Stredná pedagogická škola - Modra

ilarion
18. jan 2021

Ahojte,
mám doma dcéru, deviatačku. Učí sa dobre, má pár dvojok na vysvedčení. Zvažujeme výber strednej školy. Dcéra rada tancuje, kreslí, športuje. Učenie jej ide celkom ľahko, ale nebaví ju. Zvažujeme gymnázium alebo strednú pedagogickú. Najbližšie k bydlisku máme Modru, ale aj tak by musela bývať na internáte. Máte niekto skúsenosť s touto strednou školou? Aké to tam je? Prijímajú tam žiakov s lepším prospechom alebo je to skôr škola - inde ma nezobrali... Prosím, napíšte svoje skúsenosti.

ninusa221
18. jan 2021

@ilarion mam strednu pedagogicku ma vztah k hudobnej? Vie spievat ? Dobrí rečový prejav na primačkach treba 🙂a hlavne musime mať vzťah ku deťom nie je to pre každeho a ak sa jej nechce učit na gym. by som ju nedávala však a nepojde na VŠ tak ako keby ani nechodila na strednú

ilarion
autor
18. jan 2021

@ninusa221 ahoj. Rečový prejav má ok, chodieva na rôzne recitačné súťaže, tento rok končí literárno-dramatický odbor v ZUŠ. Na spev nechodí, ale chodí aj na tanečnú a hudobný sluch si myslím má... vzťah k deťom.. čo ja viem...má 14, s malou neterou a synovcom sa vyhrá, najradšej ich usmerňuje 🙂 Zatiaľ sama nevie, čo chce.. jeden deň tak, druhý tak...

ninusa221
18. jan 2021

@ilarion ja by som skor išla do tej pedagogickej🙂 ani ja som nevedela v 14 ctich tiež ma mamina k tomu dako nasmerovala a nelutujem 🙂

lemonka112
18. jan 2021

@ilarion keď vie tancovať, určite má hudobný sluch... jedno bez druhého nefunguje🙂

ilarion
autor
18. jan 2021

Ďakujem dievčatá 🙂 a konkrétne školu v Modre... Viete o nej niečo?

lemonka112
18. jan 2021

@ilarion Veľa báb tam chodilo študovať učiteľstvo. Dosť známa škola. 🙂

aspinka
23. jan 2021

@ilarion školu v Modre som študovala a mám tam aj najstaršiu dcéru. Tá škola má dušu mala ju ked som tam studovala pred 27r a ma aj teraz. Moja je tam spokojna a ucitelia su neskutocne fajn. Co sa tyka umeleckych smerov na tuto skolu ako predpripravu chodili deti ked chceli ist na vysoku skolu muzickych umeni nikde inde by nedostali tolko co na tejto strednej... 😉

ilarion
autor
27. jan 2021

@aspinka Ďakujem krásne za informácie. Niečo takéto som chcela počuť 🙂 Ešte nie sme definitívne rozhodnuté či Modra alebo gymnázium... predsa len je to internát a dcéra je celiatička, ale uvidíme... verím, že by nám vyšli v ústrety so stravou dcéra to zvládla...

aspinka
27. jan 2021

@ilarion tak so stravou netuším ako fungujú internát je starší skromnejší a strava tiež nič moc, ale moja nie je na intraku tak nema osobnu skusenost len z pocutia od spoluziacok. Takze ked jej nesadne obed dotlaci sa doma 😀

ilarion
autor
28. jan 2021

@aspinka ejha.. tak uvidíme... možno budem baliť jedlo na týždeň :D

adelii
29. jan 2021

@ilarion chodila som do Modry,vtedy to bola celkom vyberova škola...ucitelia boli fajn, odborníci...prax bola celkom prisna,ale asi to je dobre...výhodou bolo ovládat aspoň jeden hudobny nástroj,druhý sme sa tam učili...neviem,ako je to teraz...len zvážit,či potom na vysoku,lebo mám pocit,že okrem pedagogickej sme velmi sancu inde nemali...

ilarion
autor
1. feb 2021

@adelii Ďakujem za reakciu. Myslíš, že by bol problém sa potom dostať na inú VŠ ako pedagogickú? možno psychologia, špeciálna pedagogika, biologia?

gugugaga123
1. feb 2021

@ilarion je to dobrá škola. No nemyslím si že je to to najlepšie rozhodnutie. Ja by som ju na gympel. Keď bude staršia tak zmúdrie a určite bude chceť mať dobrú prácu keď jej učenie ide dobre. Vlastné skúsenosti.

ilarion
autor
1. feb 2021

@gugugaga123 Ďakujem 🙂 celkom sa teším, že sa posunul termín na pridávanie prihlášok. Aj keď na druhej strane - asi ani v máji nebudeme múdrejšie... ďakujem za názory...

adelii
1. feb 2021

@ilarion viem,že sa od nás dostali viac-menej len na pedagogické,ale asi to závisí od toho,ako sa bude tomu venovat mimo školy

akab
5. feb 2022

@ilarion dobrý deň, ako ste sa nakoniec rozhodli?

ilarion
autor
5. feb 2022

@akab Dobrý deň, dcéru prijali, ale nakoniec si vybrala gymnázium, keďže ju prijali aj tam.