325
17. nov 2022

@juliasb načo sa s Tebou aj vôbec baviť

zuzuliennka1
17. nov 2022

@katka729911 mam syna, takze sa ma to netyka, mne by to mama nedovolila nikdy, a ani ja by som svojej dcere nedovolila. A teda v 13tich uz vobec nie. Je to dieta preboha.
Absolutne nerozumiem, naco 13rocnej umele gelove. Znici si nechty a este na to v buducnosti moze skaredo doplatit. A financie? To jej chces fakt platit ty? Taku zbytocnost?
Pochopim to u dospelych zien, ktore vela manualne pracuju a maju teda prirodzene viac znicene ruky, pripadne u zien, ktorym vidno na ruky a musia byt reprezentativne, ale musi to byt aj pekne vkusne spravene, napr. japonska manikura - co je ale aj brutalne drahe. Ale inak nie. Absolutne nie.

jarmillka
17. nov 2022

@mijunik dajte jej urobit japonsku manikuru… Je to cisto prirodne, nechty sa spevnia a vyzera to fakt velmi pekne.. Leskle, prirodzene ✌️

vroni
17. nov 2022

Považujem sa za veľmi benevolentnu matku, ale teda decku gélove nechty... Načo? Tak isto nevidím dôvod na špirálu, mascaru a iné skraslovacie procedúry v 12, 13, 14 rokoch. Od tých 16, možno, povedzme... Ale čím neskôr tým lepšie.

morgane1975
18. nov 2022

Nechápem načo mladé dievčatá v podstate ešte deti musia mať gelove nechty. Ničia si vlastne nechty a to ani nehovorím o humuse čo to obsahuje. Keby som mala dcéru tak by som jej dovolila až keby si na ne sama zarobila.

wwpela
20. nov 2022

@katka729911 ja som ich mala až keď som si ich zaplatila sama prečo by mi takéto veci mali platiť rodicia ak si na to sama našetri tak je jedno v akom veku

lasoli
23. nov 2022

@katka729911 nikdy,ved je to strasny gyc

tamka2222
18. dec 2022

Mojej kamarátke dala jej mama urobiť gélové nechty prvý krát keď mala osem rokov a má ich aj teraz.

fineta
18. dec 2022

@henta úplný súhlas. 👍🏻 Nie je nad prirodzenú krásu ženy. V tomto prípade mladej slečny. Ono to tak začína asi.. najskôr nechty, potom mihalnice, neskôr nos prepichnut a zaklincovat kerovanim a botoxom do kacacich pier. Zvlastne je ako chcu robiť zo seba pekne dievčatá ešte krajšie. Len je na škodu, ze to ma na ich zovňajšok kontraproduktivny dopad. 😊

jarmillka
18. dec 2022

@fineta tak toto je podla mna dost extremny nazor.. Mne osobne sa nepacia neupravene, obhryzene nechty.. Popripade nalakovane, kde uz po dni vidno olupany lak..Hlavne ked clovek pracuje s ludmi.. A nie kazda ma prirodzene pekne nechty (a vo vacsine pripadoch sa zeny o ne ani nesnazia starat)… Na gelovych nechtoch nevidim nic strasne (samozrejme nie v pripade takto mladych dievcat).. a myslim ze okrem mna su miliony dalsich, krorym gelove nechty neodstartovali ziadne botoxy a piercingy 😳 🙈

ada510
18. dec 2022

@katka729911 ja som asi divná v 12stich som ešte liezla po stromoch 🤣🙆🙈 ale tak lakovaná som si to áno od 14 asi ale len cez víkend v škole to nebolo prípustné a na strednej som ako zdravotník tiež nemohla mať nechty veľmi... Gélové som mala prvé asi 23 ročná 😁 mám dcéru viem že dievčatá dospievajú skôr a nechty niesu niaka nemorálna vec ani tragédia ale dovolila by som asi od 15 🤷

barbora628
14. jan 2023

@katka729911 od 12-tich nevidim v tom problem nosím aj ja takze mi to nevadí ale je to na vas

bianca_09
17. jan 2024

Dovolili by ste 14 ročnej babe gélové nechty? Keby si ich zaplatí? A je rozumná.