Prestup na iný odbor

21. máj 2024

Dobrý deň. Syn študuje prvý rok na strednej škole trojročný odbor. Na konci školského roka by chcel prestúpiť v tej istej škole na štvorročný odbor s tým istým zameraním. Ešte som sa tam neinformovala keďže som v zahraničí, ale zaujímalo by ma či by pokračoval druhou triedou alebo by musel ísť znovu do prvej triedy. Ďakujem za odpoveď. Žiadne mudrovanie má nezaujíma kto nemá normálnu odpoveď nech sa ani nezapája. Lebo v poslednom čase to tu ide dolu vodou, len samé útočné odpovede. Ďakujem.

tinka_571
21. máj 2024

u nás to bolo možné, jedine čo sa robili rozdielové skúšky z predmetov, ktoré na 3ročke neboli

hipuska
22. máj 2024

Ak je to ten istý odbor, je vysoko pravdepodobné, že pôjde do ročníka v akom je. A záleží od vedenia, či má dobré známky..... Kamaratkin syn prestupoval a ani prestupové skúšky robiť nemusel.

guudy
22. máj 2024

Ja poznam jeden pripad, kde rovnako prestupil na 4 rocne studium a rocnik opakovat musel cely. Teda nastupil opat do 1.rocnika. Zjavne zalezi od konkretnej skoly🤷🏼‍♀️

1ryba
22. máj 2024

Nezistíš to nikde inde ako v konkrétnej škole. Telefonovať a písať emaily sa dá aj zo zahraničia.