Stredná škola - baví ma učiť sa o ľudskom tele

67neries
22. nov 2022

Keďže som momentálne ôsmačka ,tak ma už onedlho čaká vybratie strednej školy. Rozmýšľala som nad zdravotníckou školou, ale neviem či nebude pre mňa na učenie až príliš náročná. Mávam väčšinou dvojky. Nad touto školou som rozmýšľala práve preto že ma veľmi baví sa učiť o ľudskom tele. V mojej blízkosti sú dve takéto školy a to v Nových Zámkoch a v Nitre ,ale to by som musela dochádzať vlakom alebo autobusom asi 40 minút. Máte poprípade nejaké skúsenosti s týmito školami?

lenuska9999
22. nov 2022

@67neries a internat ? To by si nemusela dochádzať. A náročná? Ved nejdeš študovať medicínu ale len strednu zdravotnícku. Okrem toho ak ta baví sa učiť o ľudskom tele, neviem kde je problém. Len si treba zvážiť ci to je aj to, čo chceš naozaj robiť. Lebo zdravotné sestry v nemocniciach pracujú nočné, sviatky, víkendy atď.. ja len aby si vedela do čoho ideš. A aj tak budeš potrebovať vysokú školu ak chceš byť sestrička lebo zo strednej zdravotníckej môžeš byť tak akurát zdravotný asistent a robiť najspinavsiu prácu

riesska123
22. nov 2022

@67neries v devine sa robia take testy, kde sú otázky na záujmy, čo ťa baví atd.. vyjdú ti školy, ktoré by ťa mohli podľa tvojich predpokladov bavit. aj podľa toho by ti mohlo pomôcť najst strednú pre teba. to, že je škola 40 minút autobusom nie je nič strašné, to je tak 30km od teba že? skus si rozmyslieť aké predmety ta bavia a idu ti. zdravotnícka nie je len to čo sa učíte na biológii. okrem toho zdravotnícka bez výšky je nič moc. takze tiež nad tým premyslaj. veľa šťastia vo výbere 😊 ešte máš rok čas, dobre si to premysli

luccija
22. nov 2022

@lenuska9999 sestricky nepracuju len v nemocnici, ale aj na recepciach v sukromnych zdr
centrach, v jasliach, beznych ordinaciach

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stvura
30. nov 2022

@67neries v NZ je viac odborov a intrak je od školy 500m - vidavam kocky v šľapkach chodiť v lete do školy.